Dlaczego Chrono24? Zaloguj się
Kolekcja 1919

Seria zegarków 1919 wyraźnie nawiązuje do estetycznych ideałów niemieckiego stylu Bauhaus. Charakterystycznymi elementami należących do niej modeli są masywne mocowania bransolety. Elegancki wariant 1919 Datetimer Eternity Brown Alligator Leather został wyróżniony nagrodą German Design Award 2017.

Technologie motoryzacyjne

Luksusowe zegarki Porsche Design to niezwykle precyzyjne i nowoczesne urządzenia pomiarowe. Wprowadzone w nich rozwiązania techniczne powstają we współpracy z oddziałem Porsche Motorsport. Kooperacja ze specjalistą w dziedzinie sportów samochodowych umożliwia swobodną wymianę technologii na obszarach precyzji i obróbki materiałów.

Austriacka solidność i szwajcarska precyzja

Projekty zegarków Porsche Design powstają w rodzimej pracowni F. A. Porsche w austriackim Zell am See. Kreatywni designerzy kontynuują dzieło założyciela marki – profesora Ferdinanda Alexandra Porsche. Produkcja i obróbka zegarków odbywa się w szwajcarskiej miejscowości Solothurn. Inżynierowie spółki Porsche Design Timepieces AG stale pracują nad udoskonaleniami oferowanych czasomierzy.

Awangarda przemysłu zegarkowego

W kwestiach techniki i niepowtarzalnego wzornictwa Porsche Design od lat należy do branżowej czołówki. Pod koniec lat 60. w kokpitach samochodów wyścigowych pojawiły się antyrefleksowe deski rozdzielcze o matowej strukturze. W nawiązaniu do tej innowacji prof. F. A. Porsche zaprojektował pierwszy w historii zegarek naręczny z czarną matową kopertą. Kilka lat później do oferty dołączył pionierski chronograf z tytanu.

Założyciel firmy

Prof. F. A. Porsche założył Porsche Design w 1972 roku. Jego kreacje – w tym legendarny Porsche 911 – zawsze łączyły wysokie technologie i progresywne wzornictwo. Doskonałość techniki i kunsztowność designu do dziś definiują filozofię marki. Luksusowe zegarki Porsche Design od ponad 40 lat powstają w oparciu o inspiracje ze sportów motorowych.

BrandBoutique

Ekskluzywne zegarki bezpośrednio od producenta