Zaloguj sięZaloguj się
2 349 zegarki dla "

Omega Seamaster Aqua Terra zegarki

"
Marka
Model
Cena
Średnica
Rok
Lokalizacja
Więcej
Twój wybór

Twój wybór

Twój wybór

Brak wyników wyszukiwania
Twój wybór

Brak wyników wyszukiwania
Twój wybór

Brak wyników wyszukiwania
Informacje ogólne
Rodzaj zegarka
Referencje
Więcej...
Nowy/używany
Dostępność
Płeć
Stan
Zawartość dostawy
Funkcje i właściwości
Mechanizm
Material obudowy
Więcej...
Tarcza cyfrowa
Więcej...
Szkło
Więcej...
Komplikacje
Więcej...
Wysokośc
Więcej...
Pierścień z materiału
Więcej...
Tarcza cyfrowa
Wodoszczelny
Więcej...
Pozostałe
Więcej...
Pasek
Materiał paska
Więcej...
Szerokość wstęgi
Więcej...
Kolor paska
Więcej...
Materiał sprzączki
Więcej...
Anuluj

Sortuj według

Omega Seamaster Aqua Terra Co-Axial ref.23110392103002 Omega Seamaster Aqua Terra Co-Axial ref.23110392103002 Artykuł dostępny od razu 11 357  UK 146 2015

Może Ci się także spodobać:

Kup najnowszy zegarek Benzinger bezpośrednio u producenta.
Dowiedz się więcej

Omega Seamaster Aqua Terra – niezawodny pod wodą i na lądzie

Model Aqua Terra zajmuje szczególne miejsce w kolekcji Seamaster. Dzięki wodoodporności sięgającej 150 m, właściwościom antymagnetycznym oraz wychwytowi współosiowemu Co-Axial jest to jeden z najbardziej niezawodnych zegarków marki Omega.

5 najważniejszych cech modelu Omega Seamaster Aqua Terra

 • Odporny na działanie pola magnetycznego o sile nawet 15 000 gausów
 • Krzemowa sprężyna balansu
 • Niezwykle wydajny wychwyt współosiowy Co-Axial
 • Wodoodporny do 150 m (15 barów)
 • Koperty ze stali szlachetnej, tytanu, 18-karatowego żółtego lub czerwonego złota lub złota i stali (Bicolor)

Omega Seamaster Aqua Terra –supernowoczesny zegarek naręczny

Modele z kolekcji Seamaster Aqua Terra należą do grona najnowocześniejszych zegarków mechanicznych na świecie. Na uwagę zasługuje m.in. zaskakujący właściwościami antymagnetycznymi Aqua Terra >15‘000 Gauss. Zegarek pozostaje odporny na działanie pola magnetycznego o natężeniu nawet 15 000 gausów. Cechę tę zawdzięcza krzemowym materiałom wykorzystanym do budowy mechanizmu. Czasomierz zyskuje dodatkowo na wartości dzięki zastosowaniu takich metali jak żółte czy czerwone złoto. Model dostępny jest także w wariancie tytanowym. Materiał ten jest wyjątkowo lekki, lecz mimo to bardzo wytrzymały. Dzięki przykręcanej koronce oraz szczelnemu deklowi zegarek pozostaje wodoodporny do głębokości 150 m (15 barów). Osoby zamierzające zejść niżej powinny sięgnąć po modele nurkowe z kolekcji Seamaster Planet Ocean. Są one przystosowane do ciśnienia wynoszącego nawet 60 barów (600 m). Dodatkowo wyposaża się je w umieszczony przy godzinie 10 wentyl helowy.

Porady dotyczące zakupu modelu Omega Seamaster Aqua Terra

Model Omega Seamaster Aqua Terra na pewno zainteresuje osoby poszukujące zegarka o właściwościach antymagnetycznych. Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszej technologii oraz materiałów takich jak krzem czy tytan jest on w stanie oprzeć się działaniu pola magnetycznego. Zegarek jest także wodoodporny. Z powodzeniem można w nim pływać, a nawet uprawiać snorkeling. Dzięki gładkiej, pozbawionej podziałki lunecie ten sportowy model nabrał bardziej eleganckiego charakteru. Jest to również element, który odróżnia go od innych zegarków z tej kolekcji. Jego design pasuje zarówno do garnituru, jak i do koszulki polo. Model dostępny jest w kilku rozmiarach, z kopertą o średnicy 38,5 mm, 41,5 mm, 43 mm, a nawet 49,2 mm. Ceny zegarków Omega Aqua Terra utrzymują się w granicach 1000-5000 euro. Warianty noszone, wyposażone w kalibry kwarcowe kosztują około 1200 euro. Wersje z kalibrem automatycznym są droższe, ich zakup to wydatek około 2200 euro. Za egzemplarz nienoszony trzeba jednak zapłacić 3000 euro. Ceny nienoszonych wariantów modelu Aqua Terra 15‘000 Gauss oscylują w granicach 4000 euro. Bezpieczną lokatę kapitału stanowi na pewno zakup limitowanego modelu „Spectre“. Ten zaprezentowany w 2015 roku zegarek stworzono specjalnie z okazji premiery 24. filmu z serii o Jamesie Bondzie.
Kolekcja Aqua Terra oferuje także warianty skierowane do miłośników funkcjonalnych zegarków. Odnaleźć w niej można modele wyposażone w dodatkową wskazówkę godzinową, służącą wskazywaniu drugiej strefy czasowej (GMT), a także chronografy pozwalające na odmierzanie krótkich odcinków czasowych. Ich ceny utrzymują się w granicach 4000 euro.
Najbardziej rozpoznawalne chronografy marki Omega to modele z kolekcji Speedmaster. Dla przykładu: Speedmaster Professional Moonwatch był pierwszym zegarkiem naręcznym, który znalazł się na księżycu. Do dzisiaj należy do wyposażenia Amerykańskiej Agencji Kosmicznej NASA.

Wskazówki dla kupujących

 • Noszone modele kwarcowe od 1200 euro, modele automatyczne od 2200 euro
 • Limitowana edycja Spectre o rosnącej wartości
 • Krzemowe elementy o właściwościach antymagnetycznych oraz wychwyt współosiowy Co-Axial
 • Dostępne wielkości kopert: 38,5 mm, 41,5 mm, 43 mm oraz 49,2 mm

Różnorodność kolekcji Seamaster Aqua Terra

Kolekcja Aqua Terra jest niezwykle różnorodna. Koperty oraz bransolety wykonywane są ze stali szlachetnej lub tytanu. Dostępne są także egzemplarze z 18-karatowego żółtego lub czerwonego złota. Omega oferuje ponadto warianty dwukolorowe, stworzone z połączenia 18-karatowego złota i stali szlachetnej. Osoby preferujące paski zamiast bransolet mogą oprócz tego wybrać spośród dwóch kolejnych tworzyw: skóry oraz materiału tekstylnego. Modelem, który szczególnie przykuwa uwagę jest zegarek Aqua Terra XXL Small Seconds. Wyróżnia go wykonana z pomarańczowego złota 49-milimetrowa koperta. Ciemny cyferblat przypomina wzór drewna tekowego, wykorzystywanego m.in. do pokrywania pokładów jachtów. Jego czarny pasek idealnie wkomponowuje się w design reszty zegarka. Na tarczy przy godzinie 6 umieszczono ponadto małą sekundę. Ozdobiono ją napisami „Chronometer“ oraz „150 m/500 ft.“.
W przypadku wariantów damskich Omega postawiła na diamenty. Umieszczono je zarówno na lunecie, jak i cyferblacie, zastępując nimi indeksy godzinowe. Same tarcze wykonuje się natomiast z białej lub szarej masy perłowej. Użytkowniczka może ponadto wybrać pomiędzy kopertą ze stali szlachetnej lub z 18-karatowego żółtego lub czerwonego złota. Zegarki wyposażono oprócz tego w datownik, który umieszcza się przy godzinie 6 lub 3. Warianty te dostępne są w czterech różnych wielkościach, z kopertami o średnicy 30 mm, 34 mm oraz 38,4 mm.

Koniec walki z magnetyzmem

Jednym z głównych problemów, z którymi borykają się konstruktorzy, jest oddziaływanie pola magnetycznego na zegarek. Może ono doprowadzić m.in. do sklejenia włosa balansu, co w konsekwencji zaburzy dokładność chodu zegarka. Pole takie wytwarzają nie tylko magnesy, ale także wszelkiego rodzaju urządzenia, jak np. słuchawki, telefony komórkowe, tablety, głośniki, czy nawet kuchenki indukcyjne. Problem ten znany jest od lat. Pierwsze próby jego przeciwdziałaniu zaobserwować można było już w latach 30. ubiegłego wieku. Kalibry umieszczano wtedy w specjalnych klatkach wykonanych z miękkiego żelaza. Obecnie producenci sięgają raczej po specjalną niemagnetyczną spiralę balansu marki Nivarox. Opiera się ona działaniu pola o natężeniu 60 gausów. Nie zawsze jest ona jednak w stanie zapobiec magnetyzowaniu się zegarka. Dla porównania: zwykłe magnesy używane w gospodarstwie domowym mogą wytwarzać pole o sile od 300-1000 gausów. Takiemu polu oprze się na pewno model Rolex Milgauss, który wyposażono w klatkę z miękkiego żelaza.
Podobne właściwości posiada także zegarek Aqua Terra >15‘000 Gauss marki Omega. Wymieniona w nazwie liczba zdradza natężenie pola magnetycznego, któremu zegarek jest się w stanie oprzeć. Efekt ten szwajcarscy konstruktorzy osiągnęli dzięki wykorzystaniu niemagnetycznych materiałów do budowy kotwicy – jednego z najważniejszych elementów mechanizmu. Najpierw zajęto się spiralą balansu, którą zastąpiono wariantem krzemowym. Element ten oznaczony został symbolem Si14. Spiralę umieszczono wewnątrz tytanowego koła balansu, które również wykazuje właściwości antymagnetyczne. Inżynierom Omegi udało się ponadto skonstruować krzemowe koło wychwytowe. Do produkcji kotwicy, osi, sworzni oraz czopów wykorzystano z kolei materiał o nazwie "Nivagauss“ – stop niklu i fosforu. Kamienie łożyskowe zrobiono natomiast z cyrkonu. Dzięki wykorzystaniu tych materiałów zegarek praktycznie nie wymaga oliwienia ani pracochłonnej konserwacji. Aby dać użytkownikowi możliwość zajrzenia w głąb mechanizmu 8508 i przyjrzenia się tym interesującym elementom, Omega wyposażyła zegarek w dekiel ze szkła szafirowego.
Mechanizm zaopatrzono ponadto w dwa połączone szeregowo bębny sprężynowe, dzięki czemu jego rezerwa chodu wzrosła do aż 60 godzin. W zegarku zamontowano oprócz tego wychwyt współosiowy Co-Axial, będący autorskim projektem Omegi. Stanowi on świetną alternatywę dla szwajcarskiego wychwytu kotwicowego. Wyróżniają go wydajność oraz niski współczynnik tarcia. Wyraźnie poprawia on także dokładność chodu zegarka. W kalibrach określanych mianem „Master Co-Axial“ montuje się natomiast oznaczone symbolem Si14 krzemowe włosy balansu. Pionierem w wykorzystaniu tego półmetalu do budowy mechanizmów nie jest jednak Omega, a szwajcarska manufaktura Ulysse Nardin.

Najważniejsze parametry techniczne

 • Kaliber automatyczny 8508
 • Tytanowy balans
 • 60-godzinna rezerwa chodu
 • Wysoka dokładność chodu

Omega Seamaster Aqua Terra – królowa rozmaitości

Kolekcję Aqua Terra wyróżnia jej uniwersalność. Dzięki przykręcanej koronce oraz szczelnemu deklowi ze szkła szafirowego zegarek jest w stanie oprzeć się ciśnieniu wody wynoszącemu 15 barów, jakie panuje na głębokości 150 m. Nie jest to jednak zegarek nurkowy. Aby mógł szczycić się tym mianem, jego wodoszczelność musiałaby sięgać aż 200 m (20 barów). W modelu tym można jednak z powodzeniem pływać, surfować, a także uprawiać snorkeling. Dzięki sportowo-eleganckiemu designowi oraz złotym elementom świetnie pasuje on także do garnituru. W jego mechanizmie wykorzystano najnowocześniejsze rozwiązania, takie jak antymagnetyczny krzem oraz wychwyt współosiowy Co-Axial. Dokładność chodu została natomiast potwierdzona przez Szwajcarski Instytut Testów Chronometrycznych (COSC).