Zaloguj sięZaloguj się
352 zegarki dla "

Panerai Luminor Marina

"
Marka
Model
Cena
Średnica
Rok
Lokalizacja
Więcej
Twój wybór

Twój wybór

Twój wybór

Brak wyników wyszukiwania
Twój wybór

Brak wyników wyszukiwania
Twój wybór

Brak wyników wyszukiwania
Informacje ogólne
Rodzaj zegarka
Referencje
Więcej...
Nowy/używany
Dostępność
Płeć
Stan
Zawartość dostawy
Funkcje i właściwości
Mechanizm
Material obudowy
Tarcza cyfrowa
Więcej...
Szkło
Komplikacje
Wysokośc
Więcej...
Pierścień z materiału
Więcej...
Tarcza cyfrowa
Wodoszczelny
Więcej...
Pozostałe
Więcej...
Pasek
Materiał paska
Więcej...
Szerokość wstęgi
Kolor paska
Więcej...
Materiał sprzączki
Anuluj

Sortuj według

Panerai LUMINOR MARINA MANUAL OP6518 Panerai LUMINOR MARINA MANUAL OP6518
13 422 

Panerai Luminor Marina - wyjątkowy zegarek dla mężczyzn

Od modelu Luminor Marina o średnicy 44 mm po prostu nie sposób oderwać oczu. Ten wyjątkowy i bardzo męski zegarek posiada charakterystyczną dla marki Panerai osłonę koronki, która chroni kopertę przed wodą oraz uszkodzeniami mechanicznymi.

Zegarek Marina z serii Luminor posiada bardzo ciekawą historię. Pierwotnie został zaprojektowany jako czasomierz podwodny dla włoskich płetwonurków bojowych. Z czasem stał się jednak jednym z najbardziej rozpoznawalnych modeli luksusowych na świecie. Jego charakterystycznymi elementami są duża stalowa koperta o poduszkowatym kształcie oraz wspomniana już zaokrąglona osłona koronki. W przeciwieństwie do wydania Base, Luminor Marina posiada małą sekundę umieszczoną w miejscu dziewiątki. Zegarek ten można zobaczyć w zbliżeniu m.in. na nadgarstku aktora Arnolda Schwarzeneggera w filmie Egzekutor z 1996 roku. Również inna gwiazda amerykańskiego kina akcji, Sylvester Stallone, jest wielkim fanem marki Panerai.
Jeszcze większymi od Mariny modelami są czasomierze z kolekcji Luminor 1950. Mierzą one 47 mm w średnicy, dzięki czemu pasują nawet na bardzo masywne nadgarstki. Wyraźnie przypominają zegarki militarne z lat 50., które nosili nurkowie włoskiej marynarki wojennej z tzw. grupy Gamma. Osoby, którym osłona koronki nie przypadnie do gustu, mogą zdecydować się na egzemplarze z serii Radiomir. Dysponują one klasyczną stożkowatą główką napędu. Kolekcja Radiomir 1940 ze szpiczastymi wspornikami paska oraz cylindryczną koronką nawiązuje z kolei do wzornictwa zegarkowego z pierwszej połowy XX wieku.

Historia sukcesu

Model Luminor otrzymał swoje miano od określanego tą samą nazwą materiału fluorescencyjnego na bazie trytu. Firma Panerai opatentowała tę świecącą substancję w 1949 roku. Zastąpiła ona radioaktywny materiał Radiomir, którego włoski producent używał wcześniej. Pod koniec lat 40. Luminor Marina pojawił się na rynku w swojej klasycznej formie z osłoną po prawej stronie koperty. Głównym zadaniem osłony jest blokowanie koronki przed wysuwaniem, a tym samym ochrona mechanizmu przed wodą. We wnętrzu pierwszych Luminorów Marina znajdował się kaliber szwajcarskiego producenta Cortébert.
W 1949 roku w repertuarze Panerai pojawiły się modele Luminor z koronką montowaną po lewej stronie. Wynikało to z faktu, że włoscy płetwonurkowie wojskowi nosili zegarki na prawej ręce, ponieważ na lewej znajdowały się kompas oraz głębokościomierz. Na potrzeby tej modyfikacji kaliber oraz koperta zostały zwyczajnie obrócone o 180 stopni. Modele na prawy nadgarstek znajdują się w ofercie włoskiego producenta do dziś.

Mechanika od Panerai

W przypadku mechanizmów dla Luminorów Marina firma Panerai oferuje zarówno naciąg ręczny, jak i mechaniczny. Cechą wspólną wszystkich wydań tego zegarka jest mała sekunda na pozycji godziny dziewiątej. W modelach z naciągiem ręcznym producent stosuje kalibry OP II, OP XI oraz P.5000. Ten ostatni jest całkowicie autorskim wynalazkiem Panerai. Werki OP II oraz OP XI bazują z kolei na mechanizmie Unitas 6497-A2. W przypadku wariantów z automatem Luminory otrzymują werk OP III z datownikiem na miejscu trójki. OP III bazuje na kalibrze Valjoux 7750 firmy ETA, ale w przeciwieństwie do niego nie posiada funkcji chronografu.
Najciekawszym ze stosowanych w Luminorach kalibrów jest niezwykle trwały i solidny werk manufakturowy P.5000 o wysokości 4,5 mm oraz średnicy 35,1 mm. Składa się on z 127 części, z czego 21 elementów to rubiny. Balans tego mechanizmu drga 21 600 razy na godzinę, co odpowiada częstotliwości 3 Hz. Werk ten posiada 3 bębny sprężyny, dzięki czemu jego rezerwa chodu wynosi aż 8 dni. Zastosowano w nim również mechanizm antywstrząsowy Parechoc firmy KIF.

Designerska konsekwencja

Wzornictwo prostych trzywskazówkowych Luminorów Marina przez ostatnie 60 lat niewiele się zmieniło. Zegarki te przekonają każdego swoją funkcjonalnością i przejrzystością. Cechy te sprawiły, że na czasomierze te postawiła swego czasu nawet włoska armia. Współczesne cyferblaty Luminorów powstają w białym, czarnym lub brązowym kolorze. Fluorescencyjne arabskie cyfry umieszczono na pozycjach trójki, szóstki oraz dwunastki. W pozostałych miejscach producent stosuje zwykłe indeksy liniowe. Jeśli chodzi o pasek, przyszły właściciel Luminora może wybierać między skórą aligatora, skórą cielęcą lub stalową bransoletą.

Zanurkuj w miasto z Luminorem

Cechujące się wysoką wodoodpornością modele Luminor Marina są dziś już nie tylko prostymi zegarkami militarnymi. Jako legenda włoskiego zegarmistrzostwa pojawiały się wielokrotnie na ekranach kinowych, potwierdzając swój elitarny charakter oraz wysoki status wśród miłośników luksusowych czasomierzy. Luminory uchodzą dziś za eleganckie zegarki męskie o wyjątkowej renomie. Chętnie noszą je wielkomiejscy dyrektorzy i kreatywni menedżerzy dużych firm.

Mogą Cię także zainteresować: