15 ofert wraz z promowanymi
Popularna
Patek Philippe Sky Moon Tourbillon
Grand Complications Sky Moon Tourbillon 6002R-001 - ATS-W007922
25 155 292 
Darmowa wysyłka
Chrono24 Direct
Patek Philippe Sky Moon Tourbillon
6002R-001 Rose Gold Case Brown Alligator Strap 44mm
Cena na zapytanie
+ 786 zł za wysyłkę
Popularna
Patek Philippe Sky Moon Tourbillon
Certified
Grand Complications Sky Moon Tourbillon 5002P-001
9 098 016 
Darmowa wysyłka
Popularna
Patek Philippe Sky Moon Tourbillon
6002R-001
23 700 361 
+ 846 zł za wysyłkę
Patek Philippe Sky Moon Tourbillon
Grand Complications 6002R-001 Skymoon Tourbillon Rose Gold
Cena na zapytanie
+ 1243 zł za wysyłkę
Patek Philippe Sky Moon Tourbillon
6002R-001
Cena na zapytanie
+ 2323 zł za wysyłkę
Patek Philippe Sky Moon Tourbillon
6002R-001
Cena na zapytanie
+ 531 zł za wysyłkę
Patek Philippe Sky Moon Tourbillon
6002R-001
Cena na zapytanie
+ 410 zł za wysyłkę
Patek Philippe Sky Moon Tourbillon
Grand Complications Sky Moon Tourbillon 44mm
Cena na zapytanie
+ 775 zł za wysyłkę
Patek Philippe Sky Moon Tourbillon
Grand Complications Sky Moon Tourbillon 44mm
Cena na zapytanie
+ 665 zł za wysyłkę
Patek Philippe Sky Moon Tourbillon
Grand Complications Blue 6002G-001
Cena na zapytanie
+ 786 zł za wysyłkę
Popularna
Patek Philippe Sky Moon Tourbillon
Grand Complications 6002R Sky Moon Tourbillon Rose Gold
23 625 808 
+ 4145 zł za wysyłkę
Popularna
Patek Philippe Sky Moon Tourbillon
6002R | Neu | 2023 | Full Set
25 029 783 
Darmowa wysyłka
Patek Philippe Sky Moon Tourbillon
Grand Complications 6002G-001
Cena na zapytanie
+ 2323 zł za wysyłkę
Patek Philippe Sky Moon Tourbillon
Grand Complications 6002G-010
Cena na zapytanie
+ 2323 zł za wysyłkę

Patek Philippe Sky Moon Tourbillon – kunszt i perfekcja

Model Sky Moon Tourbillon z dwiema tarczami jest jednym z najbardziej skomplikowanych zegarków w ofercie manufaktury Patek Philippe. Do zestawu jego dwunastu funkcji należą między innymi kalendarz wieczny, repetycja minutowa i mapa gwiazd.


5 powodów, dla których warto kupić model Sky Moon Tourbillon

  • 12 komplikacji: jeden z najbardziej skomplikowanych zegarków naręcznych na świecie
  • Pierwszy naręczny zegarek Patek Philippe z dwiema tarczami
  • Komplikacje astronomiczne: czas gwiazdowy, mapa gwiazd, wskaźnik faz księżyca
  • Perfekcyjne wykończenie koperty i mechanizmu
  • Dostępny w wersjach z platyny lub 18-karatowego złota

Sztuka zegarmistrzowska spod znaku Haute Horlogerie

Model Sky Moon Tourbillon marki Patek Philippe wyposażono w aż dwanaście komplikacji, co stanowi dowód najwyższej sztuki zegarmistrzowskiej. Posiada kalendarz wieczny, datownik obsługiwany za pomocą wstecznej wskazówki, wskaźnik lat przestępnych oraz faz księżyca, a także repetycję minutową. Na deklu koperty można ponadto odnaleźć takie funkcje astronomiczne jak czas gwiazdowy, mapę nieboskłonu oraz cykl ruchu księżyca. Całości dopełnia tourbillon, który zapewnia zegarkowi niezwykła precyzję.

Pierwsze zegarki Patek Philippe Sky Moon Tourbillon zaprezentowano w 2001 roku. Model z numerem referencyjnym 5002 stanowił wówczas najbardziej wyrafinowany technicznie zegarek naręczny genewskiego producenta. Jako pierwszy posiadał także tarcze po obu stronach koperty. Konstrukcję tego typu Patek Philippe określa mianem „double-face“. Przedni cyferblat służy do wskazywania godziny, daty, dnia tygodnia, miesiąca, momentu w cyklu lat przestępnych oraz ilości dni od ostatniej pełni księżyca. Tylna tarcza zawiera wskaźniki komplikacji astronomicznych.

W 2013 roku w ofercie Patek Philippe pojawił się odnowiony model Sky Moon Tourbillon o numerze referencyjnym 6002 . W porównaniu z poprzednikiem jego konstrukcja jest niemal identyczna. Oba zegarki posiadają aż dwanaście komplikacji. Wyjątkowe elementy nowego wydania stanowią emaliowany cyferblat oraz kunsztownie grawerowana koperta z białego złota. Zarówno starsze, jak i nowsze warianty Sky Moon Tourbillon zaliczają się do ekskluzywnej kolekcji Grandes Complications.


Ile kosztuje Sky Moon Tourbillon?

Numer referencyjny Szacowana cena Materiał wykonania koperty
6002G 1,5 mln euro białe złoto
5002R 1,3 mln euro różowe złoto
5002G 1,3 mln euro białe złoto
5002P 1,1 mln euro platyna

Ceny poszczególnych modeli

Model Sky Moon Tourbillon to idealny zegarek dla fanów wyrafinowanych komplikacji w najlepszym szwajcarskim wydaniu. Zakup nowego egzemplarza z numerem referencyjnym 5002 wiąże się z inwestycją około 1 300 000 euro. Użytkownik ma przy tym możliwość wyboru pomiędzy kopertą z platyny, a białego lub różowego złota.

Ceny modeli o numerze referencyjnym 6002 utrzymują się natomiast w granicach 1 500 000 euro. Zegarki rozpoznać można po grawerowanej kopercie wykonanej z białego złota. Całości dopełniają czarne lub niebieskie cyferblaty, do których dopasowano paski o tym samych kolorach.

Na uwagę zasługuje również model Grandmaster Chime, który dzięki swoim dwudziestu komplikacjom jest jeszcze bardziej skomplikowany niż Sky Moon Tourbillon. Posiada Grande i Petite Sonnerie, repetycję minutową, a także alarm. Wyposażono go ponadto w kilka wskaźników rezerwy chodu, kalendarz wieczny i drugą strefę czasową. Zakup nienoszonego egzemplarza będzie się wiązał z wydatkiem rzędu 3 000 000 euro.


Ile kosztuje modele z linii Grandes Complications?

Mniej skomplikowane zegarki Patek Philippe, na przykład pochodzące z kolekcji Grandes Complications modele 5327 wyposażone w kalendarz wieczny kupić można w granicach 55 000–60 000 euro. Użytkownik ma przy tym możliwość wyboru pomiędzy kopertą z żółtego, białego lub różowego złota.

Nowe zegarki Patek Philippe 5078 wyposażone w platynową kopertę i funkcję repetycji minutowej można nabyć za nieco ponad 300 000 euro. Egzemplarze noszone są o kilka tysięcy euro tańsze. Genewska manufaktura posiada w ofercie również modele posiadające repetier i kalendarz wieczny. Aby stać się właścicielem jednego z platynowych zegarków 5374 należy przygotować się na wydatek rzędu 530 000 euro.

Szczególnie wykwintną serię stanowi linia zegarków Celestial. Na uwagę zasługują tutaj przede wszystkim numery 5102 i 6102. Tarcze tych czasomierzy są pokryte mapą gwiazd i dysponują wskaźnikiem fazy księżyca. Za wykonany z białego złota używany wariant 5102 zapłacisz około 172 000 euro. Modele nienoszone utrzymują się w granicach 185 000 euro. Droższe są wydania oznaczone numerem 6102. Nabycie egzemplarza z różowego złota będzie się wiązało z wydatkiem około 200 000 euro. Jeszcze więcej zapłacisz za wydania z platyny i z diamentami na lunecie – ich ceny wynoszą odpowiednio 222 000 i 300 000 euro.


Patek Philippe Sky Moon Tourbillon – model z 2001 roku

Zaprezentowany w 2001 roku model Sky Moon Tourbillon z numerem referencyjnym 5002 był wówczas najbardziej wyrafinowanym techniczne zegarkiem naręcznym Patek Philippe . W jego wnętrzu producent umieścił rzadkie udoskonalenie napędu nazywane tourbillonem. Ten skomplikowany mechanizm, który kształtem przypomina niewielką obrotową klatkę, został wynaleziony pod koniec XVIII wieku przez szwajcarskiego zegarmistrza Abrahama Louisa Bregueta. Dzięki tourbillonowi najbardziej dwa czułe elementy werku – balans i wychwyt – są znacznie mniej podatne na wpływ siły grawitacji. Oprócz manufaktury Patek Philippe z wynalazku Bregueta korzystają obecnie producenci tacy jak A. Lange & Söhne, Blancpain oraz, co oczywiste, Breguet.

Model Patek Philippe Sky Moon Tourbillon posiada dwa cyferblaty i aż dwanaście funkcji dodatkowych. Przedni cyferblat jest zarezerwowany dla wskazań godziny, daty, dnia tygodnia, miesiąca, fazy księżyca, momentu w cyklu lat przestępnych oraz liczby dni od ostatniej pełni księżyca. Funkcja datownika opiera się na działaniu mechanizmu wiecznego kalendarza oraz jest zrealizowana w formie wskazówki, która odsyła do numeru dnia na skraju cyferblatu. Okienko ze skrótem dnia tygodnia znajduje się po lewej, a okienko miesiąca po prawej stronie tarczy. Wskaźnik fazy księżyca leży powyżej szóstki, a okienko informujące o przebiegu cyklu lat przestępnych jest ulokowane poniżej dwunastki.

Po odwróceniu koperty modelu Sky Moon Tourbillon użytkownik może podziwiać szczegółową mapę gwiazd . Odwzorowane pasmo obejmuje część galaktyki Drogi Mlecznej. Elipsa u szczytu tarczy przedstawia aktualny wizerunek nocnego nieba na półkuli północnej. W obrębie symulacji firmamentu konstruktorzy Patek Philippe umieścili również wskaźnik faz księżyca z miniaturowym wizerunkiem satelity Ziemskiego. Wskazówki na tylnej tarczy zegarka Sky Moon Tourbillon służą do wskazywania czasu gwiazdowego. W odróżnieniu od uśrednionego czasu słonecznego, którym posługujemy się na co dzień, czas gwiazdowy odnosi się obrotów sfery niebieskiej. Doba gwiazdowa jest o cztery minuty krótsza od zwykłej doby.

Koperty zegarków Patek Philippe Sky Moon Tourbillon powstają z platyny lub złota w trzech odcieniach – białym, żółtym lub różowym. Średnica koperty wynosi 42,8 mm. Stosowany w modelach Sky Moon Tourbillon kaliber posiada oznaczenie R TO PS QR SID LU CL i składa się z 686 części.


Najnowsze wydanie Sky Moon Tourbillon

W 2013 roku w ofercie Patek Philippe pojawiła się nowa wersja modelu Sky Moon Tourbillon. Opatrzony numerem referencyjnym 6002 wariant dysponuje niezmienionym kalibrem z naciągiem ręcznym i dwunastoma funkcjami dodatkowymi. Nieznacznym zmianom uległy wskaźniki na przedniej tarczy – kalendarz wieczny jest zrealizowany w formie okienek umieszczonych pod dwunastką, obok dziewiątki i obok trójki. Nad godziną szóstą zamiast wskaźnika dni od ostatniej pełni konstruktorzy Patek Philippe umieścili wskaźnik fazy księżyca. Bez zmian w nowym wydaniu pozostawiono datownik ze wskazówką na przedniej tarczy oraz komplikacje astronomiczne na tylnej tarczy. Paski nowych wariantów Sky Moon Tourbillon są ciemnoniebieskie i powstają ze skóry aligatora.

Dwa szczególnie wykwintne elementy nowego modelu Sky Moon Tourbillon stanowią emaliowany cyferblat oraz ręcznie grawerowana koperta z białego złota. Niektóre ornamenty na kopercie nawiązują do kształtu krzyża liliowego, który Patek Philippe od 1887 roku wykorzystuje jako znak firmowy. Symbol krzyża połączonego z lilią służył niegdyś za emblemat hiszpańskiego zakonu Kalatrawy, który został założony w 1158 roku przez kastylijskiego opata Rajmunda z Fitero. W 1932 roku nazwę Calatrava otrzymał jeden z najpopularniejszych dziś modeli Patek Philippe.

Wykonanie kunsztownych grawerunków na pojedynczym egzemplarzu Sky Moon Tourbillon zajmuje ponad sto godzin. Gotowe szlify są oceniane pod kątem jakości przez samego prezesa spółki Patek Philippe. Ozdobne ornamenty na koronkach i przycisku repetycji minutowej mają kształt strzałek informujących użytkownika o kierunku użycia tych części. Koronka na wysokości czwórki służy do regulacji czasu i nakręcania mechanizmu. Koronka umieszczona obok dwójki jest przeznaczona do ustawiania komplikacji astronomicznych na rewersie koperty.

Przedni cyferblat wariantu Sky Moon Tourbillon 6002 to prawdziwe dzieło sztuki rzemieślniczej. Podczas produkcji tych pokrytych emalią tarcz konstruktorzy Patek Philippe stosują szereg wyrafinowanych metod obróbki. Technika cloisonné polega na emaliowaniu form stworzonych z blaszek i drucików, które wcześniej przylutowuje się do obrabianej powierzchni. Technika champlevé opiera się na wykonywaniu niewielkich żłobień, które następnie równomiernie wypełnia się emalią.

Oznaczenia godzin w modelach 6002 są zrealizowane w formie produkowanych ze złota i aplikowanych ręcznie cyfr rzymskich. Okalająca cyferblat skala minutowa powstaje według wzoru, który kształtem przypomina tor kolejowy (niem. Eisenbahn-Minuterie). Średnica koperty wynosi 42,8 mm. Całości dopełnia czarny lub niebieski pasek ze skóry aligatora.