17 051 zegarki dla "

Omega zegarki

"
1 - 30 od 17 051 trafienia
Widok
Sortuj według

Na Chrono24 znajdziesz w sumie 9 052 nowych zegarków marki Omega i 7 435 używanych zegarków mark Omega.

Omega - precyzja w każdych warunkach

Omega należy do piątki najważniejszych marek zegarkowych na świecie. Ten szwajcarski producent od lat wytwarza czasomierze, które cieszą się najwyższym uznaniem w branży. Każdy z zegarków Omegi to wzorzec niezawodności i wysokiej funkcjonalności.

Naczelnym przykładem wysokiej jakości spod znaku Omega jest model Speedmaster. Nieprzypadkowo do jego słynnych posiadaczy zaliczali się trzej astronauci, którzy w lipcu 1969 roku jako pierwsi wylądowali na księżycu. Amerykańska agencja kosmiczna NASA przetestowała wówczas bardzo wiele zegarków mechanicznych. Z uderzeniami, wibracjami, wysokim ciśnieniem, gwałtownym przyspieszeniem, a także wysoką i niską temperaturą świetnie dawał sobie radę tylko model Speedmaster. NASA postawiła na ten flagowy produkt Omegi już w programie Gemini, który poprzedzał loty na księżyc. Także uczestnicy słynnej nieudanej misji Apollo 13 z roku 1970 w kluczowych momentach lotu korzystali z niezawodności Speedmastera. Napęd rakietowy ich kapsuły musiał być uruchomiony dokładnie przez 14 sekund, aby podczas powrotu na ziemię naprowadzić jednostkę na właściwy kurs. Podczas odmierzania tego kluczowego odcinka czasu astronauci skorzystali właśnie z zegarka Omega. Manewr się udał i uczestnicy misji mogli bezpiecznie wrócić do domów. Historie takie jak ta od lat poruszają wyobraźnię miłośników zegarkowych technologii.

Seamaster - trwałość nawet na głębokości 1200 metrów

Omega wysyła swoje czasomierze nie tylko w przestrzeń kosmiczną, ale również w głębie oceanów. Podwodny świat jest domeną modelu Omega Seamaster. Wraz z modelami Blancpain Fifty Fathoms oraz Rolex Submariner tworzy on trio najsłynniejszych zegarków nurkowych rodem ze Szwajcarii. Omega zaprezentowała Seamastera już w roku 1947. Na początku był to zwykły zegarek męski o podwyższonej wodoodporności. Z czasem poddawano go jednak licznym modyfikacjom. Dziś model ten jest oferowany w wielu różnych wersjach: można go otrzymać zarówno z kalibrem mechanicznym, jak i kwarcowym. Niektóre szczególnie zaawansowane technicznie modele są w stanie spełnić wymagania nawet profesjonalnych płetwonurków. Rozpoznać je można m.in. po zaworze helowym, który służy do wyrównywania ciśnienia wewnątrz zegarka.

Omega Constellation - klasycznie elegancki zegarek dla mężczyzn

Seria Omega Constellation - w przeciwieństwa do bardzo wyrafinowanych technicznie modeli Speedmaster i Seamaster - podąża ścieżką elegancji. Powstała ona w 1952 roku. Pierwsze egzemplarze Constellation były pozbawionymi komplikacji zegarkami o prostym designie. W kolejnych dekadach kolekcja ta przeszła jednak szereg metamorfoz. Od lat 80. ubiegłego wieku jej wizerunek zdominowała masywna nieruchoma luneta z rzymskimi cyframi. Po jej obu stronach, na pozycjach godziny trzeciej i dziewiątej, umieszczone zostały dwa wypukłe zdobienia zwane "pazurami". Wraz z falą modernizacji w serii Constellation do użytku weszły także mechanizmy kwarcowe. Słynnym przykładem czasomierza o takim napędzie jest Marine Chronometer, który do dziś uchodzi za jeden z najdokładniejszych zegarków naręcznych na świecie. Od 1967 roku Omega oferuje w ramach serii Constellation także modele dla kobiet. Niektóre z egzemplarzy dla pań są dodatkowo zdobione diamentami oraz złotem.
Kolekcją równie, a może nawet bardziej klasyczną niż Constellation, jest seria De Ville. Jej początki sięgają lat 60. ubiegłego wieku. Wiele zegarków z tej kolekcji na pewno przypadnie do gustu fanom luksusowych marek, takich jak Blancpain lub Breguet. Do wykwintnych detali, które charakteryzują nieco konserwatywny styl czasomierzy De Ville, należą m. in. rzymskie indeksy, mechanizmy z tourbillonem oraz koperty wykonane z białego, różowego lub żółtego złota. Ponadto, w damskich egzemplarzach producent wykorzystuje diamenty do ozdabiania lunety.

Omega - oficjalny chronometrażysta Igrzysk Olimpijskich

Historia marki Omega sięga pierwszej połowy XIX wieku. W 1848 roku zegarmistrz Louis Brandt rozpoczął w szwajcarskiej miejscowości La Chaux-de-Fonds produkcję zegarków kieszonkowych. Części nabywał u lokalnych dostawców, a gotowe zegarki sprzedawał głównie we Włoszech, Anglii oraz Skandynawii. Synowie Brandta przenieśli firmę do miejscowości Biel w roku 1880. Nazwę Omega przedsiębiorstwo przyjęło w 1894 roku, ale do jej oficjalnej rejestracji doszło dopiero w roku 1903, gdy stery w spółce przejęła trzecia generacja Brandtów. Na przełomie lat 20. i 30. Omega połączyła siły z marką Tissot, obie firmy pozostały jednak w swoich strefach rynkowych: Omega wciąż obsługiwała sektor zegarków luksusowych, a Tissot zachował pozycję w klasie średniej. W roku 1983, gdy szwajcarski przemysł zegarmistrzowski znalazł się w opresji z powodu sukcesu tanich zegarków kwarcowych, obie marki stały się częścią powołanej wówczas do życia grupy Swatch. Do tego znanego koncernu Omega przynależy do dziś.
Dzięki kolejnym innowacjom technicznym Omega wielokrotnie zwracała na siebie uwagę branży. W 1892 roku w ofercie Omegi pojawił się pierwszy zegarek naręczny z repetycją minutową. Dysponował on niezwykle skomplikowanym jak na tamte czasy mechanizmem bijącym. W latach 30. ubiegłego wieku zlecono Omedze pomiar czasu podczas Igrzysk Olimpijskich w Los Angeles. Podczas Letnich Igrzysk w Helsinkach w 1952 roku szwajcarski producent po raz pierwszy wprowadził elektroniczny zapis czasu.
W latach 70. ubiegłego wieku - wraz z wprowadzeniem na rynek chronometrów kwarcowych - Omega osiągnęła nowy stopień zegarkowej precyzji. Wzorcem dokładności został wówczas kaliber 1525, który montowano w zegarach na okrętach francuskiej marynarki wojennej. Błąd pomiarowy w przypadku tych wyjątkowych egzemplarzy - dostarczanych w zdobionych mosiądzem skrzyniach ze szlachetnego drewna - nie przekraczał pięciu sekund na rok.

Agenci, monarchowie i komuniści - słynni posiadacze zegarków Omega

Współcześnie Omega wykorzystuje kalibry wytwarzane przez spółkę ETA, czyli największego na świecie dostawcę mechanizmów zegarkowych. Mechanizmy te są jednak udoskonalane i uszlachetniane w pracowniach Omegi. Od 1999 roku specjalnością techniczną marki stał się tzw. wychwyt współosiowy. Ten wynaleziony w latach 70. ubiegłego wieku przez Brytyjczyka George'a Danielsa element jest szczególnie odporny na wstrząsy oraz nie wymaga częstego oliwienia. Pierwszymi zegarkami, które wyposażono w wychwyt współosiowy, były czasomierze z serii De Ville, a pierwszy wzbogacony o niego kaliber nosił nazwę ETA 2892-A2.
Do najnowszych osiągnięć projektantów Omegi można również zaliczyć stworzenie zegarków odpornych na oddziaływanie pola magnetycznego. W 2013 roku Model Seamaster Aqua Terra dał początek nowej generacji czasomierzy, których działania nie jest w stanie zakłócić nawet strumień magnetyczny o sile 15.000 gausów. Za właściwość tę odpowiedzialny jest niemagnetyczny krzem. W 2015 roku firma Omega stworzyła nawet specjalny znak jakości dla swoich niemagnetycznych zegarków.
Z niezawodności zegarków Omega korzystało wiele znanych osobistości, zarówno tych realnych, jak i fikcyjnych. Najpopularniejszym użytkownikiem modelu Seamaster jest oczywiście brytyjski szpieg James Bond: od roku 1995 i filmu "GoldenEye" zegarek ten stale pojawiał się na nadgarstku agenta Jej Królewskiej Mości. Innym słynnym posiadaczem Seamastera był oceanograf Jacques-Yves Custeau, który używał go podczas swoich licznych nurkowań. Ponadto, sam Elvis Presley nigdy nie rozstawał się ze swoją Omegą Seamaster Calendar podczas służby wojskowej w Niemczech. Jednak nie tylko król rock and rolla, ale także liczne głowy państw, politycy i celebryci doceniali zalety produktów słynnej szwajcarskiej marki. Z zegarkami Omega na nadgarstku często można było zobaczyć prezydenta USA Johna F. Kennedy'ego oraz chińskiego przywódcę Mao Zedonga. Jeden ze złotych modeli serii Constellation nosił również prezydent ZSRR Michaił Gorbaczow. Zegarek Speedmaster Professional znajduje się od lat w posiadaniu amerykańskiego aktora Toma Hanksa. Przypomina mu on z pewnością o roli astronauty Jima Lovella w filmie "Apollo 13".

Najlepsze modele zegarków marki Omega
Seamaster | Speedmaster | Constellation | De Ville | Genève | Globemaster