- 30
- 60
- 120
Black Magic – Hublot w odcieniu głębokiej czerni
W modelach Black Magic dominuje czerń. Zegarki odnaleźć można w każdej z kolekcji Hublot. Rozpoznać je można po czarnych kopertach, paskach i cyferblatach oraz kontrastujących z nimi jasnych wskazówkach i indeksach godzinowych.
Cechy charakterystyczne zegarków Black Magic
- Koperta i luneta z czarnej ceramiki
- Czarne paski z kauczuku
- Czarny cyferblat z białymi wskazówkami i indeksami
- Modele Black Magic we wszystkich kolekcjach Hublot
Czerń jako motyw przewodni
Szwajcarska marka Hublot przoduje w rankingach luksusowych zegarków. Kluczowym elementem jej odważnego designu jest przykręcana do koperty masywna luneta. Modele Black Magic nie stanowią w tej kwestii wyjątku. Utrzymane w ciemnej tonacji zegarki pojawiają się jednocześnie w kilku kolekcjach Hublot.
Jak sama nazwa wskazuje, motyw przewodni serii stanowi czerń. W kolorze tym utrzymane są nie tylko koperty, ale również cyferblaty i paski. Jedynymi kontrastującymi elementami są jasne wskazówki, indeksy godzinowe oraz umieszczone na lunecie śruby.
Tak jak w pozostałych zegarkach, również w przypadku modeli Black Magic producent pozostał wierny filozofii fusion. Podobnie jak pochodzące z lat 80. ubiegłego wieku pierwsze zegarki Hublot posiadają one paski z naturalnego kauczuku. Całości dopełniają ceramiczne koperty.
Ile kosztują modele Black Magic?
Model | Szacowana cena | Właściwości |
Big Bang King | 9000 euro | wodoszczelność do głębokości 300 metrów (30 barów) |
Big Bang Unico Perpetual Calendar | 40 000 euro | kalendarz wieczny |
Classic Fusion Chronograph 45 | 8000 euro | chronograf |
Aerofusion Moonphase | 11 000 euro | wskaźnik faz księżyca |
Spirit of Big Bang 45 | 17 000 euro | koperta w kształcie tonneau |
Ceny poszczególnych modeli
Flagową kolekcją marki Hublot jest linia Big Bang. Te masywne i lekko kanciaste zegarki dołączyły do oferty producenta w 2005 roku szybko zdobywając uznanie branży oraz wiele nagród. Kolekcja składa się z wielu pomniejszych serii, przy czym w każdej z nich odnaleźć można modele typu Black Magic. Świetny wstęp do świata czarnych Hublot stanowi wariant Big Bang King o wodoszczelności sięgającej 300 m (30 barów). Aby stać się właścicielem jednego z używanych egzemplarzy należy przygotować się na wydatek rzędu 9000 euro. Około 10 000 euro zapłacisz natomiast za chronograf Big Bang 44 z mechanizmem Valjoux 7750.
Osobom zainteresowanym posiadaniem zegarka wyposażonego w kaliber manufakturowy polecamy modele z linii Unico i Meca. W tych drugich montuje się werki HUB1201 z naciągiem manualnym i 10-dniową rezerwą chodu. Ceny tych modeli utrzymują się w granicach 15 000 euro. W zegarkach z linii Unico odnaleźć można z kolei kalibry HUB1240. Wyróżnia je modułowa konstrukcja pozwalająca na rozszerzanie ich funkcji o dodatkowe komplikacje. Około 14 000 euro będzie Cię kosztował zakup wariantu Unico 45 Black Magic z chronografem flyback. Około 40 000 euro zapłacisz z kolei za egzemplarz wyposażony w kalendarz wieczny.
Classic Fusion Black Magic
Seria modeli Classic Fusion stanowi najbardziej konserwatywną stylistycznie kolekcję Hublot. Należące do niej warianty Black Magic powstają w rozmiarach od 33 do 45 milimetrów.
W wersji z kauczukowym paskiem kosztują one około 6900 euro. Za warianty z ceramiczną bransoletą trzeba będzie natomiast zapłacić około 8500 euro. Osoby zainteresowane czasomierzami, których lunety ozdobiono diamentami, będą się musiały przygotować na wydatek rzędu 9400 euro. Modele Classic Fusion Black Magic oferowane są z kopertami o średnicach 45 mm i 42 mm, także w wersji z kalibrem HUB1143 wyposażonym w chronograf. Mechanizm bazuje na werku 2892-2 marki ETA. Aby stać się właścicielem jednego z tych egzemplarzy trzeba się przygotować na wydatek rzędu 8000 euro.
Inną linią należącą do kolekcji Classic Fusion jest Aerofusion. Jej czasomierze są dosyć masywne, a cyferblaty w dużej części szkieletowe , co umożliwia swobodną obserwację poszczególnych segmentów mechanizmów. Zegarki dostępne są również w wariantach Black Magic. Posiadają czarną ceramiczną kopertę o średnicy 45 milimetrów oraz takie komplikacje jak chronograf czy wskaźnik faz księżyca.
Ich zakup wiąże się z wydatkiem rzędu 11 000 euro.
King Power – chronograf rattrapante z funkcją foudroyante
Zastosowanie kopert o średnicy 48 milimetrów sprawia, że zegarki King Power są jednymi z największych w ofercie Hublot. Szczególnym elementem czarnych wariantów King Power Black Magic jest znajdująca się obok dziewiątki okrągła subtarcza z obrotową wskazówką.
Zadaniem tego wskaźnika – określanego mianem foudroyante – jest pomiar czasu z dokładnością do 1/8 sekundy. Dzięki mechanizmowi HUB4144 (na bazie werku ETA 7750) zegarek posiada również chronograf rattrapante umożliwiający mierzenie międzyczasów. Aby stać się właścicielem nienoszonego wariantu King Power Black Magic Foudroyante należy przygotować się na wydatek rzędu 17 000 euro. Około 2000 euro mniej zapłacisz za model King Power Unico Black Magic. Zegarek nie posiada co prawda doganiającej wskazówki, zasługuje jednak na uwagę ze względu na kaliber manufakturowy HUB1242.
Spirit of Big Bang – Black Magic w kształcie tonneau
Zegarki Spirit of Big Bang uwodzą nietypowym formatem. Wyposaża się je w obłe koperty, które w branży określane są mianem „tonneau”. Od 2014 roku linia ta funkcjonuje w ofercie Hublot jako niezależna kolekcja. Powstający w jej ramach wariant Black Magic posiada szkieletowy cyferblat oraz kaliber z funkcją chronografu bazujący na znanym werku Zenith El Primero. Zegarek oferowany jest za około 17 000 euro.
All Black, czyli głęboka czerń
Podczas zapoznawania się z ofertą Hublot czarne zegarki Black Magic łatwo pomylić z podobnymi modelami All Black. Należące do kolekcji Big Bang warianty All Black reprezentują zdecydowanie najmroczniejsze oblicze producenta z Nyon.
Oprócz koperty, paska i cyferblatu w kolorze czarnym utrzymane zostały również ich wskazówki i indeksy godzinowe. Warianty All Black odnaleźć można we wszystkich kolekcjach. Ich ceny sięgają od 5000 euro w przypadku kwarcowych egzemplarzy Classic Fusion do aż 200 000 euro za całkowicie czarne warianty MP-05 LaFerrari.