Zaloguj sięZaloguj się
121 zegarki dla "

Hublot Big Bang King

"
Marka
Model
Cena
Średnica
Rok
Lokalizacja
Więcej
Twój wybór

Twój wybór

Twój wybór

Brak wyników wyszukiwania
Twój wybór

Brak wyników wyszukiwania
Twój wybór

Brak wyników wyszukiwania
Informacje ogólne
Rodzaj zegarka
Referencje
Więcej...
Nowy/używany
Dostępność
Płeć
Stan
Zawartość dostawy
Funkcje i właściwości
Mechanizm
Material obudowy
Więcej...
Tarcza cyfrowa
Więcej...
Szkło
Komplikacje
Wysokośc
Pierścień z materiału
Więcej...
Tarcza cyfrowa
Wodoszczelny
Pozostałe
Więcej...
Pasek
Materiał paska
Więcej...
Szerokość wstęgi
Kolor paska
Więcej...
Materiał sprzączki
Więcej...
Anuluj

Sortuj według

Hublot Big Bang Bang King Black Ceramic All Black Hublot Big Bang Bang King Black Ceramic All Black
23 638 

Big Bang King – królewski zegarek dla płetwonurków

Zegarki King są częścią słynnej linii Big Bang. Posiadają cechy typowe dla czasomierzy nurkowych. Pomimo mocno technicznego charakteru świetnie dopasowują się do stylu flagowej kolekcji Hublot.

Najważniejsze cechy modelu Big Bang King

  • Zgodny z międzynarodowymi standardami dla zegarków nurkowych
  • Wodoodporny do 300 metrów (30 barów)
  • Koperty z ceramiki, różowego złota i palladu
  • Paski z naturalnego kauczuku
  • Koperty w rozmiarach 44, 45 i 48 mm

Luksusowe zegarki Hublot także w segmencie nurkowym

Popisowa linia zegarków szwajcarskiego producenta Hublot nosi nazwę Big Bang. Manufaktura z siedzibą w Nyon obok Genewy oferuje zegarki Big Bang w najróżniejszych wariantach. Przez lata za jedno z najważniejszych wydań uchodził wyjątkowo odporny na wodę model Big Bang King. Stworzono go z myślą o amatorach nurkowania. Choć obecnie seria King nie jest kontynuowana, wywodzące się z niej modele cieszą się dużą popularnością na rynku zegarków vintage.
Zegarki King posiadają wszystkie najistotniejsze cechy czasomierzy dla płetwonurków. Ich wodoodporność jest gwarantowana do głębokości aż 300 metrów, co odpowiada ciśnieniu 30 barów. Wartość ta z pewnością usatysfakcjonuje nawet zawodowych nurków, którzy muszą schodzić na głębokości większe niż 40-50 metrów. Podobną wodoszczelnością wyróżniają się najbardziej popularne wśród kolekcjonerów modele nurkowe – Rolex Submariner, Omega Seamaster Diver 300 M i Blancpain Fifty Fathoms.
Wzornictwo profesjonalnych zegarków nurkowych musi spełniać kilka podstawowych kryteriów. Projektanci mają w przypadku takich modeli mniej swobody, jeśli chodzi o wygląd i kształt zegarka. Czasomierze nurkowe muszą gwarantować przede wszystkim trwałość i bezpieczeństwo.
Standardowym elementem każdego zegarka nurkowego jest obrotowa luneta, która pozwala kontrolować czas zanurzenia. Obracanie lunety – nazywanej również bezelem – powinno być możliwe tylko w kierunku przeciwnym do kierunku ruchu wskazówek. Takie rozwiązanie służy ograniczeniu ryzyka zbyt długiego pobytu pod wodą w przypadku nieumyślnego przestawienia lunety.
W przypadku zegarków Big Bang King konstruktorzy Hublot zawsze ściśle trzymali się międzynarodowych standardów dla modeli nurkowych. Jedna z norm dotyczy skali minutowej na bezelu. Podziałka między pozycjami 0 i 15 musi być wyraźnie zaznaczona, a oznaczenie pozycji zero powinno być wypełnione masą fluorescencyjną. Pomiar czasu można przeprowadzić po zrównaniu punktu 0 na lunecie ze wskazówką minutową. Obecnie zegarków nurkowych używa się jako zapasowych urządzeń kontrolnych, ponieważ większość płetwonurków korzysta z naręcznych komputerów do nurkowania.
Warto wspomnieć, że zegarki Big Bang King – pomimo mocno funkcjonalnego charakteru – nie są pozbawione detali ozdobnych. Ich wyraźnie techniczny wygląd podkreślają masywne śruby służące do mocowania lunety. Szczeliny śrub są częściowo niewypełnione. Tym sposobem widoczne od frontu główki kształtem przypominają odsyłającą do nazwy producenta literę „H”.
Zarówno wskazówki, jak i indeksy godzinowe zegarków Big Bang King są obficie wypełnione substancją świecącą. Zastosowanie wysokojakościowej masy fluorescencyjnej stanowi kolejne istotne kryterium dla modeli nurkowych. Czasomierze używane w podwodnych ciemnościach muszą gwarantować czytelność wskazań. Wskazówki i indeksy modeli King są dostępne w kolorach białym, czerwonym, zielonym i niebieskim.
Koperty zegarków Big Bang King są dość spore – oferowane rozmiary to 44, 45 lub 48 mm. Jeśli chodzi o materiały produkcji, Hublot wyłamuje się z mody na stal szlachetną. W zgodzie ze stylistyką kolekcji Big Bang zegarki nurkowe King są wytwarzane z czarnej ceramiki, różowego złota lub rzadko stosowanego metalu szlachetnego o nazwie pallad.
Zegarki King jako jedyne w kolekcji Big Bang nie posiadają całkowicie okrągłych kopert. Po obu stronach na poprzecznej osi obudowy znajdują się specjalne wypustki, które chronią zegarek przed uderzeniami. Rozwiązanie tego typu jest stosowane w słynnych, sportowych modelach Nautilus marki Patek Philippe.

Który model Big Bang King kupić?

Modele Big Bang King to wzorcowe zegarki dla fanów podwodnych eksploracji. Manufaktura Hublot, będąca jednym z najważniejszych szwajcarskich producentów, gwarantuje najwyższą trwałość i bezpieczeństwo użytkowania.
Używane egzemplarze z ceramiki można obecnie kupić za około 6000 euro. Ceny podobnych modeli z kolorowymi wskazówkami i indeksami (czerwony, zielony, niebieski) mogą przekroczyć 10 000 euro.
Zakup wariantu z kopertą wykonaną z różowego złota wiąże się z inwestycją przynajmniej 15 000 euro. Wartość wydań z palladu wynosi aktualnie około 20 000 euro. Wykonane z tego srebrzystego materiału egzemplarze są szczególnie rzadkie, co w przyszłości z pewnością przełoży się na ich duży potencjał kolekcjonerski.
Najdroższe wydania Big Bang King powstają z różowego złota i są zdobione diamentami. Cena dobrze zachowanego egzemplarza ze szlachetnymi kamieniami wynosi obecnie od 50 000 do 70 000 euro.

Sukces kolekcji Big Bang

Włoski projektant Carlo Crocco założył manufakturę Hublot w 1980 roku. Pierwsze zegarki powstawały w zgodzie z ówczesną modą na fusion. Jedną z najbardziej ekstrawaganckich kombinacji autorstwa Crocco było połączenie złotej koperty z kauczukowym paskiem. W 2008 roku udziały spółki zostały sprzedane międzynarodowemu koncernowi Moët Hennessy Louis Vuitton (LMVH).
W 2004 roku dyrektorem zarządzającym manufaktury mianowano Jeana-Claude'a Bivera, wcześniejszego szefa zarządu firmy Omega. Dzięki sukcesom powstałej z inicjatywy Bivera kolekcji Big Bang notowania marki Hublot znacznie wzrosły. Dziś spółkę Hublot zalicza się do czołówki najbardziej znanych producentów ze Szwajcarii.