Zaloguj sięZaloguj się
390 zegarki dla "

IWC Da Vinci

"
Marka
Model
Cena
Średnica
Rok
Lokalizacja
Więcej
Twój wybór

Twój wybór

Twój wybór

Brak wyników wyszukiwania
Twój wybór

Brak wyników wyszukiwania
Twój wybór

Brak wyników wyszukiwania
Informacje ogólne
Rodzaj zegarka
Referencje
Więcej...
Nowy/używany
Dostępność
Płeć
Stan
Więcej...
Zawartość dostawy
Funkcje i właściwości
Mechanizm
Material obudowy
Więcej...
Tarcza cyfrowa
Więcej...
Szkło
Więcej...
Komplikacje
Więcej...
Wysokośc
Więcej...
Pierścień z materiału
Więcej...
Tarcza cyfrowa
Wodoszczelny
Więcej...
Pozostałe
Więcej...
Pasek
Materiał paska
Więcej...
Szerokość wstęgi
Więcej...
Kolor paska
Więcej...
Materiał sprzączki
Więcej...
Anuluj

Sortuj według

IWC Da Vinci Chronograph 18K Rose Gold BOX&Papers IWC Da Vinci Chronograph 18K Rose Gold BOX&Papers
55 519 

IWC Da Vinci – nowy wymiar elegancji

Od 2017 roku modele IWC Da Vinci są ponownie dostępne w klasycznym okrągłym kształcie. Wcześniej przez dziesięć lat producent z Schaffhausen oferował je wyłącznie z prostokątnymi kopertami tonneau. Nowe warianty powstają ze stali lub złota.

Najważniejsze informacje o linii modeli IWC Da Vinci

  • Klasyczny, lekko konserwatywny design
  • Koperty ze stali lub złota
  • Dostępne komplikacje: wieczny kalendarz, chronograf flyback, mała sekunda, fazy księżyca
  • Manufakturowy kaliber z tourbillonem
  • Egzemplarze vintage'owe dostępne z okrągłymi lub prostokątnymi kopertami

Hołd dla włoskiego geniusza

Zegarki IWC Da Vinci wpadną w oko osobom, które lubią klasyczne, eleganckie wzornictwo. Konserwatywna linia Da Vinci stanowi wyraźny kontrapunkt dla nowoczesnych modeli „dress watch“ z kolekcji Portugieser i Portofino.
Symbolicznym patronem tej wyjątkowej serii zegarków projektanci IWC mianowali florenckiego malarza i naukowca Leonarda Da Vinci (1452-1519). Da Vinci przez całe życie interesował się zegarami oraz technikami pomiaru czasu. Jego traktaty na temat mechaniki miały duży wpływ na rozwój nowoczesnego zegarmistrzostwa.
Pierwsze modele Da Vinci zaprezentowano pod koniec lat 60. ubiegłego wieku. Szczególną innowację stanowiły używane w nich werki kwarcowe Beta 21. Były one efektem rozpoczętej w 1962 roku współpracy IWC z kilkoma innymi renomowanymi producentami. Szwajcarskie modele kwarcowe cieszyły się popularnością aż do końca lat 70., kiedy to tania konkurencja z Azji wprowadziła europejski przemysł zegarkowy w głęboki kryzys. Pomimo kłopotów finansowych manufaktura IWC wciąż produkowała w tamtych czasach zegarki mechaniczne. W roku 1985 producent z Schaffhausen wylansował w ramach serii Da Vinci jedyny w swoim rodzaju chronograf mechaniczny. Jego główną atrakcję techniczną stanowił programowalny kalendarz wieczny z czterocyfrowym wskazaniem roku. Wszystkie wskaźniki tego zegarka – dzień tygodnia, data, miesiąc, rok – pracowały synchronicznie oraz były regulowane tylko przy pomocy koronki. Dzięki tej wyjątkowej komplikacji seria Da Vinci do dziś uchodzi za jeden z najlepszych przykładów haute horlogerie.
Od 2007 roku koperty zegarków Da Vinci przez dziesięć lat powstawały wyłącznie w obłym prostokątnym kształcie, który w branży nazywa się formą tonneau. Z początkiem 2017 roku do łask konstruktorów IWC powróciły koperty okrągłe. Są one obecnie produkowane w średnicach 36, 40, 42, 43 i 44 mm. Modele Da Vinci Automatic 36 i Da Vinci Automatic Moon Phase 36 są skierowane do kobiet, a wariant Da Vinci Automatic z kopertą o średnicy 40 mm to wzorcowy model unisex.
W przypadku modelu o rozmiarze 42 mm mamy do czynienia ze specjalnym wydaniem Da Vinci Chronograph Edition „Laureus Sport For Good Foundation“. Wariant ten powstaje wyłącznie ze stali szlachetnej. Liczba egzemplarzy jest limitowana do 1500 sztuk.
Wydanie Da Vinci Perpetual Calendar Chronograph posiada kopertę o średnicy 43 mm. Do zestawu jego komplikacji należą wieczny kalendarz, wskaźnik faz księżyca i stoper typu flyback. Funkcja flyback pozwala na zerowanie chronografu i ponowne rozpoczęcie pomiaru za pomocą tylko jednego przycisku. Na tarczy modeli Da Vinci Perpetual Calendar Chronograph znajduje się kilka wskaźników pomocniczych – licznik stopera, mała sekunda, wskaźnik roku oraz tarcze miesiąca i dnia tygodnia. Stosowany w tych zegarkach kaliber manufakturowy posiada naciąg automatyczny, który gwarantuje rezerwę chodu sięgającą aż 68 godzin.
Największe zegarki z kolekcji Da Vinci posiadają koperty o średnicy 44 mm. Ich górnolotne miano – Da Vinci Tourbillon Rétrograde Chronograph – informuje o zastosowaniu wyrafinowanego segmentu napędowego o nazwie tourbillon. Ten filigranowy stelaż obrotowy podtrzymuje regulator chodu niemal w stanie nieważkości, co znacznie kompensuje wpływ sił grawitacji na precyzję działania werku. Tourbillon od dekad uchodzi za manifestację najwyższego kunsztu zegarmistrzowskiego. Obecnie korzystają z niego tylko pierwszoligowe manufaktury. Zintegrowany z mechanizmem chronograf w zegarkach Da Vinci Tourbillon Rétrograde Chronograph dysponuje funkcją flyback. Rezerwa chodu tych czasomierzy wynosi 68 godzin. O konieczności nakręcenia mechanizmu informuje wskaźnik znajdujący się obok godziny dziewiątej. Oprócz tourbillonu niezwykle atrakcyjny element kalibru – oznaczonego w katalogu producenta numerem 89900 – stanowi grawerowany wahnik z 18-karatowego różowego złota. Z tego samego materiału powstaje również koperta.

IWC Da Vinci – kilka wskazówek przed zakupem

Jeżeli poszukujesz eleganckiego produktu czołowej szwajcarskiej manufaktury, wybór modelu IWC Da Vinci będzie strzałem w dziesiątkę!
Nowym okrągłym modelom Da Vinci z 2017 roku znawcy i fani marki IWC przepowiadają świetlaną przyszłość. Za kilkanaście lat popularne w kategorii vintage'owych klasyków na pewno staną się warianty z prostokątną kopertą tonneau. Już teraz ich ceny na rynku kolekcjonerskim sięgają kwoty kilku tysięcy euro. Dla porównania warto wiedzieć, że prostokątne egzemplarze Da Vinci należą do tej samej ligi co modele Reverso od Jaeger-LeCoultre czy zegarki Cartier Tank. Jeszcze inną ciekawą alternatywę z grupy wieczorowych modeli w kszałcie tonneau stanowi klasyczny dress watch Gondolo marki Patek Philippe.
Stalowy egzemplarz Da Vinci Automatic 4523 można obecnie nabyć za około 5000 euro. Wariant z kopertą z różowego złota wymaga inwestycji prawie dwukrotnie większej sumy.
Noszący oznaczenie 3764 wariant z chronografem kosztuje 8000 euro, jeżeli zdecydujemy się na egzemplarz ze stali. Za 15 000 euro dostępne są wydania złote, a za około 38 000 euro można nabyć limitowaną wersję z platyny.
Wartość największego i najbardziej skomplikowanego technicznie modelu Da Vinci 3761 w wydaniu ze złota osiąga aktualnie kwotę 30 000 euro. Ściśle limitowane warianty platynowe są jeszcze droższe – ich cena wynosi około 50 000 euro.
Kolekcjonerzy i fani marki powinni rzucić okiem również na zabytkowe wydania Da Vinci z ubiegłego wieku. Na rynku modeli używanych za 2000-3000 euro można dziś znaleźć całkiem sporo egzemplarzy z werkiem kwarcowym i okrągłą kopertą. Popularnym wariantem vintage'owym jest Da Vinci z numerem referencyjnym IW546101. Ten wyjątkowy czasomierz zaskakuje futurystycznym designem cyferblatu zamkniętego w nietypowej, sześciokątnej kopercie. Jego wartość wynosi aktualnie około 5000 euro.

International Watch Company – 150 lat doświadczenia

Historia przedsiębiorstwa IWC sięga połowy XIX wieku. Pierwsza manufaktura w Schaffhausen została założona w 1868 roku przez amerykańskiego zegarmistrza Florentine'a Ariosto Jonesa (1841–1916). Jones chciał sprzedawać tanio produkowane czasomierze do USA. Jego zamiary nie powiodły się ze względu na wysokie cła eksportowe. W 1880 roku firma została przejęta przez szwajcarską rodzinę Rauschenbach, która zarządzała nią przez prawie sto lat. Po kryzysie kwarcowym w latach 70. i 80. marka IWC kilkukrotnie zmieniała właścicieli, aby w roku 2000 stać się częścią koncernu Richemont, do którego należą dziś również marki takie jak A. Lange & Söhne, Cartier i Panerai.