7 323 zegarki dla "

TAG Heuer

"
1 - 30 od 7 323 trafienia
Widok
Sortuj według

Na Chrono24 znajdziesz w sumie 5 242 nowych zegarków marki TAG Heuer i 1 891 używanych zegarków mark TAG Heuer.

TAG Heuer - szwajcarska awangarda od 1860 roku

TAG Heuer to marka specjalizująca się w produkcji najwyższej klasy chronografów. Przez ponad 150 lat swojego istnienia firma wypracowała swój niepowtarzalny styl: sportowy, a zarazem elegancki. Jej zegarki podziwiać można m.in. w filmie Le Mans.

Żaden producent zegarków nie jest tak silnie związany ze sportem, jak TAG Heuer. Markę charakteryzuje niezwykła precyzja, która pozwala na bardzo dokładne odmierzanie czasu. Jest to cecha szczególnie pożądana w tych dziedzinach sportu, w których o zwycięstwie mogą decydować jedynie ułamki sekund. Pierwszym tak dokładnym czasomierzem w ofercie TAG Heuer był zaprezentowany w 1882 roku zegarek kieszonkowy z funkcją stopera. W następnych latach firma wypuściła na rynek zegary z funkcją umożliwiającą pomiar czasu podróży. Były one montowane na deskach rozdzielczych samochodów i samolotów. W latach 50. ubiegłego wieku oferta producenta poszerzyła się o nowoczesne chronografy. Jeden z nich - kwadratowy TAG Heuer Monaco - pojawił się na nadgarstku Steve'a McQueena w filmie Le Mans z 1971 roku. Po inny popularny model TAG Heuer - Carrerę - sięgali legendarni kierowcy rajdowi Ayrton Senna i Bruce McLaren. Kolejnym znanym użytkownikiem tej marki jest prezydent USA Barack Obama. Posiada on pochodzący z serii 1500 zegarek sportowy, który swoim wyglądem przypomina modele z kolekcji Aquaracer.

TAG Heuer Monaco - kwadratowa ikona

Model TAG Heuer Monaco zaprezentowano w roku 1969, czyli na dwa lata przed jego ekranowym debiutem. Zegarek przyciągał uwagę przede wszystkim ze względu na swoją nietypową, kanciastą kopertę. Zachwycał również swoim imponującym wnętrzem. Zamontowano w nim mechanizm o nazwie Calibre 11, czyli jeden z pierwszych mechanizmów automatycznych z funkcją chronografu. Przy tworzeniu tego niezwykłego kalibru Heuer współpracował z takimi markami jak Breitling, Büren oraz Dubois Dépraz, który specjalizował się w tworzeniu nowych komplikacji. Wdrożenie tego zaprezentowanego w 1965 roku mechanizmu wymagało inwestycji rzędu 500 000 franków szwajcarskich. Na szczęście dla producenta, model Monaco szybko stał się niezwykle popularny. Jego ambasadorem został szwajcarski kierowca rajdowy Jo Siffert. Dodatkową sławę przyniósł zegarkowi również występ w filmie Le Mans. Steve McQueen, wcielający się w rolę kierowcy rajdowego, nie tylko nosił w filmie model Monaco, ale również miał na sobie oryginalny kombinezon Jo Sifferta.

TAG Heuer Carrera – legendarny chronograf

Jedną z najbardziej znanych kolekcji w ofercie TAG Heuer jest seria Carrera. Jej nazwa nawiązuje do jednego z najniebezpieczniejszych rajdów na świecie - meksykańskiego wyścigu Carrera Panamericana. Pomysłodawcą kolekcji był prawnuk założyciela firmy - Jack Heuer - który w latach 60. zajmował się chronometrażem 12-godzinnego wyścigu w Sebring na Florydzie. Podczas odbywającego się w roku 1963 wyścigu Heuer poznał słynnych kierowców Ferrari - braci Ricardo i Pedro Rodríguez. Zafascynowany ich opowieścią o legendarnym meksykańskim torze, postanowił mianować swój nowy model Carrerą.
Pierwsze egzemplarze zegarka pojawiły się na rynku jeszcze w roku 1963. Przez wiele lat montowano w nich kalibry z naciągiem manualnym Valjoux 72. Od roku 2010 w ich wnętrzu pracuje jednak mechanizm Calibre 1887, który jest autorskim projektem TAG Heuer. Charakterystyczną cechą pierwszych modeli Carrera były ich okrągłe koperty. Tym, co najbardziej przykuwało uwagę, były ich interesujące tarcze. Wewnętrzny pierścień okalający cyferblat ustawiono w pozycji 45 stopni. Na samym pierścieniu umieszczono natomiast podziałkę sekundową, dzięki czemu tarcza zyskała dodatkowe 2 mm niezadrukowanej powierzchni. Kolejną ciekawą zmianą było ulokowanie małej sekundy oraz liczników - 30-minutowego i 12-godzinnego - poniżej poziomu cyferblatu. Doprowadziło to do powstania trójwymiarowego efektu tarczy. Zegarek stał się przez to bardziej przejrzysty, dzięki czemu pasował nie tylko do kombinezonu rajdowca, ale i do garnituru biznesmena.
Przez lata kolekcja Carrera ulegała zmianom i rozrastała się. Dzisiaj odnaleźć w niej można nie tylko chronografy, ale również klasyczne zegarki trzywskazówkowe bez funkcji stopera. Cechą wspólną wszystkich modeli jest ich elegancki, a zarazem sportowy styl.

TAG Heuer Aquaracer - zegarek na szerokie wody

TAG Heuer to nie tylko modele przeznaczone dla kierowców rajdowych. W ofercie marki odnaleźć można również zegarki kolekcji Aquaracer, które świetnie sprawdzają się w kontakcie z wodą - podczas nurkowania lub uprawiania sportów wodnych. Nie są to jednak jedyne wodoodporne egzemplarze tej marki, pierwsze tego typu zegarki pojawiły się w ofercie TAG Heuer już w XIX wieku. Seria Aquaracer nawiązuje wyglądem do zegarków nurkowych marek Omega oraz Rolex. Jest bardzo różnorodna, odnaleźć w niej można modele proste, nieposiadające dodatkowych komplikacji, a także warianty z funkcją stopera. Przy współpracy z aktorem Leonardo DiCaprio, TAG Heuer stworzył w 2009 roku limitowaną edycję Aquaracera. Część zysków z jej sprzedaży przekazywana jest organizacjom zajmującym się ochroną środowiska.

Kamień milowy w historii firmy

Historia marki TAG Heuer sięga drugiej połowy XIX wieku. Pierwszy warsztat zegarmistrzowski Heuera powstał w roku 1860 w miejscowości Saint-Imier. 20-letni wówczas Edouard Heuer odniósł natychmiastowy sukces, który w krótkim czasie umożliwił mu przeniesienie siedziby firmy do znacznie większego Biel. Pierwszy stworzony przez niego stoper opatentowano już w roku 1882. Pięć lat później - w roku 1887 - Heuer ponownie zachwycił branżę zegarmistrzowską konstruując niezwykle efektywny moduł tzw. przestawnego zębnika. Element ten do dziś stanowi jeden z kluczowych elementów mechanicznego chronografu. Składa się z wyposażonego w dwa zębniki ruchomego wałka, który łączy się z kołem sekundnika.
W roku 1902 przedsiębiorstwo przeszło w ręce synów Edouarda Heuera - Charlesa i Julesa. Pod ich kierownictwem firma kontynuowała ojcowską pasję, tworząc coraz to nowe innowacyjne konstrukcje. W ten sposób powstał m.in. model Time of Trip (1911). Ten mierzący 11 cm zegarek montowano na deskach rozdzielczych samochodów i samolotów. Jego ciekawym elementem był mały cyferblat u góry tarczy, który wskazywał czas podróży. Mógł on wynosić nawet do 12 godzin.
Rok 1916 przyniósł kolejny sukces - model Mikrograph - czyli pierwszy kieszonkowy stoper odmierzający czas z dokładnością do 1/100 sekundy. Wskazówka chronografu wykonywała w nim pełen obrót w ciągu zaledwie 3 sekund. Częstotliwość jego balansu wynosiła 360 000 drgań na godzinę (A/h), co odpowiadało aż 50 Hz. Taka dokładność pomiaru wykorzystywana była m.in. do odmierzania czasu lotu pocisków artyleryjskich.
Na początku lat 30. Heuer zaprezentował światu następcę modelu Time of Trip - zegarek Autavia. Jego nazwa powstała z połączenia dwóch słów - "Automobil“ i „Aviatik“. Zegarek przeznaczony był zarówno do użytku kierowców, jak i pilotów. Posiadał centralny sekundnik oraz dwa dodatkowe cyferblaty, na których umieszczono licznik 60-minutowy i 12-godzinny. Stoper ten montowany był najczęściej razem z 8-dniowym zegarem Hervue marki Revue Thommen. Z okazji 30 rocznicy powstania Autavii - w roku 1962 - Heuer wypuścił na rynek chronograf naręczny o tej samej nazwie.

Czas wielkich zmian

Kolejne dekady przyniosły wiele zawirowań. W roku 1964 Heuer przejął swojego konkurenta - firmę Leonidas Watch Factory Ltd. Po kilku owocnych latach nastąpił kryzys kwarcowy, który dotknął całą branżę zegarkową. Aby dostosować się do nowych realiów marka Heuer zdecydowała się na prawie całkowite wstrzymanie produkcji zegarków mechanicznych. Do oferty dołączono natomiast zegarki kwarcowe, takie jak np. Chronosplit. Rok 1982 przyniósł kolejną rewolucję - Heuer-Leonidas został sprzedany firmie Piaget. Krótko po tym - w roku 1985 - firma przeszła w ręce Techniques d’Avant Garde (TAG), a trzy lata później zmieniono jej nazwę na TAG Heuer SA. W roku 1999 firmę wykupił francuski koncern LVMH (Moët Hennessy Louis Vuitton SA), który do dzisiaj jest jej właścicielem.

Najwyższa precyzja pomiaru

Ogromnym zaskoczeniem dla branży zegarmistrzowskiej był zaprezentowany w 2006 roku model Carrera Calibre 360. Zegarek wyposażono w dwa oddzielne mechanizmy: pierwszy z nich odpowiedzialny jest za odmierzanie czasu, drugi - ETA 2892 - przeznaczony jest dla chronografu. Zaopatrzono go w funkcję Flyback oraz 30-minutowy licznik. Jego częstotliwość wynosi aż 360.000 A/h – do roku 2012 był to absolutny rekord wśród mechanicznych zegarków naręcznych. TAG Heuer poprawił ten wynik w modelu Mikrotimer Flying 1000, tworząc pierwszy chronograf, pozwalający na odmierzanie czasu z dokładnością do 1/1000 sekundy. Zamontowany w nim kaliber automatyczny posiada dwa niezależne łańcuchy kinematyczne - jeden dla zegarka, drugi dla chronografu. Każdy z nich wyposażony jest w wychwyt i regulator chodu. Imponująca jest również częstotliwość balansu. W zegarze wynosi ona 28.800 A/h (4 Hz), a w chronografie 500 Hz, co odpowiada 3,6 milionom drgań na godzinę. Tylko Carrera Mikrogirder TAG Heuer, odmierzająca czas z dokładnością do 5/10.000 sekundy, jest bardziej precyzyjna.

TAG Heuer - „Don’t Crack Under Pressure“

Marka TAG Heuer od lat współpracuje ze światem rajdów samochodowych. Występuje nie tylko w roli sponsora, ale i oficjalnego chronometrażysty wielu wyścigów. W swoich produktach łączy nowoczesność z tradycyjną sztuką zegarmistrzowską, wzbudzając podziw konkurencji. TAG Heuer to synonim precyzji i śmiałości w szukaniu nowych rozwiązań. W myśl motto firmy: „Don’t crack under pressure“ (ang. „Nie załamuj się pod presją”), TAG Heuer przezwycięża wszelkie przeciwności.

Najlepsze modele zegarków marki TAG Heuer
Carrera | Aquaracer | Monaco | Formula 1 | Link | Connected | Kirium | SLR | Silverstone