Znaleźliśmy 7 wyników dla „

Junkers Bauhaus zegarki


7 ofert wraz z promowanymi
Sortuj według
Popularna
Junkers Bauhaus
6060-5
1163 
+ koszty wysyłki
Sprzedawca prywatny
Junkers Bauhaus
100 Jahre Bauhaus - Automatic - Blue Dial - Box & Papers 2020
2166 
+ 438 zł za wysyłkę
Junkers Bauhaus
automatic
1342 
+ koszty wysyłki
Sprzedawca prywatny
Junkers Bauhaus
6050-5
1806 
+ koszty wysyłki
Sprzedawca prywatny
Junkers Bauhaus
9.12.01.05
1631 
+ 172 zł za wysyłkę
Junkers Bauhaus
9.10.01.12
3072 
+ 172 zł za wysyłkę
Junkers Bauhaus
9.12.01.12
1631 
+ 172 zł za wysyłkę

Junkers Bauhaus: prosty i funkcjonalny

Kolekcja Junkers Bauhaus nawiązuje do związku producenta z ruchem artystycznym o tej samej nazwie. Zegarki rozpoznać można po funkcjonalnym, a jednak minimalistycznym designie. Najlepsze modele wyposaża się w kalibry mechaniczne.


4 powody, dla których warto kupować zegarki Junkers Bauhaus

  • Purystyczne zegarki wieczorowe w stylu Bauhaus
  • Kalibry mechaniczne i precyzyjne werki kwarcowe
  • Chronografy w najróżniejszych rozmiarach
  • Zegarki dla kobiet i mężczyzn

Junkers i Bauhaus

Pomimo, że niemiecka marka Junkers jest jeszcze stosunkowo młoda, jej korzenie sięgają daleko. Manufaktura należy do firmy PointTec zajmującej się produkcją zegarków i jest nierozerwalnie związana z Hugo Junkersem – inżynierem, przedsiębiorcą i projektantem. Po roku 1888 Junkers wyspecjalizował się w budowie samolotów i termodynamice. Był także właścicielem kilku firm. Przez długi czas przebywał w Dessau, gdzie zapoznał się między innymi ze szkołą Bauhausu. Nie tylko popierał pracę jej artystów, często również z nimi współpracował, co zaowocowało wieloma ciekawymi projektami.

Kolekcja Bauhaus nawiązuje do tego czasu. Zgodnie z duchem stylu jej zegarki są bardzo funkcjonalne, a zarazem dosyć minimalistyczne. Ich cyferblaty utrzymane są w subtelnych odcieniach beżu, czerni i szarości. Umieszczone na nich indeksy godzinowe i niewielkie cyfry arabskie są proste i pozbawione ozdobników. Całości dopełniają skórzane paski i bransolety typu Milanaise.

W czasomierzach Junkersa montuje się werki mechaniczne i kwarcowe marki ETA lub Ronda. Wyposażają one zegarki w takie funkcje jak datownik, wskaźnik rezerwy chodu czy chronograf. Modele Junkers Bauhaus oferowane są ponadto w dwóch rozmiarach: 40 mm lub 35 mm. Ich koperty wykonuje się zazwyczaj ze stali szlachetnej, niektóre powleka się dodatkowo na złoto.


Ile kosztują modele Junkers Bauhaus?

Model (numer referencyjny) Szacowana cena Funkcje
Bauhaus (6030-2) 800 euro mała sekunda
Bauhaus (6060-2) 450 euro wskaźnik rezerwy chodu, wskazanie czasu w skali 24-godzinnej, datownik
Bauhaus Chronograph (6086M-5) 230 euro chronograf i datownik
Bauhaus Lady (6073-5) 230 euro datownik
Bauhaus (6046-2) 200 euro datownik

Ceny zegarków Junkers Bauhaus

Zegarki marki Junkers spełniają wszystkie standardy jakości, jakich można by się spodziewać po artykułach wyprodukowanych w Niemczech. Ich mechanizmy sprowadzane są ze Szwajcarii – najważniejszego kraju w branży zegarmistrzowskiej. Najbardziej podstawowymi modelami w całej kolekcji są wydania kwarcowe ze wskaźnikami daty (przy 3). Ich ceny nie przekraczają zazwyczaj kwoty 200 euro. Użytkownik ma przy tym możliwość wyboru pomiędzy prostymi cyferblatami z indeksami godzinowymi a wydaniami z cyframi arabskimi. Te drugie do złudzenia przypominają modele Max Bill marki Junghans. Całości dopełniają czarne lub brązowe skórzane paski.

Zegarek Junkers Bauhaus Lady o numerze referencyjnym 6073-5 jest odrobinę delikatniejszy i kosztuje około 230 euro. Wyposażono go w stalową kopertę o średnicy 35 mm. Jego wskazówki, indeksy w kształcie kropek, które umieszczono przy godzinach 3, 6, 9 i 12 oraz logo marki Junkers utrzymane zostały w złotej kolorystyce. Do tego dwukolorowego designu idealnie pasuje beżowy, skórzany pasek.

Ceny chronografów z linii Junkers Bauhaus wahają się od 230 do 280 euro, przy czym użytkownik ma możliwość wyboru pomiędzy 35-milimetrowymi wariantami Lady, a 40-milimetrowymi zegarkami męskimi. Oba posiadają takie sam układ cyferblatu: pomiędzy godziną 2 a 3 znajduje się mała sekunda, przy 4 umieszczono datownik, powyżej 6 licznik godzinowy, a pomiędzy 9 i 10 licznik 30-minutowy. Większość chronografów z serii Bauhaus noszona jest na skórzanych paskach, producent oferuje jednak także wydania z bransoletami typu Milanaise.


Ceny zegarków mechanicznych

Pośród kolekcji odnaleźć można zarówno modele automatyczne, jak i warianty z kalibrami manualnymi. Junkers pobiera je od takich marek jak ETA czy Miyota. ETA SA jest jednym z najbardziej znanych szwajcarskich producentów mechanizmów zegarkowych. Jej werki napędzają czasomierze takich marek jak Breitling czy IWC. Miyota należy z kolei do Citizen Watch Co. Jej mechanizmy mają równie ugruntowaną pozycję w branży, a ich produkcja odbywa się w Japonii.

Ceny automatycznych wariantów Junkers Bauhaus zaczynają się od około 370 euro. Za kwotę tę otrzymasz proste modele ze wskaźnikiem daty i skórzanym paskiem. Napędza je znany ze swojej trwałości i precyzji mechanizm ETA 2824-2.Zegarki wyposażane w kaliber automatyczny Miyota 9132 rozpoznać można po wskaźniku rezerwy chodu, który znajduje się między godziną 12 a 1. Dodatkowo powyżej 6 umieszcza się w nich wskazanie czasu w skali 24-godzinnej. Zakup tego 40-milimetrowego, stalowego zegarka będzie się wiązał z wydatkiem rzędu 480 euro. Najpopularniejsze są przy tym wydania z czarnymi tarczami i skórzanymi paskami.

W przypadku zegarków Junkers Bauhaus wyposażonych w kalibrem ETA 7001 z naciągiem manualnym należy pamiętać, że jego sprężyna musi być naciągana ręcznie. W czasomierzach zrezygnowano z centralnego sekundnika i zastąpiono go małą sekundą (ponad 6). Tarcza robi dzięki temu bardzo uporządkowane wrażenie. Zegarki oferowane są w wersji z srebrnym lub antracytowym cyferblatem i skórzanym paskiem. Ich zakup będzie się wiązał z wydatkiem rzędu 800 euro.


Logo marki Junkers

Logo marki Junkers zaprojektowane zostało w roku 1924 przez ekspresjonistę, malarza i projektanta Friedricha Petera Drömmera, który w latach 1923–1933 pełnił funkcję kierownik działu reklamy w Dessau. W latach 20. XX wieku współpracował on także z artystami Bauhausu. Stworzone przez niego logo przedstawia "latającego człowieka" i nawiązuje do sukcesów Hugo Junkersa w dziedzinie budowy samolotów i lotnictwa.


Masz pytania?

Nasi pracownicy chętnie Ci pomogą.