Linia ATUM

Minimalistyczny wygląd, nowoczesne zegarmistrzostwo – oto najkrótsza charakterystyka modelu Atum, który zaskakuje technicznymi innowacjami na miarę XXI wieku. Wzorcowy zegarek tej kolekcji nosi nazwę Atum Pure M. Jego szczególną atrakcję stanowi częściowo przezroczysty cyferblat.

Linia TEFNUT

Zegarmistrzowską klasę można rozpoznać także za sprawą niewielkich detali wzornictwa. Linia zegarków Tefnut uwodzi skromnym, prostolinijnym stylem, który przypadnie do gustu zarówno kobietom, jak i mężczyznom. Warianty Tefnut Lady są dekorowane perłowymi tarczami, promienistymi giloszowaniami oraz zdobieniami z brylantów.

Christine Hutter specjalnie dla Chrono24

Lider innowacji od 1854 roku

Niemiecka branża zegarmistrzowska narodziła się dzięki inicjatywom dwóch wizjonerów – Ferdinanda A. Langego i Moritza Grossmanna. Grossmann był założycielem szkoły dla zegarmistrzów w saksońskim Glashütte. Za życia opublikował liczne artykuły na temat konstrukcji zegarków. Konstruktorzy manufaktury Moritz Grossmann starają się nawiązywać do bogatego dorobku patrona marki. Innowacyjny Model Benu Tourbillon posiada patentowaną funkcję stop-sekundy, która opiera się na pracy niewielkiego pędzla z ludzkich włosów. Rozwiązanie tego typu stanowi absolutne novum w świecie haute horlogerie.

Rzemieślnicza perfekcja

Wykwintne zegarki Moritz Grossmann są niemal w całości wytwarzane ręcznie. Na każdym etapie produkcji projektanci i pracownicy manufaktury dbają o zachowanie proporcji między tradycją a nowoczesnością. Wykończenie pojedynczych elementów podlega surowym standardom, dzięki którym saksońskie przedsiębiorstwo znane jest na całym świecie.

Odtwórz film

Nowy wymiar zegarmistrzostwa

W manufakturze Moritz Grossmann przywiązanie do tradycyjnych technik nie oznacza rezygnacji z nowoczesnych rozwiązań. Prace manufakturowe i doświadczenie rzemieślnicze są w innowacyjny sposób wspomagane przez technologię komputerową. Urządzenia promowane nazwiskiem Grossmann stanowią przykład idealnego kompromisu między przeszłością a współczesnością. Każdy z zegarków tej marki to małe dzieło sztuki.

Założycielka firmy

Stworzone w 2008 roku przedsiębiorstwo Grossmann Uhren GmbH zostało założone przez doświadczoną inwestorkę i zegarmistrzynię Christine Hutter. Zarządzana przez nią manufaktura należy do czołówki niemieckich producentów. Projekty rozwijane przez Hutter cieszą się wielkim zainteresowaniem fanów i kolekcjonerów z całego świata.

BrandBoutique

Ekskluzywne zegarki bezpośrednio od producenta

Masz pytania?
Chętnie na nie odpowiemy.

+49 721 96693-980

Kontakt