Zaloguj sięZaloguj się
4 109 zegarki dla "

Hublot Big Bang

"
Marka
Model
Cena
Średnica
Rok
Lokalizacja
Więcej
Twój wybór

Twój wybór

Twój wybór

Brak wyników wyszukiwania
Twój wybór

Brak wyników wyszukiwania
Twój wybór

Brak wyników wyszukiwania
Informacje ogólne
Rodzaj zegarka
Referencje
Więcej...
Nowy/używany
Dostępność
Płeć
Stan
Więcej...
Zawartość dostawy
Funkcje i właściwości
Mechanizm
Material obudowy
Więcej...
Tarcza cyfrowa
Więcej...
Szkło
Komplikacje
Więcej...
Wysokośc
Więcej...
Pierścień z materiału
Więcej...
Tarcza cyfrowa
Wodoszczelny
Więcej...
Pozostałe
Więcej...
Pasek
Materiał paska
Więcej...
Szerokość wstęgi
Więcej...
Kolor paska
Więcej...
Materiał sprzączki
Więcej...
Anuluj

Sortuj według

Hublot Big Bang Ed. Limitada Wally Hublot Big Bang Ed. Limitada Wally Artykuł dostępny od razu 42 693  ES 25 2013

Może Ci się także spodobać:

Kup najnowszy zegarek Linde Werdelin bezpośrednio u producenta.
Dowiedz się więcej

Big Bang - wybuchowa kolekcja od Hublot

Big Bang to popisowy model marki Hublot. Jest masywny, ciężki i bardzo ekskluzywny. Szwajcarski producent oferuje go w wersjach ze złota, tytanu lub włókna węglowego. We wnętrzu Big Bangów pracują najwyższej klasy mechanizmy.

Zegarki Big Bang pojawiły się na rynku w 2005 roku i od razu zrobiły wielką furorę. Dzięki niekonwencjonalnemu designowi model otrzymał liczne wyróżnienia, takie jak nagroda Geneva Watchmaking Grand Prix oraz japońskie trofeum Zegarka roku w kategorii czasomierzy sportowych. W ciągu zaledwie dwunastu miesięcy od tego wyjątkowego debiutu ilość zamówień na modele Big Bang potroiła się. Duże zainteresowanie sprawiło, że konstruktorzy Hublot z czasem podrasowali wizerunek swojego flagowego zegarka, tworząc nowe kalibry oraz projektując wersję z nowoczesnego materiału Magic Gold. Zegarkami o klasie porównywalnej do Big Banga są Royal Oak od Audemars Piguet oraz Octo od Bulgari. W przeciwieństwie do okrągłego modelu Hublot posiadają one jednak ośmiokątną lunetę.

Łączenie przeciwieństw

Jedna z przyczyn powodzenia zegarków Big Bang tkwi z pewnością w tym, że świetnie godzą one w sobie przeciwne intuicje. Od zewnątrz większość wydań robi wrażenie masywnych. Średnica koperty typowego Big Banga wynosi aż 45 mm. Szeroka, przymocowana do obudowy sześcioma śrubami luneta o ostrych krawędziach dodatkowo podkreśla ów silny wizerunek. Hublot bardzo często odważnie zestawia solidne koperty z kauczukowymi paskami. Paski te - będące, co ciekawe, wynalazkiem Hublot - tworzą interesujący kontrast ze złotymi, tytanowymi lub węglowymi obudowami czasomierzy. Dalszy dysonans polega na zestawieniu ich potężnych kopert z bardzo skomplikowanymi oraz bogato zdobionymi kalibrami, których działanie można obserwować w wydaniach z przeszklonymi cyferblatami oraz deklami.
Big Bang jest zatem bez wątpienia zegarkiem o wielu twarzach. Modele z linii Pop Art i Tutti Frutti zaskakują kolorystyczną ekstrawagancją, podczas gdy linia Jeans to wyraźny manifest nonszalancji. Szwajcarski producent oferuje swój flagowy model także w mniejszych rozmiarach, które z pewnością przypadną do gustu posiadaczom bardziej filigranowych nadgarstków.

Big Bang Unico - złoty chronograf

Największy wybór charakterystycznych wydań Big Bang znajdziemy w linii Unico. Składa się ona z 20 wersji tego zegarka wyposażonych dodatkowo w chronograf. Seria Unico doskonale reprezentuje właściwości modelu - masywność koperty, ozdobność skomplikowanego kalibru oraz oryginalność wzornictwa. Urok czasomierzy z tej kolekcji wzrasta dodatkowo, gdy zdecydujemy się na kopertę wykonaną z materiałów Magic Gold lub King Gold. Oba są patentowanymi i nierdzewnymi stopami złota z innymi substancjami - Magic Gold to połączenie żółtego złota z ceramiką, a King Gold to mieszanka czerwonego złota z platyną i miedzią. Hublot oferuje model Big Bang także w wersjach z bardzo lekkiego i wytrzymałego tytanu lub włókna węglowego. Ponadto w katalogu szwajcarskiego producenta znaleźć można wersje Big Bangów z kopertami, bransoletami i lunetami wykonanymi w całości z ceramiki. W przypadku niektórych wariantów zegarka stosuje się bogate zdobienia diamentowe. Nie tylko koperta, ale także cyferblaty i lunety tych wydań wysadzane są setkami szlachetnych kamieni.

Alarm, GMT, tourbillon i pięciodniowa rezerwa chodu

Kaliber stosowany w większości chronografów Unico nosi oznaczenie HUB1242. W podstawowym wydaniu składa się on z 330 części, które montowane są ręcznie. Dzięki modułowej budowie tego werku funkcję stopera można uzupełnić o udoskonalenie zwane "flyback". Inną dostępną w HUB1242 komplikacją jest wskazanie drugiej strefy czasowej, określane także skrótem GMT. Warto wspomnieć, że w przypadku innego, nakręcanego ręcznie mechanizmu Hublota o oznaczeniu HUB5003 funkcję GMT połączono z budzikiem. W werku automatycznym HUB1270, który montowany jest w wydaniach Big Bang Perpetual Calender, znajdziemy wyrafinowaną komplikację nazywaną wiecznym kalendarzem. Szczyt zegarmistrzowskiego kunsztu konstruktorzy Hublota osiągnęli jednak za sprawą kalibru HUB6016 z imponującą rezerwą chodu wynoszącą 115 godzin. Mechanizm ten został wyposażony w wyjątkowy segment napędu nazywany tourbillonem. Tourbillon składa się z niewielkiej obrotowej klatki, która w ciągu minuty dokonuje pełnego obrotu wokół balansu zegarka. Klatka ta utrzymuje kluczowe części napędowe mechanizmu w niemalże całkowitym zawieszeniu, redukując tym samym wpływ siły ciężkości na kaliber. Zegarki z tourbillonem są dość rzadkie, a ze względu na swoją misterną konstrukcję osiągają zazwyczaj zawrotne ceny. Kaliber HUB6016 posiada wskaźnik rezerwy chodu na pozycji godziny 9. Częstotliwość działania jego napędu wynosi 21 600 drgań na godzinę. Hublot bardzo ciekawie rozwiązał konstrukcję paska w modelu Big Bang, pokrywając warstwę kauczuku skórą aligatora. To specyficzne rozwiązanie sprawia, że pasek jest zdecydowanie trwalszy oraz nie wchłania potu w okresie letnim. Najdroższe wersje Big Banga z tourbillonem, czyli Big Bang Tourbillon Power Reserve, osiągają ceny w sześciocyfrowych przedziałach.
Od 2012 roku w repertuarze Hublot znajduje się wyjątkowy model Big Bang Ferrari. Powstał we współpracy ze słynnym producentem samochodów sportowych. W nawiązaniu do charakterystycznego designu włoskiej marki zegarek Big Bang Ferrari wyróżnia się licznymi detalami w czerwonych lub żółtych odcieniach. Do produkcji koperty i lunety wykorzystano włókna karbonowe oraz ceramikę. We wnętrzu każdego z wydań tej wyjątkowej edycji znajdują się kalibry z chronografami Unico.

W kolorze lub na czarno

Linie Big Bang Broderie, Pop Art oraz Tutti Frutti stworzono z myślą o kobietach. Koperty tych modeli są dość spore - ich średnica to zazwyczaj aż 41 mm. W niekonwencjonalnych modelach Broderie zastosowanie znalazły kolorowe ornamenty z haftu, które pokrywają cyferblat, lunetę oraz pasek. Linia Pop Art również zaskakuje jaskrawą wielobarwnością. W przykładowym egzemplarzu tej serii znajdziemy imponującą paletę barw - od różu przez turkus po ciemną zieleń! Nieco bardziej stonowane, choć wciąż dość ekstrawaganckie, wydają się czasomierze Tutti Frutti z białymi cyferblatami oraz fioletowymi, zielonymi albo pomarańczowymi kopertami. Jeszcze inny charakter mają nietypowe wydania Big Bang Jeans, w których paski oraz cyferblaty pokryte są niebieskim denimem. Aby dowieść swojej designerskiej nonszalancji, Hublot oferuje jeansowe wersje Big Bang z diamentowymi zdobieniami na tarczy i lunecie. Miłośnicy i miłośniczki czerni z pewnością zakochają się w wydaniach All Black, które powstają we wszystkich oferowanych przez szwajcarskiego producenta rozmiarach, czyli od 38 mm do 45 mm. W zegarkach tych tylko cyfry, indeksy oraz wskazówki wyłamują się z głęboko czarnej tonacji. Najmniejszym wydaniem flagowego modelu Hublot jest Big Bang 38 MM. Producent zaskakuje w jego przypadku niezwykłą hojnością w kwestii zdobień, które wykonuje się z najwyższej klasy diamentów.

"Przyciągacz" spojrzeń

Model Big Bang to bez wątpienia najważniejszy model w ofercie Hublota. Żaden inny zegarek szwajcarskiego producenta nie cieszy się aż taką popularnością. Jego ogromnej koperty oraz błyszczącej lunety po prostu nie sposób przeoczyć. W codziennym użytku z pewnością dowiedzie on swojej dokładności i trwałości dzięki zastosowaniu nowoczesnych werków oraz niezwykle innowacyjnych materiałów, takich jak włókno węglowe czy stopy złota Magic Gold lub King Gold.