5 ofert wraz z promowanymi
Popularna
Breitling Navitimer 1884
Certified
Limited Edition
33 518 
+ 358 zł za wysyłkę
Breitling Navitimer 1884
A17395
16 535 
+ koszty wysyłki
Sprzedawca prywatny
Popularna
Breitling Navitimer 1884
Limited Edition
20 038 
+ 401 zł za wysyłkę
Breitling Navitimer 1884
Limited Edition
37 548 
+ 334 zł za wysyłkę
Breitling Navitimer 1884
Certified
Limited Edition Steel Mens Watch A21350 Box Card
31 582 
+ 626 zł za wysyłkę

Edycja limitowana Breitling Navitimer 1884

Edycję specjalną Breitling Navitimer 1884 wyposażono nie tylko w lunetę z suwakiem logarytmicznym i chronograf, ale także w kalendarz oraz wskazanie czasu w skali 24-godzinnej. Jest to jeden z najbardziej funkcjonalnych zegarków z całej kolekcji.


5 powodów, dla których warto kupić Breitling Navitimer 1884:

  • Edycja specjalna limitowana do 1884 egzemplarzy
  • Wskazówkowy datownik, wskaźnik dnia tygodnia i miesiąca
  • Wskazanie czasu w skali 24-godzinnej
  • Funkcja chronografu
  • Luneta z suwakiem logarytmicznym umożliwiającym dokonywanie rożnych obliczeń

Nie tylko dla pilotów

Breitling Navitimer 1884 to prawdziwy majstersztyk. Funkcja kalendarza sprawia, że przewyższa on standardowe wydania Navitimerów. Oprócz charakterystycznej dla tej kolekcji funkcji chronografu i lunety z suwakiem logarytmicznym, która umożliwia dokonywanie różnych obliczeń, Navitimer 1884 posiada także datownik wskazówkowy oraz wskaźnik dnia tygodnia i miesiąca. Połączenie tych wszystkich elementów przez fanów określane jest często jako „Datora“. Zegarek wyposażono ponadto we wskazanie czasu w skali 24-godzinnej, które znajduje się na wysokości godziny 9.

Umieszczona w nazwie modelu liczba 1884 wskazuje na rok założenia manufaktury. Równocześnie odpowiada też liczbie egzemplarzy, które zostały wyprodukowane w ramach tej linii. Nie jest to jednak jedyna limitowana edycja modelu Navitimer. Breitling oferuje także m.in. modele Navitimer 1461 z czteroletnim kalendarzem i wskaźnikiem faz księżyca, a także Navitimer AOPA oraz Navitimer Blue Sky. Dwie ostatnie powstały w liczbie jedynie pięciuset egzemplarzy, co sprawia, że są wyjątkowo pożądane wśród kolekcjonerów. Skrót AOPA pochodzi od nazwy Aircraft Owners and Pilots Association (Stowarzyszenie Pilotów i Właścicieli Samolotów)


Ile kosztuje Breitling Navitimer 1884?

W związku z tym, że Breitling wyprodukował jedynie 1884 egzemplarze modelu Navitimer 1884, są one trudno dostępne na rynku. Zakup nienoszonego chronografu wiąże się z wydatkiem około 6500 euro. W zależności od stanu, w jakim się zachowały, noszone zegarki mogą być nawet o 1000 euro tańsze.

Jeżeli nie interesuje Cię posiadanie czteroletniego kalendarza, polecamy Ci model Navitimer 1461. W odróżnieniu od kalendarza wiecznego chronograf nie rozpoznaje lat przestępnych. Oznacza to, że raz na cztery lata trzeba będzie samodzielnie przestawić w nim datę. Noszone warianty Breitling Navitimer 1461 można kupić za mniej niż 6000 euro, ceny nienoszonych zegarków są natomiast wyższe i mogą dochodzić do nawet 10 000 euro.

Co ciekawe, w ostatnim czasie niezwykle popularne stały się niebieskie zegarki. W trend ten wpisuje się limitowany Breitling Navitimer Blue Sky, który pojawił się na rynku w 2012 roku z okazji 60. rocznicy zaprezentowania modelu Navitimer. Zegarek nie posiada co prawda funkcji kalendarza, w jego wnętrzu zamontowano za to wyprodukowany w 2009 roku kaliber manufakturowy B01. Wyposażono go w funkcję chronografu oraz 70-godzinną rezerwę chodu. Przy odrobinie szczęścia można niekiedy znaleźć oferty dotyczące nienoszonych egzemplarzy. Ich ceny utrzymują się w granicach 5400 euro.


Design i obsługa zegarka: skale, wskazówki i luneta

Patrząc na model Breitling Navitimer 1884 nie trudno rozpoznać jego pochodzenie. Wprawne oko zauważy, że design tego wykonanego w stylu retro toolwatcha nawiązuje do pochodzących z lat 50. ubiegłego wieku pierwszych Navitimerów. Zegarek wyposażono w stalową kopertę o średnicy 46 mm, do której dobrać można stalową bransoletę, ewentualnie skórzany lub kauczukowy pasek. Charakterystycznym elementem jest ząbkowany, obustronnie obrotowy bezel, który wyposażono w suwak logarytmiczny. W odróżnieniu do wielu innych wariantów w Navitimerze 1884 zrezygnowano z klasycznego datownika w formie okienka. Jego funkcję pełni dodatkowa wskazówka, którą wyposażono w czerwoną, sierpowatą końcówkę. Sam datownik umieszczono natomiast pomiędzy skalą minutową a skalą tachymetryczną, służącą do obliczania średniej prędkości.

Funkcja chronografu obsługiwana jest natomiast za pomocą dwóch subtarczy i centralnego sekundnika. Wskazówka odmierza czas z dokładnością do 1/4 sekundy. Powyżej godziny 6 znajduje się licznik 12-godzinny, a poniżej godziny 12 licznik 30-minutowy. Wewnątrz tego drugiego umieszczono ponadto dwa okienka, w których odczytać można aktualny dzień tygodnia oraz datę. Mała sekunda znajduje się natomiast na tarczy przy godzinie 9. Ten sam cyferblat służy także jako wskazanie czasu w skali 24-godzinnej. Na uwagę zasługują również logo marki oraz napis „BREITLING 1884 CHRONOMETRE NAVITIMER“, które umieszczono przy godzinie 3.

W zegarku zamontowano kaliber 21 bazujący na werku Valjoux 7751. Jego rezerwa chodu sięga 42 godzin, przy czym mechanizm może być także nakręcany ręcznie za pomocą koronki. Służy ona także do ustawiania godziny, daty oraz miesiąca. Do przestawiania dni tygodnia wykorzystuje się natomiast specjalne urządzenie o spłaszczonej końcówce oraz przycisk znajdujący się na wysokości godziny 10. Przyciski przy godzinie 2 i 4 służą natomiast do obsługi chronografu – do jego włączania, zatrzymywania i zerowania.