Zaloguj sięZaloguj się
9 172 zegarki dla "

Patek Philippe

"
Marka
Model
Cena
Średnica
Rok
Lokalizacja
Więcej
Twój wybór

Twój wybór

Twój wybór

Brak wyników wyszukiwania
Twój wybór

Brak wyników wyszukiwania
Twój wybór

Brak wyników wyszukiwania
Informacje ogólne
Rodzaj zegarka
Referencje
Więcej...
Nowy/używany
Dostępność
Płeć
Stan
Więcej...
Zawartość dostawy
Funkcje i właściwości
Mechanizm
Material obudowy
Więcej...
Tarcza cyfrowa
Więcej...
Szkło
Więcej...
Komplikacje
Więcej...
Wysokośc
Więcej...
Pierścień z materiału
Więcej...
Tarcza cyfrowa
Wodoszczelny
Więcej...
Pozostałe
Więcej...
Pasek
Materiał paska
Więcej...
Szerokość wstęgi
Więcej...
Kolor paska
Więcej...
Materiał sprzączki
Więcej...
Anuluj

Sortuj według

Patek Philippe Aquanaut Travel Time 5164A-001 Patek Philippe Aquanaut Travel Time 5164A-001 Artykuł dostępny od razu 128 202  DE 166 2013

Patek Philippe - po prostu prestiż

Patek Philippe uchodzi za wytwórcę najbardziej wykwintnych zegarków na świecie. Produkty genewskiej manufaktury łączą w sobie luksus, tradycję oraz wyrafinowane rzemiosło. Do grona jej klientów należała nawet królowa brytyjska Wiktoria.

Repertuar produktów Patek Philippe obejmuje ponad 200 różnorodnych modeli. Ich styl można w większości przypadków określić jako raczej konserwatywny. Choć w ofercie szwajcarskiej manufaktury jako materiał wykonania kopert i bransolet dominuje złoto w najróżniejszych odcieniach, jej konstruktorzy nie stronią również od stali szlachetnej.
Patek Philippe jest jednym z nielicznych producentów, który pozostał niezależny w stosunku do wielkich koncernów. Przedsiębiorstwo od samego początku znajduje się w posiadaniu tej samej rodziny. Z tego powodu jest niezwykle cenione, zarówno wśród laików, jak i w kręgach fachowych. Niemal wszystkie części swoich wykwintnych modeli szwajcarska firma wytwarza samodzielnie. W wielu względach można ją porównać z jej słynnym konkurentem, czyli manufakturą Rolex. Obie przodują w rankingach marek luksusowych.

Koron(k)a kluczem do sukcesu

W 1839 roku w Genewie polski zegarmistrz Antoni Patek (1811 - 1977) rozpoczął produkcję zegarków kieszonkowych we współpracy z francuskim wspólnikiem Adrienem Philippe (1815-1894). Jako syn zegarmistrza Philippe bardzo dobrze znał się swoim zawodzie i 1844 roku wzbogacił świat zegarków o nowy wynalazek, jakim była koronka służąca do nakręcania mechanizmu. Wcześniej nakręcanie czasomierzy odbywało się za pomocą specjalnych kluczy, które wciąż stosowane są w np. w zegarach ściennych. Przedsiębiorstwo Patek Philippe istnieje pod niezmienioną nazwą od 1851 roku.
W 1851 roku założyciele Patek Philippe wybrali się ze swoimi produktami na pierwszą Wystawę Światową w Londynie, gdzie udało im się zdobyć bardzo prestiżową klientkę. Sama królowa Wielkiej Brytanii Wiktoria Hanowerska nabyła od nich dwa zegarki: jeden dla siebie, a drugi dla małżonka Alberta. Wkrótce do klienteli szwajcarskiej spółki należały także domy królewskie z Włoch oraz Danii. Efektem podróży obu wspólników do USA było z kolei zlecenie od nowojorskiego jubilera Tiffany & Co. Opiewało ono na liczbę aż 130 czasomierzy. W roku 1903 słynna manufaktura otrzymała patent na pierwsze chronografy z funkcją "rattrapante", a w 1925 wprowadziła na rynek pierwszy zegarek z wiecznym kalendarzem.

Komplikuj i kupuj, czyli rywalizacja dwóch kolekcjonerów

Efektem wieloletniego trudu konstruktorów Patek Philippe był słynny 18-karatowy model kieszonkowy Henry Graves Supercomplication. Jego jedyny egzemplarz powstał w 1933 po ośmiu latach wytężonej pracy. Zamówienie na niego złożył amerykański bankier Henry Graves Junior. Celem Gravesa było przebicie kolekcji kilkunastu skomplikowanych czasomierzy, które przez lata zebrał jego konkurent - potentat samochodowy James Ward Packard. Nabycie zegarka Supercomplication było oczywistym zakończeniem rywalizacji - ów wyjątkowy model składa się z aż 920 części oraz dysponuje imponującą liczbą 24 komplikacji! Należą do nich m.in. wieczny kalendarz, mechanizm wybijający sygnał Katedry Westminsterskiej, wskazanie pory wschodu i zachodu słońca, a także mapa nieboskłonu z perspektywy Piątej Alei w Nowym Jorku. W listopadzie 2014 roku zegarek ten osiągnął rekordową cenę 24 milionów dolarów. Graves zapłacił za niego w 1933 roku jedynie 60 tys. franków szwajcarskich, czyli dzisiejszą równowartość około 200 tys. dolarów amerykańskich. Supercomplication uchodzi za najbardziej skomplikowany zegarek na świecie stworzony bez pomocy komputera. Jego godnym następcą został składający się z 1728 części model Calibre 89, który powstał w 1989 roku z okazji 150-lecia firmy Patek Philippe. Nie tylko te dwa legendarne modele, ale również regularne egzemplarze szwajcarskiej manufaktury uchodzą za wyjątkowo ekskluzywne urządzenia. W przypadku niektórych wydań pięciocyfrowe ceny są zupełną normalnością, o ile ich stan nie wzbudza zastrzeżeń.

Kolekcja w stylu Bauhaus

Do klasyków w repertuarze Patek Philippe z pewnością należy zaprezentowana w 1932 roku kolekcja Calatrava. Stworzono ją w stylu Bauhaus, który był wówczas zupełnie nowy i niekonwencjonalny. Ta niemiecka szkoła designu stawiała na prostotę formy, skromność w użyciu drogich materiałów oraz rezygnację ze zdobień. Bauhaus silnie ukształtował ideały wzornictwa użytkowego w drugiej połowie XX wieku. Podobną do kolekcji Calatrava, a więc równie zredukowaną w kwestii formy serią jest linia Ellipse d'Or, składająca się z dwuwskazówkowych zegarków o niezwykle cienkich kalibrach. Kolekcja Gondolo wyróżnia się z kolei linią czasomierzy męskich z kwadratową kopertą. Modele damskie w tym nietypowym kształcie można znaleźć w serii Twenty 4.
Sporą grupę modeli szwajcarski producent zebrał w kolekcji Complications. Charakterystycznymi dla niej funkcjami dodatkowymi są wskaźnik rezerwy chodu, druga strefa czasowa oraz fazy księżyca. Jeszcze wyższy stopień wyrafinowania reprezentuje seria Grandes Complications, w której znajdziemy komplikacje takie jak mechanizm bijący, tourbillon lub wieczny kalendarz. Te wykwintne udoskonalenia wymagają najwyższych zdolności zegarmistrzowskich, którymi oprócz projektantów Patek Philippe mogą pochwalić się nieliczni konstruktorzy równie tradycyjnych marek, jak np. Blancpain lub Breguet.

Zegarki dla Beatlesów i dla Dalajlamy

Kolekcje Nautilus i Aquanaut dysponują wodoodpornością do 120 m. Swoim wyglądem odstają nieco od konserwatywnego wizerunku marki, ponieważ ich design jest w przeważającej części nowocześnie skromny i nieskomplikowany. Do nielicznych wyjątków należą wersje Nautilusa z białego złota, które są wysadzane na całej długości aż 1700 diamentami. Ceną dorównują one wartości podstawowych modeli samochodów Rolls-Royce.
Niezawodność zegarków Patek Philippe potrafiła docenić nie tylko brytyjska królowa Wiktoria. Również członkowie zespołu The Beatles Paul McCartney i Ringo Starr sprawdzali godzinę za pomocą czasomierzy Aquanaut, nawet jeżeli mogłoby się wydawać, że do autorów piosenki Yellow Submarine bardziej pasowałyby zegarki Rolex Submariner. Innym prominentnym użytkownikiem "Patka" jest sam Dalajlama, który otrzymał swój chronograf od prezydenta USA Johna Kennedy'ego. Aktor Brad Pitt jest z kolei dumnym właścicielem Nautilusa.

Kalibry manufakturowe z krzemowymi elementami

Choć w ofercie Patek Philippe znajduje się kilka modeli z napędem kwarcowym, firmę tę kojarzy się przede wszystkim z werkami mechanicznymi. Jej kalibry wyróżniają się wieloma bardzo indywidualnymi cechami. W 1949 roku szwajcarski producent opatentował wykorzystywane do dzisiaj koło balansu o nazwie Gyromax. Zamiast standardowych śrub regulujących posiada ono liczne pierścienie nastawne. Sprawiają one, że ów najważniejszy segment napędu posiada większy moment bezwładności, co w efekcie zwiększa precyzję pomiaru czasu. Warto wspomnieć, że od roku 2005 podczas produkcji wychwytów szwajcarska manufaktura używa części wykonanych z materiału o nazwie Silinvar. Jest to niemagnetyczna substancja składająca się w dużym stopniu z krzemu. Jej wysoka twardość redukuje tarcia do tego stopnia, że wychwyt nie wymaga oliwienia. W roku 2006 stworzono pierwszą sprężynę balansu z Silinvaru. W roku 2009 przedsiębiorstwo Patek Philippe wprowadziło też własną pieczęć jakości, która definiuje dotychczas najwyższe na świecie wymagania techniczne dla zegarków mechanicznych. Producent zrezygnował tym samym z tzw. Pieczęci Genewskiej, czyli powstałego w 1886 roku, słynnego znaku jakości dla produktów zegarmistrzowskich pochodzących z kantonu Genewy.

Patek Philippe - prestiż i inwestycja na lata

Rodzinna firma Patek Philippe jest jednym z najstarszych niezależnych przedsiębiorstw zegarkowych w Genewie. Czasomierze tego producenta cieszą się rzadko spotykaną renomą. Zakup złotego lub platynowego "Patka" daje wyjątkową możliwość doświadczenia tego prestiżu. Jest to również doskonała forma ulokowania pieniędzy. Zegarek Patek Philippe będzie naturalnym ukoronowaniem kolekcji każdego szanującego się miłośnika luksusowych czasomierzy.