- 30
- 60
- 120
Big Bang - wybuchowa kolekcja od Hublot
Big Bang to popisowy model szwajcarskiej marki Hublot. Jest masywny, ciężki i niezwykle wykwintny. Odnaleźć w nim można skomplikowane mechanizmy i najnowocześniejsze materiały takie jak szafir, tytan, ceramika czy włókno węglowe.
This page contains information about:
- 5 powodów, dla których warto kupić model Big Bang
- Różne oblicza modelu Big Bang
- Ile kosztują zegarki z kolekcji Big Bang?
- Ceny poszczególnych modeli
- Ferrari, funkcja GMT i kalendarz wieczny
- Kaliber manufakturowy z tourbillonem i długą rezerwą chodu
- Koperty o średnicach od 38 mm do 44 mm
- Edycje limitowane: Büchi, Rimowa i Depeche Mode
- Hublot Big Bang Referee
- Szeroka paleta barw i materiałów
- Technologia i design
5 powodów, dla których warto kupić model Big Bang
- Kalibry manufakturowe z tourbillonem, GMT, chronografem z funkcją flyback oraz kalendarzem wiecznym
- Liczne edycje specjalne, jak np. Depeche Mode The Singles Limited Edition
- Koperty z takich materiałów jak Magic Gold, włókno węglowe i szafir
- Big Bang MP-11 o 14-dniowej rezerwie chodu
- Najbardziej różnorodna kolekcja Hublot
Różne oblicza modelu Big Bang
Model Big Bang to najważniejszy model w ofercie manufaktury Hublot. Żaden inny zegarek tego producenta nie cieszy się taką popularnością. Jego ogromnej koperty o średnicy 45 milimetrów po prostu nie sposób przeoczyć. W ramach codziennego użytkowania Big Bang z pewnością dowiedzie swojej dokładności i trwałości. Do jego produkcji Hublot stosuje innowacyjne i rzadkie materiały takie jak włókno węglowe czy stopy złota Magic Gold lub King Gold.
Sukces zegarków Big Bang wynika przede wszystkim z ich unikatowego designu. Większość wydań sprawia wrażenie bardzo masywnych. Średnica koperty standardowego wydania Big Bang wynosi aż 45 mm. Szeroka, przymocowana sześcioma śrubami luneta o ściętych krawędziach dodatkowo podkreśla silny wizerunek.
Big Bang to zegarek o wielu twarzach. Modele Pop Art i Tutti Frutti zaskakują kolorystyczną ekstrawagancją, a linia Jeans to wręcz manifest zegarkowej nonszalancji. Szwajcarski producent oferuje go także w mniejszych rozmiarach. Mniej masywne warianty przypadną do gustu posiadaczom bardziej filigranowych nadgarstków.
Ile kosztują zegarki z kolekcji Big Bang?
Model | Szacowana cena | Wielkość | Właściwości |
Big Bang Unico 45 Sapphire | 65 000 euro | 45 mm | chronograf z funkcją flyback, szafirowa koperta |
Big Bang Unico Perpetual Calender Magic Gold | 77 000 euro | 45 mm | kalendarz wieczny, koperta z Magic Gold |
Big Bang Unico GMT King Gold | 25 000 euro | 45 mm | funkcja drugiej strefy czasowej, koperta z King Gold |
Big Bang MP-11 Power Reserve Saphire | 70 000 euro | 45 mm | 14-dniowa rezerwa chodu, szafirowa koperta |
Big Bang Tourbillon Titanium | 54 000 euro | 45 mm | tourbillon, 5-dniowa rezerwa chodu |
Big Bang 38 Steel | 7500 euro | 38 mm | mechanizm kwarcowy, diamentowe zdobienia |
Ceny poszczególnych modeli
Linia Unico, w której montuje się kaliber manufakturowy o tej samej nazwie, jest jedną z największych w ofercie kolekcji Big Bang. Wykorzystywany w niej mechanizm wyróżnia modułowa konstrukcja pozwalająca na rozszerzenie jego funkcji o na przykład drugą strefę czasową lub kalendarz wieczny. Nie powinno zatem dziwić, że Big Bang Unico dostępny jest w wielu różnych wydaniach. Jednym z najciekawszych jest Unico 45. Jak sama nazwa wskazuje, chronograf wyposaża się w masywną kopertę o średnicy 45 mm. Dostępna jest ona w kilku różnych wydaniach: tytanowym, ceramicznym, ze szkła szafirowego, włókna węglowego i złota King Gold. Od 2018 roku modele z ceramiki oferowane są również w kolorze jaskrawoczerwonym.
Rodzaj wykorzystanego materiału ma oczywiście wpływ na cenę zegarka. Przykładowo: wykonany z czerwonej ceramiki Big Bang Unico 45 Sapphire kosztuje około 18 900 euro. Wpływ na to ma fakt, że proces produkcji tego rodzaju ceramiki jest niezwykle skomplikowany. Tańsze są tytanowe warianty Unico 45 – trzeba za nie zapłacić około 13 500 euro. Z kolei osoby zainteresowane posiadaniem modelu wykonanego ze złota King Gold będą się musiały przygotować na wydatek rzędu 25 900 euro. Jeszcze droższe są wydania wyposażone w szafirowe koperty i diamentowe zdobienia – Hublot oferuje je za około 65 000 euro.
Ceny zaprezentowanego w 2018 roku Unico 42 wahają się natomiast od 15 000 do 40 000 euro. Zmniejszoną, 42-milimetrową kopertę tego zegarka na pewno docenią osoby o drobniejszych nadgarstkach.
Ferrari, funkcja GMT i kalendarz wieczny
Modułowa konstrukcja mechanizmu Unico sprawia, że bez problemu można do niego dodawać kolejne komplikacje. W ten właśnie sposób Unico Perpetual Calender zyskał kalendarz wieczny. Ceny tego 45-milimetrowego zegarka zaczynają się od 35 000 euro w przypadku wariantów tytanowych oraz ceramicznych i mogą przekroczyć nawet 77 000 euro w przypadku modeli z szafiru lub złota Magic Gold.
Osobom, które nie chcą aż tyle inwestować, polecamy czasomierze Unico GMT. Nie posiadają co prawda chronografu, ale wyposażono je w funkcję drugiej strefy czasowej oraz wskazanie dnia i nocy. Decydując się na Unico GMT z kopertą z tytanu lub włókna węglowego należy liczyć się z wydatkiem rzędu 15 000 euro. Aby stać się właścicielem egzemplarza wykonanego ze złota King Gold trzeba będzie zapłacić o około 10 000 euro więcej.
Od 2012 roku w repertuarze Hublot znajduje się również model Big Bang Ferrari. Powstał we współpracy ze słynnym producentem samochodów sportowych. W nawiązaniu do charakterystycznego designu włoskiej marki zegarek Big Bang Ferrari wyróżnia się licznymi detalami w czerwonych lub żółtych odcieniach. Do produkcji koperty i lunety wykorzystano włókno węglowe oraz ceramikę. We wnętrzu każdego z wydań tej wyjątkowej edycji znajdują się kalibry z chronografami Unico.
Kaliber manufakturowy z tourbillonem i długą rezerwą chodu
Szczyt zegarmistrzowskiego kunsztu konstruktorzy Hublot osiągnęli w kalibrze HUB6016 z imponującą rezerwą chodu wynoszącą 115 godzin. Mechanizm wyposażono ponadto w rzadki segment napędu nazywany tourbillonem. Ma on kształt niewielkiej klatki, która w ciągu minuty dokonuje pełnego obrotu wokół balansu zegarka. Dzięki pracy tourbillonu segmenty napędowe mechanizmu znajdują się w niemal całkowitym zawieszeniu, co znacznie redukuje wpływ sił ciężkości na kaliber.
Hublot sięga przy tym po najróżniejsze materiały. W swoich projektach łączy ze sobą złote, tytanowe, szafirowe i ceramiczne koperty z paskami z kauczuku i skóry aligatora. W 2018 roku do oferty producenta dołączyła również wersja z wysadzaną diamentami lunetą. Dobry wstęp do kolekcji Big Bang stanowi tytanowy Big Bang Tourbillon, który kupić można za około 54 000 euro. Ceny zegarków z ceramiki, złota i szafiru utrzymują się w granicach od 60 000 do 75 000 euro.
Najważniejszym elementem takich modeli jak Big Bang Meca-10 i Big Bang MP-11 jest rezerwa chodu. W pierwszym z zegarków montuje się mechanizm HUB1201 z naciągiem manualnym. Po pełnym naciągnięciu sprężyny zapewni on zegarkowi energię na aż dziesięć dni. Zaprezentowany na targach zegarkowych Baselworld 2018 model MP-11 może się z kolei poszczycić aż czternastodniową rezerwą chodu. Wartość tę zawdzięcza kalibrowi HUB9011 oraz siedmiu ułożonym w rzędzie bębnom sprężyny , które wykorzystywano już w kolekcji MP. Za tak długą rezerwę chodu trzeba jednak sporo zapłacić. Zakup modelu MP-11 wykonanego z włókna węglowego będzie się wiązał z wydatkiem rzędu 55 000 euro. W przypadku wersji szafirowych ceny wzrastają do 70 000 euro. W porównaniu do nich model Meca-10 uznać można za tani – w zależności od materiału jego ceny wahają się od 15 000 do 24 000 euro.
Koperty o średnicach od 38 mm do 44 mm
Jeżeli nie jesteś fanem aż tak dużych zegarków, polecamy Ci standardowe wersje modeli Big Bang. Hublot oferuje je z kopertami o średnicach 44 mm, 41 mm, 39 mm i 38 mm, dzięki czemu sprawdzą się zarówno na damskich, jak i męskich nadgarstkach. Tym, co oprócz wielkości odróżnia je od siostrzanych modeli, jest sam cyferblat – nie jest on szkieletowany. Zegarki ozdobiono ponadto jaskrawymi paskami, a na lunetach umieszczono kolorowe kamienie szlachetne. Osoby lubiące splendor na pewno zainteresuje fakt, że Hublot oferuje również warianty wysadzane diamentami.
Większe z zegarków wyposaża się w kalibry automatyczne HUB4100 lub HUB4300. Oba posiadają funkcję chronografu oraz 42-godzinną rezerwę chodu. Za wariant z kopertą ze stali lub włókna węglowego zapłacisz około 10 000 euro. Droższe są modele ze złota, których lunety ozdobiono dodatkowo diamentami – kosztują około 22 500 euro.
Zegarki z kopertami o średnicach 39 mm i 38 mm oferowane są w wersjach trzywskazówkowych, przy czym w tych najmniejszych montuje się mechanizmy kwarcowe. W przypadku wariantów 38-mm użytkownik ma możliwość wyboru materiału wykonania koperty. Dostępne są wersje złote, stalowe, ceramiczne oraz zdobione diamentami. W zależności od wydania ceny Big Bang 38 wahają się od 7500 do 15 000 euro. Na uwagę zasługują również modele Big Bang 39, które określa są również mianem One Click. Hublot wyposażył je w system umożliwiający szybką wymianę paska. Także w tym przypadku koperty i lunety niektórych zegarków ozdabia się dodatkowo kamieniami szlachetnymi, zazwyczaj diamentami lub kolorowymi szafirami. Trzeba za nie zapłacić od 10 000 do 20 000 euro.
Edycje limitowane: Büchi, Rimowa i Depeche Mode
Hublot znany jest z tego, że regularnie wypuszcza na rynek różne edycje specjalne swoich zegarków. Odnaleźć je można również pośród kolekcji Big Bang. Do kategorii tej należy między innymi Big Bang Sang Bleu, który zaprojektowany został przez szwajcarskiego artystę i tatuażystę Maxime'a Büchi. Znany jest on ze swojego geometrycznego stylu, który obserwować można również w przypadku samego zegarka. Co ciekawe, zrezygnowano w nim z tradycyjnych wskazówek. Za wskazanie czasu odpowiedzialne są trzy ułożone na sobie szkieletowe, ośmiokątne dyski. Sang Bleu oferowany z kopertami o średnicach 45 mm lub 39 mm i w wersjach tytanowej, stalowej, złotej oraz ceramicznej. Dostępne są również warianty wysadzane diamentami. Ich ceny wahają się od 14 000 do 32 000 euro.
Z Hublot współpracuje również brytyjski zespół Depeche Mode. Przez lata producent stworzył wiele najróżniejszych modeli specjalnych poświęconych muzykom, przy czym najczęściej były to zmodyfikowane warianty Big Bang Unico, które wyposażano w kauczukowy pasek z wysadzaną ćwiekami nakładką ze skóry cielęcej. Na uwagę zasługuje przede wszystkim zaprezentowany w 2018 roku Depeche Mode The Singles Limited Edition. Zegarek powstał z liczbie jedynie 55 egzemplarzy, z czego każdy nawiązuje do jednego z 55 wydanych przez zespół singli. Widać to przede wszystkim na samych cyferblatach – umieszczono na nich elementy nawiązujące do okładek poszczególnych singli. Do zegarków dobrano pasujące kolorystycznie paski. Modele sprzedawane są wraz z walizką marki Rimowa, w której oprócz czasomierza znajduje się również 12-calowa płyta winylowa i syntezator typu Roland JP-08. Aby stać się właścicielem jednego z tych unikatów trzeba się przygotować na wydatek minimum 22 000 euro. Osobom, które preferują mniej ekskluzywne wydania polecamy limitowaną do 250 egzemplarzy standardową edycję DM, która oferowana jest za około 5000 euro mniej.
Hublot Big Bang Referee
Inną dziedziną, z którą kojarzona jest marka Hublot jest piłka nożna. Wydając od 10 000 do 18 000 euro fani takich drużyn jak FC Bayern Monachium, Juventus Turyn, Benfica Lizbona czy FC Chelsea mogą powiększyć swoją kolekcję o poświęcone im modele. Edycje limitowane Hublot pojawiały się również przy okazji takich wydarzeń jak Mistrzostwa Świata, Mistrzostwa Europy, Liga Mistrzów UEFA czy Liga Europy. Ich ceny utrzymywały się zazwyczaj w granicach 20 000 euro. Przykład tego stanowi między innymi smartwatch Big Bang Referee, który stworzony został dla upamiętnienia odbywających się w Rosji piłkarskich Mistrzostw Świata 2018. Ten limitowany do 2018 egzemplarzy zegarek kupić można za około 5000 euro.
Szeroka paleta barw i materiałów
Pośród kolekcji Big Bang odnaleźć można również kolorowe modele, do których należą między innymi produkowane do 2017 roku warianty Broderie, Pop Art oraz Tutti Frutti. Te pierwsze są niemal w całości pokryte haftowanymi ornamentami. Na lunetach niektórych wydań umieszcza się dodatkowo kolorowe szafiry. W zależności od materiału koperty ceny modeli Big Bang Broderie wahają się od 11 000 do 23 000 euro.
Imponująca paleta barw w zegarkach Pop Art obejmuje odcienie różu, turkusu i ciemnej zieleni. Chcąc stać się właścicielem jednego z tych kolorowych egzemplarzy należy przygotować się na wydatek rzędu 9000 - 18 000 euro. Nieco bardziej stonowane – choć wciąż niezwykle ekstrawaganckie – czasomierze Tutti Frutti posiadają fioletowe, pomarańczowe, różowe lub niebieskie koperty. Ich białe lub czarne cyferblaty często tworzą mocny kontrast w zestawieniu z kolorowymi paskami. Ceny tych zegarków wahają się od 12 000 do 25 000 euro.
Jeszcze inny charakter mają nietypowe wydania Big Bang Jeans, w których paski oraz cyferblaty pokryte są niebieskim denimem . Aby dowieść swojej designerskiej nonszalancji, Hublot oferuje jeansowe wersje Big Bang z diamentowymi zdobieniami na tarczy i lunecie. Zakup tych nietypowych modeli wiąże się z wydatkiem w wysokości około 11 000 euro.
Technologia i design
Zaprezentowane w 2005 roku zegarki Big Bang wzbudziły niezwykłe zainteresowanie wśród kolekcjonerów. Dzięki innowacyjnemu designowi model otrzymał liczne wyróżnienia, takie jak nagroda Geneva Watchmaking Grand Prix oraz japońskie trofeum zegarka roku w kategorii czasomierzy sportowych. W ciągu zaledwie dwunastu miesięcy od debiutu liczba zamówień na modele Big Bang potroiła się. Duże zainteresowanie sprawiło, że konstruktorzy Hublot szybko opracowali dodatkowe warianty flagowego zegarka. Nowe wydania powstają z innowacyjnych materiałów oraz dysponują jeszcze bardziej wyrafinowanymi kalibrami.
Hublot jako pierwszy producent w historii zaczął stosować paski z naturalnego kauczuku. Często tworzą one mocny kontrast barwny w zestawieniu ze złotymi, tytanowymi lub węglowymi obudowami modeli Big Bang. Inny ciekawy dysonans powstaje poprzez zestawienie potężnych kopert z bogato zdobionymi kalibrami, których działanie można obserwować dzięki przeszklonym deklom. Dna kopert najbardziej ekskluzywnych wariantów są produkowane ze szkła szafirowego.