Zaloguj sięZaloguj się
766 zegarki dla "

IWC Portuguese Chronograph

"
Marka
Model
Cena
Średnica
Rok
Lokalizacja
Więcej
Twój wybór

Twój wybór

Twój wybór

Brak wyników wyszukiwania
Twój wybór

Brak wyników wyszukiwania
Twój wybór

Brak wyników wyszukiwania
Informacje ogólne
Rodzaj zegarka
Referencje
Więcej...
Nowy/używany
Dostępność
Płeć
Stan
Zawartość dostawy
Funkcje i właściwości
Mechanizm
Material obudowy
Więcej...
Tarcza cyfrowa
Więcej...
Szkło
Komplikacje
Więcej...
Wysokośc
Więcej...
Pierścień z materiału
Więcej...
Tarcza cyfrowa
Wodoszczelny
Więcej...
Pozostałe
Więcej...
Pasek
Materiał paska
Więcej...
Szerokość wstęgi
Kolor paska
Więcej...
Materiał sprzączki
Więcej...
Anuluj

Sortuj według

IWC Portugaise Chronographe : à partir de 90 € / mois IWC Portugaise Chronographe : à partir de 90 € / mois 20 645 

Może Ci się także spodobać:

Kup najnowszy zegarek Moritz Grossmann bezpośrednio u producenta.
Dowiedz się więcej

IWC Portugieser Chronograph – elegancki czasomierz

Portugieser Chronograph należy do grona najchętniej kupowanych modeli pośród oferty marki IWC. Występuje w wielu wariantach. Odnaleźć w nich można zarówno elementy wykonane z 18-karatowego złota, jak i kalibry manufakturowe z funkcją flyback.

5 najważniejszych cech kolekcji IWC Portugieser Chronograph

 • Ponadczasowe chronografy
 • Kaliber manufakturowy 89361 z funkcją flyback
 • Koperty ze stali szlachetnej lub 18-karatowego złota
 • Rezerwa chodu sięgająca nawet 68 godzin (w kalibrach manufakturowych)
 • Paski ze skóry aligatora

IWC Portugieser Chronograph – wzorowany na chronometrach morskich

Wariant Portugieser Chronograph jest jednym z najpopularniejszych modeli pośród kolekcji Portugieser, której korzenie sięgają roku 1939. Seria powstała na życzenie dwóch portugalskich przedsiębiorców. W latach 30. zlecili oni IWC (International Watch Company) stworzenie zegarka naręcznego zbliżonego właściwościami do chronometrów morskich. Zegarki te charakteryzowała niezwykła dokładność. Przez wieki marynarze wykorzystywali je do nawigacji, minimalizując tym samym ryzyko zabłądzenia na szerokich wodach. Niestety produkowane w latach 30. modele naręczne nie mogły się poszczycić aż taką precyzją. Aby rzetelnie wykonać swoje zadanie firma IWC zdecydowała się na zamontowanie w zegarku kalibru 74 używanego zazwyczaj w modelach kieszonkowych. Producent zmuszony został do dopasowania koperty do wielkości mechanizmu. Portugieser zyskał dzięki temu średnicę koperty wynoszącą 41,5 mm, która wyraźnie odróżniła go od typowych zegarków z tamtego okresu. Wyposażało się je wtedy w niewielkie czworokątne koperty w stylu art déco. W dzisiejszych czasach wielkość ta uważana jest za standard, także w przypadku zegarków damskich. Pod względem designu model Portugieser zdecydowanie wyprzedził swoje czasy.
Do końca lat 80. IWC wyprodukowała jedynie kilkaset egzemplarzy tego modelu. W roku 1993 producent zdecydował się na wznowienie nakładu. Tym razem Portugieser został zauważony przez branżę. Odniósł ogromny sukces stając się najpopularniejszym modelem w ofercie szwajcarskiej manufaktury. Pierwsze egzemplarze wariantu Portugieser Chronograph pojawiły się na rynku w roku 1995. Pod względem designu wyraźnie nawiązywały do początków kolekcji Portugieser. Podobieństwo odzwierciedlało się w eleganckich cyferblatach, smukłych wskazówkach, paskach ze skóry aligatora oraz złotych kopertach. Tak jak pierwotny Portugieser, także i Chronograph świetnie nadaje się jako zegarek garniturowy. Ten drugi wyposażono dodatkowo w funkcję stopera. Zazwyczaj montuje się ją w zegarkach typowo sportowych, jak np. Rolex Daytona, czy Omega Speedmaster.
Samo pojęcie chronograf pochodzi z języka greckiego i oznacza tyle co "pisanie czasu". W pierwszych tego typu zegarkach czas, który upłynął zapisywany był na tarczy, w sposób zbliżony do tachografów. We współczesnych modelach do odmierzania go wykorzystuje się wskazówki. Zegarki wyposaża się zazwyczaj w centralny sekundnik oraz subtarcze z licznikami minut i godzin. Podstawowa wersja Portugieser Chronograf jest w stanie odmierzać odcinki czasu sięgające nawet 30 minut. Dzięki indeksom sztabkowym umieszczonym na krawędzi cyferblatu użytkownik ma możliwość dokonywania pomiaru z dokładnością co do jednej sekundy. Wariant o numerze referencyjnym 3712 wyposażono dodatkowo w chronograf z funkcją rattrapante, która pozwala na odmierzanie międzyczasów.

Wskazówki dla kupującego

Osoby poszukujące stylowego, a zarazem funkcjonalnego zegarka garniturowego, na pewno zainteresuje oferta marki IWC. Na szczególną uwagę zasługuje model Portugieser Chronograph wyróżniający się klasycznie eleganckim designem. Zamontowana w nim funkcja stopera umożliwia szerokie zastosowanie. Dzięki licznikowi minut użytkownik będzie mógł w dyskretny sposób skontrolować długość wygłaszanej przez niego mowy lub prezentacji. W wersji używanej zegarek ten kosztuje około 4000 euro. Za nienoszony Portugieser Chronograph trzeba natomiast zapłacić około 5000 euro. Zdecydowanie droższe są warianty wykonane ze złota. Ich ceny zaczynają się od 8000 euro – w przypadku egzemplarzy używanych oraz 12 000 euro – w przypadku zegarków nienoszonych.
Dostępne są także warianty wyposażone w funkcję "split-seconds" umożliwiającą pomiar międzyczasów. W wersji używanej zegarki te kosztują około 7000 euro – jeżeli interesuje nas model wykonany ze stali szlachetnej oraz około 10 000 euro – jeżeli zdecydujemy się na wariant ze złota. W związku z tym, że IWC zrezygnowała z produkcji chronografów z funkcją rattrapante, zakup nowego egzemplarza praktycznie nie wchodzi w rachubę. Niekiedy można jednak znaleźć na rynku oferty dotyczące nienoszonych zegarków pochodzących z prywatnych kolekcji.
Dzięki dosyć uniwersalnej średnicy koperty wynoszącej 40,9 mm Portugieser Chronograph świetnie będzie pasował do każdego nadgarstka. Wariant Classic Chronograph jest od niego odrobinę większy – średnica jego koperty sięga 42 mm. Jest także o 2 mm wyższy od wersji podstawowej modelu Portugieser. Ze względu na swoje wymiary wariant ten zainteresuje przede wszystkim osoby o bardziej masywnych nadgarstkach. Na uwagę zasługuje zamontowany w nim kaliber manufakturowy 89361, który dodatkowo wyposażono w funkcję flyback. Pozwala ona na wielokrotne zerowanie wskazówki stopera bez konieczności zatrzymywania pomiaru. Trzy czynności: zatrzymanie, zerowanie i ponowne włączenie stopera sprowadzone zostały do jednego przycisku. Nienoszone egzemplarze ze stali szlachetnej kosztują około 8000 euro. Zdecydowanie droższe są warianty wykonane z 18-karatowego różowego złota. Ich ceny utrzymują się w granicach 17 000 euro.
Świetną alternatywę dla kolekcji Portugieser stanowi model Portofino. Pojawił się on w ofercie IWC w roku 1984, a nazwany został na cześć niewielkiej włoskiej miejscowości znajdującej się w okolicach Genui. Wyróżnia go elegancki styl. Modele używane wyposażone w kaliber automatyczny, trzy wskazówki i wskaźnik daty kupić można już za około 1500 euro. Ceny nowych egzemplarzy zaczynają się natomiast od 3000 euro. Odrobinę droższe są modele Portofino Chronograph. W wersji używanej kosztują około 3000 euro. Za egzemplarz nienoszony trzeba z kolei zapłacić około 4000 euro.

IWC Portugieser Chronograph – stylowy stoper

Model IWC Portugieser Chronograph wyróżnia ponadczasowy design. Średnica jego koperty wynosi 40,9 mm (numer referencyjny 3714). W przypadku samego materiału wykonania użytkownik ma możliwość wyboru pomiędzy stalą szlachetną a 18-karatowym czerwonym lub białym złotem. Także cyferblat dostępny jest w kilku wariantach kolorystycznych: posrebrzanym, czarnym oraz ciemnoszarym. Jako indeksy godzinowe wykorzystano cyfry arabskie, natomiast indeksy minutowe przedstawiono za pomocą punktów. Na samej krawędzi cyferblatu widoczna jest ponadto dodatkowa skala pozwalająca na odczytanie czasu z dokładnością do 1/4 sekundy. U góry cyferblatu, poniżej godziny 12 umieszczono licznik 30-minutowy, a po jego przeciwnej stronie małą sekundę. Na uwagę zasługują także napisy znajdujące się na tarczy – "IWC Schaffhausen“ ulokowany na wysokości godziny 3 oraz "Chronograph Automatic“ przy godzinie 9. Całość robi bardzo uporządkowane wrażenie. Cyferblat chroniony jest za pomocą wypukłego szkiełka szafirowego, które pokryto powłoką antyrefleksyjną. Materiał wyróżnia jego szczególna odporność na zarysowania. Zegarek ozdabia pasek wykonany ze skóry aligatora, który dostępny jest w trzech wariantach kolorystycznych: czarnym, brązowym i niebieskim.
We wnętrzu modelu Portugieser Chronograph zamontowano kaliber automatyczny 79350. Bazuje on na znanym mechanizmie Valjoux 7750 marki ETA, który uważany jest za jeden z najlepszych na świecie werków automatycznych wyposażonych w funkcję chronografu. Charakteryzują go niezawodność i solidna budowa. Jego rezerwa chodu sięga 44 godzin. Mechanizm wyposażono ponadto w funkcję stop sekundy umożliwiającą bardzo dokładne ustawienie czasu.

Najważniejsze cechy modelu Portugieser Chronograph

 • Klasyczny design
 • Koperta o średnicy 40,9 mm ze stali szlachetnej lub złota
 • Kaliber automatyczny z funkcją chronografu

Portugieser Chronograph Classic z kalibrem manufakturowym

Także wariant Portugieser Chronograph Classic nawiązuje do pierwszych zegarków z kolekcji IWC Portugieser. Z kopertą o średnicy 42 mm i grubości wynoszącej 14,5 mm jest o ponad milimetr szerszy i o 2 mm wyższy od podstawowej wersji wyposażonej w chronograf (numer referencyjny 3714). W przypadku koperty użytkownik ma możliwość wyboru pomiędzy stalą szlachetną, a 18-karatowym czerwonym złotem. Także cyferblat dostępny jest w dwóch wariantach – srebrnym i ciemnoszarym. Na uwagę zasługuje ponadto skala umieszczona na brzegu tarczy. Wyglądem przypomina te, które wykorzystywano w pierwszych zegarkach kieszonkowych. Podobny element odnaleźć można w czasomierzach niemieckiego producenta A. Lange & Söhne.
Interesujący jest także sam układ tarczy modelu Portugieser Chronograph Classic. Małą sekundę umieszczono w nim ponad godziną 6. Na wysokości godziny 3 znajduje się natomiast datownik. Poniżej godziny 12 odnaleźć można z kolei subtarczę, która łączy w sobie cechy licznika minutowego i godzinowego – zegarek pozwala na odmierzanie odcinków czasu sięgających aż 12 godzin. Cyferblat modelu chroniony jest za pomocą wypukłego szkiełka szafirowego pokrytego powłoką antyrefleksyjną. Także dekiel jest przezroczysty. Całości dopełniają paski ze skóry aligatora dostępne w kolorze czarnym i brązowym. Ich produkcją zajmuje się włoska manufaktura Santorini.
Wariant Portugieser Chronograph Classic napędza kaliber manufakturowy 89361. Mechanizm wyposażono w naciąg automatyczny oraz 68-godzinną rezerwę chodu. Posiada ponadto funkcję flyback.

Najważniejsze cechy modelu Portugieser Chronograph Classic

 • Kaliber manufakturowy 89361 z funkcją flyback
 • Koperta o średnicy 42 mm ze stali szlachetnej lub 18-karatowego czerwonego złota
 • Paski marki Santorini wykonywane ze skóry aligatora

Mogą Cię także zainteresować: