68 000 zakupów na świecie ocenianych jako doskonałe
Skomplikowane majstersztyki

Mechaniczne zegarki marki Epos to prawdziwe arcydzieła szwajcarskiej sztuki zegarmistrzowskiej. Producent wyposaża sprawdzone, bazowe mechanizmy zegarkowe w samodzielnie opracowane i skonstruowane komplikacje. Dobitnymi przykładami tego są zmodyfikowane, "odwrócone" modele Verso oraz wydania wyposażone w kalendarz z dużym wskaźnikiem faz księżyca.

Modele szkieletowane i w wersji "open heart"

Charakterystyczną cechą zegarków Epos są szkieletowane mechanizmy i cyferblaty. Za sprawą czasomierzy tych można podziwiać pięknie zdobione, wysokiej jakości szwajcarskie werki przy pracy. Cyferblaty wersji "open heart" (ang. otwarte serce) posiadają wycięcie tuż ponad balansem, które pozwala obserwować pracę mechanizmu.

Klasyczne i ponadczasowe

Design zegarków naręcznych Epos jest klasycznie elegancki i zarazem ponadczasowy. Większość modeli można założyć zarówno do biura, jak i w przypadku bardziej oficjalnych wyjść. Liczne wydania za sprawą swego wyglądu o charakterze retro przywodzą na myśl minione dekady i tym samym wpisują się doskonale w obowiązujące obecnie trendy.

Sportowe i funkcjonalne

Od chronografów przez zegarki lotnicze aż po modele nurkowe: czasomierze Epos z kolekcji Sportive spełniają wszelkie wymagania, jakie stawia się nowoczesnym zegarkom sportowym. Wyjątkowo solidne wydania nurkowe dysponują wodoszczelnością do głębokości 500 m oraz zaworem helowym. Chronografy mogą mierzyć odcinki czasu do nawet 12 godzin, dzięki czemu będą idealnym towarzyszem na torze wyścigowym.

Singi Chonge specjalnie dla Chrono24
Wyrafinowana technika w przystępnej cenie

Ekskluzywne szwajcarskie zegarki, ręcznie modyfikowane mechanizmy, atrakcyjne ceny – oto cała filozofia manufaktury Epos. Celem producenta jest wytwarzanie wysokiej klasy czasomierzy i wyposażanie ich w liczne komplikacje. Jednocześnie w żaden sposób nie ustępują one pod względem jakości najpopularniejszym modelom słynnych manufaktur. Z uwagi na wyśmienity stosunek jakości do ceny zegarki firmy Epos są niemal dla każdego w zasięgu ręki.

Artistry in Watchmaking - sztuka w zegarmistrzostwie

Epos specjalizuje się w modyfikowaniu i kunsztownym zdobieniu mechanizmów zegarkowych. Liczne modele produkowane przez manufakturę są bogato ozdabiane. Wykwintnie udekorowane i szkieletowane werki podziwiać można od przodu przez odporne na zarysowania szkiełko szafirowe. Ponadto Epos jest prawdziwym ekspertem w dziedzinie opracowywania komplikacji. Do popisowych modeli producenta zaliczają się zegarki mechaniczne z funkcją GMT, kalendarzem, wskaźnikiem faz księżyca oraz modyfikacją Verso. Za podstawę do tworzenia dzieł marki Epos służą sprawdzone, niezawodne szwajcarskie kalibry firm ETA lub Sellita. Każdy mechanizm produkcji Epos jest przykładem szwajcarskiej sztuki zegarmistrzowskiej.

O manufakturze Epos

Słynny zegarkowy ekspert Peter Hofer założył manufakturę Epos w roku 1983. Niemal dwie dekady później przedsiębiorstwo przejęła zakorzeniona głęboko w szwajcarskim przemyśle zegarkowym rodzina Chonge-Forster. To dzięki nim oferta marki poszerzyła się i zyskała uznanie na rynku międzynarodowym. Z czasem Epos zapracował na reputację producenta nowatorskich zegarków mechanicznych w atrakcyjnych cenach.

W roku 2018 prezesem zarządu spółki Epos Uhren AG został Singi Chonge. Dorastał on w przemyśle zegarkowym i posiada wieloletnie doświadczenie z dziedziny finansów i online marketingu. Nowy szef stawia sobie za cel odmłodzenie wizerunku marki, a także połączenie tradycji zegarmistrzowskiej z nowoczesnością.