Zaloguj się
Kolekcja Monobloc Actuator

Chronograf Monobloc Actuator zrewolucjonizował funkcję stopera w zegarku naręcznym: zamiast dwóch przycisków posiada dźwignię wahadłową, którą zintegrowano z kopertą. Element inspirowany jest samochodem Porsche 911 RSR. Całości dopełnia praktyczna funkcja drugiej strefy czasowej, która czyni zegarek idealnym dodatkiem dla podróżników.

Kolekcja 1919

Kolekcję 1919 określić można jako funkcjonalną, elegancką i minimalistyczną. Projektanci skupili się w niej na najważniejszych elementach – dużych, ciemnych cyferblatach i cyfrach arabskich. Modele rozpoznać można po płynnym przejściu między kopertą a bransoletą i wycięciach w uszach koperty.

Czasomierze z DNA marki Porsche

911 to liczba, która od 1963 roku przyprawia fanów motoryzacji o szybsze bicie serca. Zaprojektowany przez profesora Ferdinanda Alexandra Porsche model 911 uważany jest za legendę wśród samochodów sportowych. Swój sukces zawdzięcza on idealnej harmonii między formą a funkcjonalnością. Filozofia ta odegrała równie wiodącą rolę przy okazji powstawania zegarków Porsche Design. DNA marki Porsche rozpoznawalne jest w każdym modelu z tej serii.

Harmonia technologii i designu

Zegarki Porsche Design to innowacyjne i precyzyjne narzędzia, które łączą w sobie technologie znane z branży motoryzacyjnej i szwajcarski kunszt zegarmistrzowski. Projektanci i zegarmistrzowie wspólnie pracują nad tym, aby zapewnić czasomierzom jak najwyższy poziom precyzji, funkcjonalności i wydajności. Tworzone przez nich modele zachwycają charakterystyczną linią i najwyższą jakością wykonania.

Minimalizm i techniczna rewolucja

Chronograph I był pierwszym modelem, który prof. F. A. Porsche zaprojektował dla marki Porsche Design. Jego minimalizm i matowo-czarny design zrewolucjonizowały branżę. Tak jak Porsche 911, Chronograph I jest niezaprzeczalnym klasykiem. Porsche Design był ponadto pierwszym producentem, który wykorzystał tytan w swoich zegarkach. Materiał ten jest nie tylko lekki, ale także niezwykle wytrzymały.

Towarzysz każdej podróży

Tworząc coraz nowsze modele z niezwykłymi funkcjami Porsche Design nieustannie kwestionuje własny status quo. Świetny przykład stanowią zegarki podróżnicze, które dostosowano do potrzeb globtroterów i wyposażono w funkcję czasu światowego i alarm. Wystarczy jedno naciśnięcie przycisku, aby zegarek wskazał czas dla innego miejsca na Ziemi, co spodoba się każdemu podróżnikowi.

Założyciel firmy

Profesor F. A. Porsche założył markę Porsche Design w roku 1972. Jego projekty wyróżnia charakterystyczna forma inspirowana kształtem samochodów sportowych. Podobnie jak w przypadku legendarnego Porsche 911, producent skupił się na poprawie funkcjonalności przy jednoczesnym odrzuceniu zbędnych elementów. Wszystko w myśl zasady "mniej znaczy więcej".