Zaloguj sięZaloguj się
6 058 zegarki dla "

Longines

"
Marka
Model
Cena
Średnica
Rok
Lokalizacja
Więcej
Twój wybór

Twój wybór

Twój wybór

Brak wyników wyszukiwania
Twój wybór

Brak wyników wyszukiwania
Twój wybór

Brak wyników wyszukiwania
Informacje ogólne
Rodzaj zegarka
Referencje
Więcej...
Nowy/używany
Dostępność
Płeć
Stan
Więcej...
Zawartość dostawy
Funkcje i właściwości
Mechanizm
Material obudowy
Więcej...
Tarcza cyfrowa
Więcej...
Szkło
Więcej...
Komplikacje
Więcej...
Wysokośc
Więcej...
Pierścień z materiału
Więcej...
Tarcza cyfrowa
Wodoszczelny
Więcej...
Pozostałe
Więcej...
Pasek
Materiał paska
Więcej...
Szerokość wstęgi
Więcej...
Kolor paska
Więcej...
Materiał sprzączki
Więcej...
Anuluj

Sortuj według

Longines HERITAGE 1973 Ref. L27914720/L2.791.4.72.0 Longines HERITAGE 1973 Ref. L27914720/L2.791.4.72.0
9 321 

Longines - elegancja, tradycja oraz doskonałość wykonania

Longines jest najstarszą zarejestrowaną marką zegarkową na świecie. To założone w 1832 roku przedsiębiorstwo było pionierem profesjonalnych pomiarów czasu w lotnictwie i sporcie. Design zegarków Longines jest tradycyjny i elegancki.

Firma Longines istnieje od ponad 180 lat. Jest szczególnie znana ze swoich dokonań w dziedzinie profesjonalnego pomiaru czasu. Pod koniec XIX wieku jej chronografów z logo w kształcie skrzydlatej klepsydry używano podczas wyścigów konnych. Do dziś Longines obecny jest podczas zawodów narciarskich, wydarzeń jeździeckich lub meczów tenisowych. Firma rozwinęła nawet system pozycjonowania zawodników w trakcie najróżniejszych rywalizacji sportowych. Śledzi on ich ruch w czasie rzeczywistym z dokładnością do 5 cm. Innowacje w dziedzinie mierzenia czasu można znaleźć również w zegarkach naręcznych Longinesa. Na ofertę marki składają się liczne wykwintne modele zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Dzielą się one na pięć kolekcji: Elegance, Watchmaking Tradition, Heritage, Sport oraz Equestrian.

Klasycznie i na sportowo

Kolekcja Sport pojawiła się w katalogu firmy w 2007 roku i została stworzona z myślą o osobach aktywnych fizycznie. Należący do niej model HydroConquest jest zegarkiem nurkowym o bardzo wysokiej trwałości i funkcjonalności. Jego jednostronnie obrotowa luneta oraz fluorescencyjne elementy cyferblatu zapewniają bezpieczeństwo podczas podwodnych eksploracji. Na serię zegarków Conquest składają się również chronografy, klasyczne zegarki trzywskazówkowe, a także egzemplarze z tzw. funkcją GMT, która informuje o godzinie w innej strefie czasowej. Zegarki te świetnie nadają się dla osób często podróżujących, które chcą zachować rachubę czasu także z dala od miejsca zamieszkania. Modele ze stoperem charakteryzują się niezwykłą dokładnością, osiągającą przedział setnych części sekundy. Największe arcydzieła zegarmistrzowskiego kunsztu Longines umieścił jednak w Master Collection. Kolekcja ta od 2005 roku zawiera wyłącznie zegarki mechaniczne z naciągiem ręcznym lub automatycznym. Przypomina ona o historycznych osiągnięciach producenta oraz stanowi przegląd proponowanych przez niego komplikacji: chronografu, wskaźników daty, dnia, miesiąca czy fazy księżyca. Serię bardzo podobną do Master Collection stanowi kolekcja Heritage. Jest ona również wyraźnie skierowana ku przeszłości - przypisane do niej egzemplarze przypominają wyglądem stare zegarki kieszonkowe, pierwsze czasomierze lotnicze albo chronografy sportowe z lat 60. i 70 ubiegłego wieku.

Szeroki wybór modeli dla kobiet

Składająca się z filigranowych zegarków kolekcja Elegance skierowana jest do pewnych swojego stylu kobiet. Należąca do niej linia DolceVita zachwyca kwadratową kopertą wykonaną ze szlachetnych materiałów, takich jak np. 18-karatowe różowe złoto. Linia Primaluna składa się wyłącznie z zegarków o okrągłym kształcie, które powstają ze stali szlachetnej, częściowo także w wydaniach dwukolorowych. Zegarki Symphonette o nietypowym eliptycznym kształcie stanowią pomost między tradycją a nowoczesnością. W kontekście modeli dla kobiet warto wreszcie wspomnieć o czasomierzach damskich z serii Equestrian. Dowodzą one silnych związków marki Longines z jeździectwem, a ich znakiem rozpoznawczym są nietypowe sprzączki paska o łukowatym kształcie.

W służbie elegancji od 1832 roku

Historia marki Longines sięga trzeciej dekady XIX wieku. Młody przedsiębiorca Auguste Agassiz został wówczas udziałowcem w zakładzie produkcyjnym Comptoir Raiguel Jeune, znajdującym się w niewielkiej szwajcarskiej miejscowości Saint-Imier. Przedsiębiorstwo to zajmowało się zakupem surowych mechanizmów zegarkowych, które przekazywano następnie zegarmistrzom do dalszej obróbki i montażu w zegarkach. Po udoskonaleniach gotowe czasomierze oddawano do dystrybucji handlarzom. Ówczesny model produkcyjny świetnie się sprawdził w przypadku Agassiza i jego doskonale prosperującej firmy. Niestety na przeszkodzie stanęły mu problemy zdrowotne. W 1852 roku na swojego następcę wyznaczył własnego bratanka Ernesta Francillona.
Francillon - w przeciwieństwie do wciąż doradzającego mu wuja - zauważył szybko, że dotychczasowy system produkcji na dłuższą metę nie będzie przynosił zysków. Postanowił więc zastąpić go modelem produkcji seryjnej. W 1866 roku nabył działkę nad przepływającą przez Saint-Imier rzeką Suze. Okolica ta - nazywana "Les Longines" (pol. " długie łąki") - świetnie nadawała się pod nową fabrykę. Zaledwie rok później, w 1867, doszło do hucznego otwarcia zakładu. Po kilku miesiącach zatrudnieni przez Francillona konstruktorzy zaprezentowali pierwszy własny kaliber o oznaczeniu 20A. Wyposażono go w naciąg z koronką, wychwyt kotwicowy oraz nowoczesny mechanizm korekty czasu. Jeszcze w tym samym roku mechanizm ten otrzymał wyróżnienie podczas Wystawy Światowej w Paryżu.
Z biegiem lat firma Longines stopniowo ulepszała metody produkcyjne. Istotny wpływ na te udoskonalenia miał ówczesny dyrektor techniczny firmy Jacques David. Dzięki zaangażowaniu Francillona i Davida manufaktura z Saint-Imier stała się pionierem mechanizacji w produkcji zegarków. Już pod koniec XIX wieku firma zaprezentowała seryjnie produkowane kalibry z chronografami oraz autonomiczne narzędzia do pomiaru czasu. Produkcja w dużych ilościach oraz wprowadzenie coraz wyższych standardów jakości nie stanowiły dla Longines żadnego problemu.

Pierwsza zarejestrowana marka zegarkowa na świecie

Manufaktura Longines już od 1867 roku używa jako logo skrzydlatej klepsydry, pod którą widnieje nazwa firmy. Symbol ten był z jednej strony gwarantem jakości, a z drugiej chronił firmę przed fałszerstwami. W 1880 roku marka Longines została zarejestrowana w Szwajcarskim Instytucie Własności Intelektualnej. Logo manufaktury jest chronione od roku 1889. Tym samym Longines posiada najstarszy wciąż używany i niezmieniony znak firmowy, który znajduje się w katalogach Światowej Organizacji Własności Intelektualnej (WIPO). Marka ta jest starsza niż Coca-Cola czy Ford. W przeciwieństwie do nich jednak Longines bardzo długo skrywał własne logo przed oczami użytkowników, umieszczając je we wnętrzu czasomierzy. Dopiero w drugiej połowie XX wieku, a więc podczas powojennego boomu gospodarczego znany symbol szwajcarskiej manufaktury pojawił się na cyferblatach produkowanych przez nią zegarków.
Do dzisiaj nie jest jasne, dlaczego Ernest Francillon wybrał dla swojej firmy emblemat klepsydry z rozpostartymi skrzydłami. Pierwszy element to starodawny instrument pomiaru czasu symbolizujący przemijanie. Skrzydła można z kolei interpretować jako znak postępu, symbol skierowania ku przyszłości, a także przebłysk intuicji w kwestii przyszłych dokonań szwajcarskiej manufaktury. Longines miał bowiem wkrótce zapisać się w annałach zegarmistrzostwa jako producent pierwszych nawigacyjnych zegarków lotniczych.

Lot przez Atlantyk

W 1927 roku amerykański pionier lotnictwa Charles A. Lindbergh dokonał pierwszego samotnego przelotu nad Atlantykiem. Za pomiar czasu w trakcie tej wyjątkowej podróży odpowiedzialna była firma Longines. We współpracy z Lindberghiem jej konstruktorzy opracowali specjalny zegarek lotniczy z mechanizmem nawigacyjnym. Dzięki skali godziny kątowej na cyferblacie, a także przy pomocy sekstantu oraz rocznego almanachu astronomicznego pilot mógł dokładnie ustalić pozycję geograficzną swojego samolotu.
Już w 1919 roku firma Longines stała się oficjalnym partnerem Międzynarodowej Federacji Lotniczej. Aeronautyka nie stanowi jednak jedynej pasji jej projektantów. Od dziesiątek lat przedsiębiorstwo z Saint-Imier odpowiedzialne jest za pomiary podczas zawodów narciarskich, lekkoatletycznych, tenisowych oraz łuczniczych. Ponadto, już w 1886 roku większość sędziów na nowojorskich torach wyścigów konnych otrzymało precyzyjne czasomierze od Longines. Firma do dziś angażuje się w jeździectwo, zapewniając wskazania czasu podczas konkursów skoków, rywalizacji Endurance oraz zawodów w ramach tzw. konkursu wszechstronnego (WKKW). Swój pierwszy zegarek kwarcowy Longines zaprezentował w 1954 roku. Uzupełniono go później o instrument pomiarowy Chronocinégines, który został wyposażony w kamerę z taśmą 16 mm oraz wykonywał do 100 zdjęć na sekundę. Urządzenie to wykorzystano podczas słynnej próby pobicia rekordu prędkości podjętej przez Brytyjczyka Donalda Campbella. W swoim pojeździe o nazwie Bluebird osiągnął on zawrotną prędkość 648 km/h.

Precyzja, elegancja i tradycja

Dzięki osiągnięciom produkcyjnym oraz innowacjom technicznym firma Longines już od początków swojego istnienia potrafiła zapisać się w historii światowego zegarmistrzostwa. Szwajcarskie przedsiębiorstwo z uskrzydloną klepsydrą w logo jest wieloletnim ekspertem w dziedzinie pomiaru czasu zarówno w sporcie, jak i w lotnictwie. Po fuzji z grupą Swatch w 1983 roku przed konstruktorami Longinesa otworzyły się nowe możliwości produkcyjne. Firma z Saint-Imier wciąż jednak pozostaje wierna tradycji, stawiając na bardzo eleganckie modele dla kobiet i mężczyzn. Dla projektantów Longines - zgodnie z motto firmy "elegance is an attitude" - elegancja to po prostu sposób bycia.