Zaloguj sięZaloguj się
9 249 zegarki dla "

Hublot

"
Marka
Model
Cena
Średnica
Rok
Lokalizacja
Więcej
Twój wybór

Twój wybór

Twój wybór

Brak wyników wyszukiwania
Twój wybór

Brak wyników wyszukiwania
Twój wybór

Brak wyników wyszukiwania
Informacje ogólne
Rodzaj zegarka
Referencje
Więcej...
Nowy/używany
Dostępność
Płeć
Stan
Więcej...
Zawartość dostawy
Funkcje i właściwości
Mechanizm
Material obudowy
Więcej...
Tarcza cyfrowa
Więcej...
Szkło
Więcej...
Komplikacje
Więcej...
Wysokośc
Więcej...
Pierścień z materiału
Więcej...
Tarcza cyfrowa
Wodoszczelny
Więcej...
Pozostałe
Więcej...
Pasek
Materiał paska
Więcej...
Szerokość wstęgi
Więcej...
Kolor paska
Więcej...
Materiał sprzączki
Więcej...
Anuluj

Sortuj według

Hublot Big Bang Ayrton Senna Limited Edition Box&Papers Hublot Big Bang Ayrton Senna Limited Edition Box&Papers Artykuł dostępny od razu 42 164  ES 12 2016

Hublot: masywne koperty i kunsztowne mechanizmy

Wyraźny rys kopert i wykwintne kalibry: oto recepta na sukces marki Hublot. Obudowy o średnicy 45 mm, odważny design oraz zastosowanie własnych stopów złota to znaki firmowe tego luksusowego szwajcarskiego producenta.

Zegarkiem, który wśród produktów Hublot osiągnął status modelu kultowego, jest Big Bang. Szeroka paleta wydań tego czasomierza obejmuje zarówno imponujące wersje ze złotymi kopertami oraz skomplikowanymi mechanizmami, jak i barwne edycje o nazwie Tutti Frutti. Nieco skromniejszą kolekcją w ofercie marki Hublot jest seria Classic Fusion. Biorąc pod uwagę futurystyczny design, kolekcja MP zdaje się z kolei pochodzić wprost z filmu science fiction. Wyjątek w firmowym portfolio Hublot stanowi wreszcie seria Spirit of Big Bang, która wyróżnia się dzięki kopertom w kształcie tonneau.

Big Bang - zegarek o nietypowym kalibrze

Okrętem flagowym Hublot jest bez wątpienia kolekcja Big Bang, na którą składa się ponad 50 wydań. Niemal wszystkie należące do tej serii zegarki są masywne i dość ciężkie. W większości wersji kopertę Big Bang wykonuje się ze szkła szafirowego, co umożliwia użytkownikowi obserwację działania kunsztownych mechanizmów. Szczególnie duży wybór modeli oferowany jest w przypadku serii Big Bang Unico, w której standardowa średnica koperty wynosi 45 mm. Wykorzystywany w tej kolekcji kaliber składa się z 330 ręcznie montowanych części. Hublot zainwestował w rozwój tego mechanizmu aż 4 lata. Został on skonstruowany w taki sposób, aby możliwe było wyposażenie go w najróżniejsze komplikacje. Dzięki budowie modułowej niektóre warianty Unico można zatem uzupełnić o chronograf z funkcją flyback lub drugą strefę czasową. Dla fanów szczególnie skomplikowanych werków Hublot przygotował mechanizm HU6016. Jego rezerwa chodu wynosi aż 5 dni. Ponadto został on wyposażony w tourbillon. Ten rzadki komponent napędu składa się z filigranowej klatki obrotowej o okrągłym kształcie. Jego zadaniem jest minimalizowanie wpływu siły ciężkości na mechanizm, dzięki czemu zegarek chodzi jeszcze dokładniej. Tourbillon jest zazwyczaj montowany w szczególnie zaawansowanych technicznie modelach. Ceny wykonanych z czerwonego złota zegarków Big Bang, które dysponują tym wyrafinowanym elementem, osiągają sześciocyfrowe kwoty.
Innym interesującym elementem serii Big Bang Unico jest materiał wykonania kopert o nazwie King Gold. Jest to 18-karatowe złoto ze zwiększonym dodatkiem miedzi oraz domieszką platyny. Ten wytrzymały na korozję stop cechuje silne czerwone zabarwienie, które pomimo upływu czasu nie traci na swojej intensywności. Wytwarzanie własnych stopów złota stało się w branży wyraźnym trendem. Szlaki przetarła w tym względzie firma Omega, która wprowadziła do oferty zegarki wykonane ze specjalnego stopu czerwonego złota o nazwie Sedna.

Magiczna mieszanka złota i ceramiki

Wkroczeniem na nieznane tereny było dla Hublot także wytworzenie stopu o nazwie Magic Gold. Materiał ten powstaje w wyniku zmieszania złota z ceramiką. Jest on pierwszym na świecie odpornym na zarysowania 18-karatowym stopem złota. Innym ciekawym metalem, z którego korzysta Hublot, jest bardzo lekki tytan. Szwajcarski producent używa go do produkcji modelu Unico Titanium z kopertą o średnicy 45 mm. W ofercie Hublota znajdują się ponadto zegarki całkowicie pozbawione metalu. Jest tak w przypadku modelu Big Bang Unico Carbon, którego koperta wykonywana jest z włókna węglowego. W modelu Unico Black Magic producent korzysta z kolei z czarnej ceramiki, która - podobnie jak Magic Gold - jest bardzo wytrzymała i trudna do zarysowania. Do serii Big Bang należą także zegarki, które powstają w wyniku połączenia wspomnianych materiałów. Dobrym tego przykładem jest koperta wykonana z tytanu lub złota King Gold, którą uzupełniono o pasek z ceramiki. Na miano wyjątkowych okazów w ofercie Hublot zasługują także modele wysadzane kamieniami szlachetnymi. W wielu wydaniach Big Bang zarówno cyferblat, jak i luneta zdobione są diamentami o masie 1,18 karata. Ich liczba może sięgać nawet 350 sztuk. Równie nonszalanckie wydają się wydania Big Bang Jeans. Nie tylko ich kauczukowe paski, ale również ich cyferblaty pokryte są warstwą tego modnego niebieskiego materiału. Do ciekawych modeli o ekstrawaganckim designie i jaskrawych barwach należą wydania z serii Pop Art i Tutti Frutti. Najmniejszymi i najprostszymi zegarkami z kolekcji Big Bang są wreszcie egzemplarze bez komplikacji o nazwie 38 MM. Określenie tego modelu, który skierowany jest przede wszystkim do kobiet, odnosi się oczywiście do jego niewielkiej średnicy.
O ile zegarki Big Bang tylko czasami zaskakują fantazyjnymi rozwiązaniami, o tyle w przypadku serii MP producent poszedł na całość i stworzył kolekcję dla prawdziwych ekscentryków. Przede wszystkim model MP-05 wygląda tak, jak gdyby wyszedł spod ręki naukowców z tajnego laboratorium technologicznego. Jego koperta ma gruszkowaty kształt i mierzy 46 mm. W zależności od wersji powstaje ona z tytanu lub szkła szafirowego. Zamiast wskazówek zastosowano w MP-05 liczne rolki z nadrukowanymi cyframi. Po prawej stronie koperty można odczytać wskazanie rezerwy chodu. Po lewej stronie znajdują się natomiast rolki godzinowe i minutowe. U dołu tej nietypowej tarczy obraca się sekundnik, powyżej którego znajduje się ręcznie nakręcany mechanizm z tourbillonem zamontowanym w pozycji pionowej. Tym, co najbardziej przykuwa uwagę w przypadku MP-05, jest jedenaście ustawionych w rzędzie bębnów sprężynowych. Zwykłe czasomierze posiadają zazwyczaj tylko jeden lub dwa takie bębny. To ogromne nagromadzenie siły napędowej w zegarku sprawia, że jego rezerwa chodu jest niezwykle wysoka. W MP-05 wynosi ona aż 50 dni. Jest to zupełnie niespotykana ilość jak na zegarek naręczny.

Współpraca z Ferrari

Model MP-05, który swoim wyglądem przypomina silnik samochodowy, powstał we współpracy z włoską marką Ferrari, czyli jednym z najbardziej znanych producentów samochodów sportowych. W hołdzie dla tego słynnego przedsiębiorstwa Hublot dodał do nazwy MP-05 przydomek "LaFerrari". Nawiązania do motoryzacji nie kończą się jednak na nazwie oraz kształcie. Także proces nakręcania tego zegarka wzbudza skojarzenia ze sportami samochodowymi. W MP-05 nie odbywa się on bowiem poprzez zwykłe kręcenie koronką. Zamiast tego należy użyć specjalną wkrętarkę, której większą wersję wykorzystuje się podczas wymiany opon w trakcie wyścigów Formuły 1. Do innych ciekawostek należy także fakt, że cena zegarków MP-05 wcale nie odstaje od kwoty, jaką trzeba zapłacić za jeden ze słynnych czerwonych bolidów Ferrari.

Okradziony szef Formuły 1 reklamą dla Hublota

Nawet sam Bernie Ecclestone, czyli szef wyścigów Formuły 1, nosi zegarki Hublot, potwierdzając tym samym bliski związek szwajcarskiej marki ze sportami motorowymi. W wyniku rabunku stracił on kiedyś niestety jeden ze swoich egzemplarzy. Czterech mężczyzn napadło go, pobiło, a następnie uciekło z jego cennym czasomierzem. Krótko po tym zdarzeniu Hublot rozpoczął bardzo nietypową kampanię reklamową z dyrektorem Formuły 1 w roli głównej. Jej głównym elementem była fotografia poturbowanej twarzy Ecclestone'a oraz slogan "See what people will do for a Hublot" ("Zobacz, co ludzie zrobią dla Hublota").

Niepozorne zegarki Classic Fusion

Seria Classic Fusion wyróżnia się w porównaniu do kolekcji MP o wiele bardziej konwencjonalnym designem. Podstawowe modele z tej serii produkowane są w wielkościach 45, 42, 38 i 33 mm. Oprócz zestawu dwóch wskazówek oraz centralnego sekundnika dysponują one wskaźnikiem daty. Wygląd zegarków Classic Fusion może zatem sprawiać dość ascetyczne wrażenie jak na standardy Hublota. Ich jedynym silnie rzucającym się w oczy elementem jest luneta, którą mocuje się do koperty za pomocą sześciu masywnych śrub. Nieco bardziej wyrafinowane wydania Classic Fusion posiadają chronograf, jak również wskaźniki rezerwy chodu oraz faz księżyca. Ciekawą właściwością egzemplarzy Classic Fusion w wersji Ultra Thin jest ich niezwykle cienka budowa. Montuje się w nich kaliber HUB1300.4, którego rezerwa chodu wynosi aż 90 godzin. Mała sekunda na cyferblatach tych zegarków znajduje się w bardzo nietypowym miejscu, bo na pozycji godziny 7. Zegarkiem porównywalnym do modeli Classic Fusion jest Bulgari Diagono.

King Power i Spirit of Big Bang - dwie alternatywy

W przypadku modelu King Power Unico White Pavé szwajcarski producent był szczególnie hojny, jeśli chodzi o wykorzystanie kamieni szlachetnych. Jego luneta oraz tytanowa koperta o średnicy 48 mm są na tyle masywne, że do ich zdobienia wykorzystano aż 400 diamentów. Innymi materiałami, po które sięga Hublot w przypadku kolekcji King Power, są także ceramika oraz złoto King Gold. Design tej bogatej serii przypomina kolekcję Big Bang. Nawiązuje do niej również seria o nazwie Spirit of Big Bang, którą ze względu na jej beczkowaty kształt (tzw. tonneau) można postrzegać jako bliską krewną tej najbardziej znanej kolekcji w repertuarze Hublot. Należące do Spirit of Big Bang modele są wyposażone w kaliber HUB4700. Jest to mechanizm automatyczny o właściwościach chronografu. Jego rezerwa chodu wynosi około 50 godzin. Spirit of Big Bang to ponadto tzw. zegarki szkieletowe. Oznacza to, że ich cyferblaty są otwarte, co umożliwia obserwację wnętrza zegarka.

Liczne trofea

Czasomierze firmy Hublot produkowane są w szwajcarskiej miejscowości Nyon, która znajduje się w pobliżu Genewy. Przedsiębiorstwo to zostało założone przez Włocha Carla Crocco w 1980 roku. Jeszcze w tym samym roku Hublot zaprezentował na targach zegarkowych w Bazylei pierwszy na świecie zegarek z paskiem z kauczuku naturalnego. Nie był to jednak pierwszy projekt Crocco, który swój pierwszy czasomierz zaprojektował on już w roku 1967. Rok 2004 zaowocował zmianą dyrektora firmy, którym został były członek zarządu Omegi Jean Claude Biver. Tylko rok później Hublot otrzymał liczne wyróżnienia zegarkowe za swój wówczas zupełnie nowy model Big Bang. W 2008 roku utworzona przez Carla Crocco marka została sprzedana koncernowi LVMH Moët Hennessy – Louis Vuitton S.A., do którego należy także TAG Heuer.
Hublot produkuje zegarki luksusowe o bardzo charakterystycznym stylu. Wyposażone są one zawsze w kalibry manufakturowe. Ich design można określić jako nowoczesny, a czasem nawet futurystyczny. Hublot rzadko sięga po koperty ze stali szlachetnej. Tym, co szczególnie odróżnia tę markę od innych producentów, jest wykorzystywanie mieszanki złota i ceramiki o nazwie Magic Gold. Osoba planująca zakup zegarka Hublot musi się przygotować na wydanie przynajmniej czterocyfrowej kwoty. Ceny bardziej wyrafinowanych modeli bywają nawet jeszcze wyższe. Każdy model tego szwajcarskiego producenta jest symbolem wysokiego statusu oraz stanowi źródło uznania wśród fachowców i fanów zegarków.