Pomiń
Masz pytania? Nasz Dział Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji: +1 646-887-3560
Chrono24 - Polska
Logowanie lub rejestracja
Znaleźliśmy 10 wyników dla „

Seiko Velatura


10 ofert wraz z promowanymi
Sortuj według
Sponsorowana
Seiko Velatura Chronograph
SRQ001 limited edition
9415 
+ koszty wysyłki
Sprzedawca prywatny
Seiko Velatura Chronograph
0001/2000 Velatura Automatic Chronograph Limited Edition
44 511 
+ koszty wysyłki
Sprzedawca prywatny
Seiko Velatura
Kinetic
3479 
+ koszty wysyłki
Sprzedawca prywatny
Seiko Velatura Kinetic Direct Drive
Moon Phase Velatura Special Edition
3227 
+ koszty wysyłki
Sprzedawca prywatny
Seiko Velatura Chronograph
773301
1692 
+ koszty wysyłki
Sprzedawca prywatny
Seiko Velatura Chronograph
SEIKO VELATURA YACHTING TIMER CHRONOGRAPH 7T84-0AE0 SPC149P1
1330 
+ koszty wysyłki
Sprzedawca prywatny
Seiko Velatura Chronograph
SPC149P1
1191 
+ koszty wysyłki
Sprzedawca prywatny
Seiko Velatura
SNAA93p1
1064 
+ koszty wysyłki
Sprzedawca prywatny
Seiko Velatura
Quartz Steel 767210
2359 
+ 174 zł za wysyłkę
Seiko Velatura Chronograph
AUTOMATIC LIMITED EDITION 1161/2000
14 655 
+ 263 zł za wysyłkę

Stworzone z myślą o sportach wodnych

Kolekcja Seiko Velatura skierowana jest do miłośników sportów wodnych. Łączy w sobie cechy modeli morskich ze sportowym designem i nowoczesną technologią. Szczególnie pożądany jest wariant Velatura Kinetic Direct Drive Moonphase 100th Anniversary.


Najważniejsze informacje

  • Velatura Kinetic Direct Drive Moon Phase 100th Anniversary
  • Mechanizmy hybrydowe łączące technologię Kinetic z werkami automatycznymi
  • Tylko 2000 egzemplarzy: Velatura Automatic Chronograph Limited Edition
  • Starsze modele wodoszczelne do 100 m (10 barów)

Idealny towarzysz żeglarzy

Seiko oferuje bardzo szeroką paletę modeli, najbardziej jednak skupia się na produkcji funkcjonalnych zegarków sportowych. Zwraca przy tym uwagę na wymagania, jakie stawia dana dyscyplina. Przykładowo: przy tworzeniu linii Astron marka ściśle współpracowała z utytułowanym tenisistą Novakiem Djokovicem. W przypadku modeli Velatura Seiko poszedł się o krok dalej. Kolekcja skupiła się w całości na sportach wodnych. Zegarki wyposażono w wodoszczelność sięgającą 100 m (10 barów) oraz zakręcane koronki, dzięki czemu sprawdzą się nie tylko podczas żeglowania. Można z nimi także z powodzeniem pływać.

Morski charakter kolekcji Seiko Velatura podkreślony został poprzez elementy designu. Ich koperty i cyferblaty przypominają kompasy, giloszowane tarcze przywodzą natomiast na myśl fale morskie. Sportowy charakter podkreślają z kolei wskazówki w kształcie rombów. Pokryto je farbą fluorescencyjną LumiBrite, dzięki czemu świecą w ciemności. Koperty wariantów damskich i męskich wykonano ze stali szlachetnej, niektóre pokryto dodatkowo złotą powłoką. W przypadku pasków użytkownik może wybrać pomiędzy wariantem kauczukowym, skórzanym lub stalowym. W chronografach i modelach trzywskazówkowych montuje się zazwyczaj mechanizmy kwarcowe. W kolekcji odnaleźć można jednak także egzemplarze wyposażone w kalibry automatyczne oraz technologię Kinetic.


Ile kosztują modele z kolekcji Seiko Velatura?

Model Numer referencyjny Szacowana cena Rodzaj mechanizmu
Velatura Automatik Chronograph Limited Edition SRQ001J1 2500 euro automatyczny
Prospex Automatik Diver‘s SPB051J1 1000 euro automatyczny
Velatura Kinetic Direct Drive MoonPhase 100th Anniversary SRX010P1 970 euro kwarcowy z technologią Kinetic Direct Drive
Velatura Chronograph SNDW58P1 630 euro kwarcowy
Velatura Kinetic Direct Drive SRH019P1 420 euro kwarcowy z technologią Kinetic Direct Drive
Velatura SXDG12P1 410 euro kwarcowy
Velatura Chronograph SNAF41P1 350 euro kwarcowy

Ceny poszczególnych modeli

Ceny zegarków Velatura zaczynają się od około 350 euro. Za kwotę tę otrzymasz m.in. nienoszony egzemplarz Seiko Velatura Chronograph (SNAF41P1) ze stalową kopertą i bransoletą z tego samego materiału. We wnętrzu tego 47-milimetrowego zegarka montuje się mechanizm kwarcowy 7T62 z funkcją alarmu (powyżej godziny 6), która może być jednocześnie wykorzystywana do odczytywania drugiej strefy czasowej. Chronograf pozwala ponadto na odmierzanie 60-minutowych odcinków czasu z dokładnością do 1/5 sekundy. Subtarcza ta znajduje się poniżej godziny 12. Na wysokości godziny 3 umieszczono z kolei nazwę producenta i kolekcji. Tak jak cyferblat, luneta tego zegarka GMT utrzymana została w kolorze niebieskim. Całości dopełnia szkiełko szafirowe.

Osobom zainteresowanym posiadaniem nieco bardziej sportowego wariantu polecamy model Seiko Velatura Kinetic Direct Drive (SRH019P1) z kauczukowym paskiem i stalową, 47-milimetrową kopertą. W zegarku montuje się mechanizm Kinetic. Kaliber nie tylko pobiera energię z ruchu, może być również nakręcany za pomocą koronki. Do kontroli rezerwy chodu służy podzielony na dni, tygodnie i miesiące praktyczny wskaźnik. Umieszczono go między godziną 7 a 11. Nawet, gdy odłożymy zegarek na półkę, funkcja poinformuje nas, jak długo zegarek będzie jeszcze chodził bez konieczności nakręcania go. Model wyposażono ponadto we wskaźnik daty (ponad godziną 6) oraz dnia tygodnia (pomiędzy godziną 3 a 6). Aby stać się właścicielem tego męskiego zegarka trzeba wydać około 420 euro.

Jeżeli poszukujesz modelu nurkowego o nieco bardziej sportowym charakterze, na pewno zainteresuje Cię kolekcja Seiko Prospex. Na szczególną uwagę zasługuje wariant Prospex Automatik Diver‘s (SPB051J1) wyposażony w mechanizm automatyczny, 50-godzinną rezerwę chodu oraz wodoszczelność sięgającą 200 m (20 barów). Zegarek posiada ponadto czarny cyferblat oraz kopertę i bransoletę ze stali szlachetnej. Aby stać się jego właścicielem należy wydać około 1000 euro.


Modele damskie Seiko Velatura

Kolekcja Velatura oferuje ponadto modele dla pań. Na uwagę zasługuje m.in. wariant SXDG12P1 wyposażony w trzy wskazówki, brązowy, skórzany pasek oraz pokrytą różowym złotem stalową kopertę o średnicy 33 mm. Zegarek posiada ponadto ciemnobrązowy cyferblat, na którym umieszczono różowym złotem indeksy godzinowe, które dodatkowo ozdobiono diamentami. Na ich tle wyróżniają się duże rzymskie cyfry XII i VI. Czasomierz łączy w sobie elementy klasyczne i sportowe, przy czym te drugie nie zostały tutaj aż tak wyeksponowane. Zegarek będzie się na pewno świetnie prezentował podczas przyjęcia na jachcie. Ceny tych damskich zegarków utrzymują się w granicach 410 euro.

Fankom chronografów polecamy natomiast model Seiko Velatura Chronograph (SNDW58P1) w wersji dwukolorowej. Zegarek posiada kopertę o średnicy aż 40 mm, co jest dość nietypową wielkością jak na model damski. Czasomierz wyposażono ponadto w mechanizm kwarcowy 7T92. Pozwala on na odmierzanie 12-godzinnych odcinków czasu z dokładnością do 1/20 sekundy. Licznik godzin umieszczono ponad godziną 6, ułamki sekund odczytać można natomiast na subtarczy znajdującej się poniżej godziny 12. Zegarek wyposażono ponadto w małą sekundę (na wysokości godziny 9). Całości dopełnia biały cyferblat, który w połączeniu ze stalową kopertą i elementami z różowego złota sprawia wrażenie wyjątkowo kobiecego. Zakup nienoszonego egzemplarza SNDW58P1 to wydatek około 630 euro.


Velatura Automatik Chronograph Limited Edition z kalibrem manufakturowym 8R28

Na uwagę zasługuje także linia Seiko Velatura Automatik Chronograph Limited Edition (SRQ001J1), która powstała w ilości jedynie 2000 egzemplarzy. Zamontowano w niej kaliber automatyczny 8R28, który w niczym nie ustępuje popularnemu mechanizmowi Valjoux 7750. Wykorzystano w nim wynaleziony przez Seiko trójramienny młotek. Element pozwala na idealną synchronizację wskazówek chronografu w trakcie korzystania z funkcji fly-back. Na dokładność mechanizmu wpływa dodatkowo pionowe sprzęgło. Zegarek wyposażono także w stalową kopertę. Umieszczoną na niej lunetę pokryto czarną powłoką PVD (Physical Vapour Deposition). Skrót oznacza fizyczne osadzanie z fazy gazowej i opisuje proces tworzenia powłoki z gazu, który zachodzi w warunkach wysokiej próżni. Dla podkreślenia lunety środkowe ogniwa bransolety powleczono czarnym poliuteranem. W momencie wypuszczenia go na rynek cena katalogowa tego luksusowego modelu wynosiła około 2500 euro.


Velatura Kinetic Direct Drive Moon Phase 100th Anniversary

Wśród fanów marki szczególnie pożądane są modele Seiko Velatura Kinetic Direct Drive Moonphase 100th Anniversary (SRX010P1). W związku z tym, że produkowane były w latach 2007-2013, obecnie są dosyć rzadkie, a przez to ciężkie do dostania. Zegarki wyróżniają ich granatowe cyferblaty oraz wykonane w tym samym odcieniu skórzane paski. Ich kolor przywodzi na myśl nocne niebo nad otwartym morzem. Czasomierze są stosunkowo duże – ich średnica wynosi aż 46 mm. Same koperty wykonano z powlekanej na złoto stali szlachetnej. W połączeniu z ciemnoniebieską lunetą sprawia ona bardzo harmonijne wrażenie. Na cyferblacie zegarka odnaleźć można wskaźnik faz księżyca (poniżej godziny 12) oraz subtarczę, na której połączono wskaźnik dnia tygodnia ze wskazaniem czasu w skali 24-godzinnej (ponad godziną 6). Na umieszczonej pomiędzy godziną 7 a 10 subtarczy odczytać można z kolei rezerwę chodu, która w przypadku tego modelu może wynosić nawet miesiąc. Zegarki Velatura Kinetic Direct Drive Moonphase kosztowały pierwotnie około 970 euro, obecnie trzeba za nie zapłacić czterocyfrowe kwoty.


Jak działa Seiko Kinetic?

Marka Seiko znana jest z tworzenia nowych, często niekonwencjonalnych technologii. Do kategorii tej należą m.in. mechanizmy hybrydowe Kinetic, łączące w sobie cechy werków kwarcowych i automatycznych. Pobierają one energię z ruchu i kumulują ją w specjalnych kondensatorach lub, jak w przypadku nowszych modeli, w akumulatorach litowo-jonowych. Zamiast balansu montuje się w nich kryształ kwarcu o częstotliwości sięgającej aż 32 768 Hz. Najnowsze zegarki z mechanizmami Kinetic Direct Drive mogą być ponadto nakręcane za pomocą koronki. Pod względem działania przypominają kalibry automatyczne z naciągiem manualnym, pomimo tego są to jednak werki kwarcowe.