- 30
- 60
- 120
Frédérique Constant – luksusowe zegarki w przystępnych cenach
Marka Frédérique Constant należy do grona wschodzących gwiazd szwajcarskiego przemysłu zegarkowego. W jej ofercie odnaleźć można m.in. zegarki wyposażone w kalendarz wieczny, funkcję flyback czy tourbillon. Wszystkie wyróżniają przystępne ceny.
Najważniejsze cechy
- Wysokiej jakości szwajcarskie zegarki w przystępnych cenach
- Skomplikowane kalibry manufakturowe wyposażone w tourbillon lub kalendarz wieczny
- Horological Smartwatch z wieloma funkcjami zdrowotnymi
W drodze do sukcesu
Małżonkowie Aletta Stas-Bax i Peter Stas założyli markę Frédérique Constant w roku 1988. Jest silnie zakorzeniona w rodzinnej tradycji – jej nazwa powstała z połączenia imion dwóch przodków – Frederique'a Schreinera oraz Constanta Stasa. Co ciekawe, od samego początku działała bardzo prężnie – pierwszych sześć modeli zegarków zaprezentowano już w roku 1992. Ich przygotowaniem zajął się jeden z genewskich zegarmistrzów. W każdym z nich umieścił szwajcarski mechanizm. Obecnie marka Frédérique Constant znana jest z tego, że sama wytwarza wiele spośród wykorzystywanych przez siebie elementów. Zajmuje się m.in. produkcją kalibrów, w których montuje takie komplikacje jak np. kalendarz wieczny, tourbillon czy chronograf z funkcją flyback.
Idąc z duchem czasu marka Frédérique Constant rozszerzyła swoją ofertę o model Horological Smartwatch. Jest to inteligentny zegarek, który na pierwszy rzut oka niewiele różni się od innych modeli naręcznych. Czasomierz posiada co prawda analogowy cyferblat, dodatkowo wyposażono go jednak w technologię bluetooth umożliwiającą połączenie zegarka ze smartfonem. Wyeliminowało to konieczność manualnego ustawiania godziny. Model posiada oprócz tego wiele interesujących funkcji, jak np. tracker aktywności, monitorowanie snu, trener osobisty oraz budzik. Identyczne możliwości oferuje także pasek e-strap, który wyposażono w minikomputer. Można go zamontować w zwykłym zegarku mechanicznym, który dzięki temu zyska wiele nowoczesnych funkcji.
Które modele są najpopularniejsze i ile kosztują?
W ofercie marki odnaleźć można wiele zegarków, zarówno męskich jak i damskich. Użytkownik może wybrać pomiędzy ultracienkimi modelami z kolekcji Slimline, wariantami wysadzanymi diamentami oraz skomplikowanymi zegarkami z linii Manufacture. Zwłaszcza miłośnicy zegarków garniturowych oraz chronografów znajdą tutaj coś dla siebie.
Przegląd męskich zegarków marki Frédérique Constant
Kolekcja lub model | Właściwości | Cena |
Manufacture Slimline Perpetual Calendar | kalendarz wieczny, naciąg automatyczny, koperta pozłacana lub ze stali szlachetnej | od 6200 euro |
Manufacture Worldtimer | funkcja czasu światowego, naciąg automatyczny | od 2100 euro |
Flyback Chronograph Manufacture | chronograf z funkcją flyback, naciąg automatyczny | od 3700 euro |
Manufacture Slimline Moonphase | wskaźnik faz księżyca, naciąg automatyczny | od 1900 euro |
Classics Index | naciąg automatyczny, datownik | od 700 euro |
Classics Index GMT | funkcja GMT, naciąg automatyczny, datownik | od 1300 euro |
Classics Chronograph | mechanizm kwarcowy z funkcją chronografu, datownik | od 650 euro |
Horological Smartwatch | mechanizm kwarcowy, wiele funkcji, klasyczny analogowy design | od 700 euro |
Frédérique Constant Manufacture – przystępne zegarki manufakturowe
Wśród kolekcji Manufacture odnaleźć można zarówno proste zegarki garniturowe wyposażone w jedynie trzy wskazówki, jak i bardziej rozbudowane modele. Właśnie te skomplikowane zegarki pokazują kunszt marki. We wszystkich montuje się kalibry manufakturowe pochodzące z własnych pracowni Frédérique Constant. Bazę dla większości stanowi zaprezentowany w 2009 roku kaliber FC-700. Produkowany na dużą skalę mechanizm może być dowolnie modyfikowany.
Manufacture Slimline Perpetual Calendar – niedrogi kalendarz wieczny
Model Slimline Perpetual Calendar jest jednym z tańszych zegarków luksusowych, w którym wykorzystano kalendarz wieczny. Jego mechanizm FC-775 bazuje na kalibrze FC-700. Za wersję nienoszoną wykonaną ze stali szlachetnej trzeba zapłacić około 6200 euro. W porównaniu do zegarków innych marek jest to niewielki wydatek – ceny nienoszonych egzemplarzy modelu Patek Philippe Perpetual Calendar utrzymują się w granicach 45 000 euro.
Model Frédérique Constant Slimline Perpetual Calendar wytwarzany jest w różnych wariantach. Producent oferuje m.in. wersję klasyczną wyposażoną w cyfry rzymskie, giloszowany cyferblat i wskazówki breguetowskie. Dostępne są także egzemplarze o nieco prostszym designie, w których wykorzystano smukłe indeksy. Koperty zegarków wykonuje się ze stali szlachetnej lub 18-karatowego złota. Ze względu na wartość kruszcu ceny tych ostatnich utrzymują się w granicach 15 000 euro. Użytkownik może się także zdecydować na wersję pozłacaną. Jej zakup to wydatek około 8000 euro.
Manufacture Worldtimer – niedrogi zegarek z funkcją czasu światowego
Innym zasługującym na uwagę modelem z kolekcji Manufacture jest Worldtimer. Dzięki funkcji czasu światowego zegarek na pewno przypadnie do gustu biznesmenom oraz wszystkim tym, którzy operują pomiędzy kilkoma strefami czasowymi. Na krawędzi cyferblatu znajduje się obrotowy pierścień, na którym umieszczono nazwy 24 miast. Każde z nich odpowiada innej strefie czasowej, co umożliwia szybkie odczytanie godziny dla dowolnego miejsca na Ziemi. Za wskazywanie czasu miejscowego odpowiedzialne są natomiast wskazówki. We wnętrzu czasomierza zamontowano kaliber FC-718.
Model Worldtimer dostępny jest w wersji stalowej oraz pozłacanej. W przypadku cyferblatu użytkownik ma możliwość wyboru pomiędzy wariantem klasycznym, a bardziej nowoczesnym. Ten pierwszy rozpoznać można po cyfrach rzymskich, giloszowaniach oraz wskazówkach breguetowskich. Natomiast tarczę tego drugiego ozdabia mapa świata. Do zegarka dobrać można skórzany pasek lub bransoletę ze stali szlachetnej. Ceny modeli nienoszonych zaczynają się od 2100 euro. Za wariant pozłacany trzeba natomiast zapłacić około 2700 euro.
Flyback Chronograph Manufacture – elegancki stoper
Pierwszy chronograf z funkcją flayback marka Frédérique Constant zaprezentowała w roku 2017. Model wykonano ze stali szlachetnej, ale dostępna jest także wersja pozłacana, która na pewno zadowoli miłośników złotych zegarków. Warto przy tym zwrócić uwagę na mechanizm FC-760. Zamontowana w nim funkcja flyback pozwala na resetowanie sekundnika bez konieczności uprzedniego zatrzymania go. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie, biorąc pod uwagę fakt, że rozpoczęcie nowego pomiaru wymaga zazwyczaj aż trzech kroków – zastopowania sekundnika, wyzerowania go, a następnie wprowadzenia go ponownie w ruch. Funkcja nie jest jednak aż tak powszechnie stosowana, na rynku dostępnych jest tylko kilka tego typu mechanizmów. Do tego grona należy m.in. kaliber 89361 marki International Watch Company (IWC). Montuje się go w modelu Portugieser Yacht Club Chronograph. W wersji nienoszonej zegarek kosztuje około 8000 euro. W porównaniu do niego model Flyback Chronograph Manufacture marki Frédérique Constant jest wyjątkowo tani. Aby stać się jego właścicielem należy wydać około 3700 euro.
Manufacture Slimline Moonphase – zegarek garniturowy z fazami księżyca
Innym ciekawym modelem jest Manufacture Slimline Moonphase. Jest wyjątkowo cienki – wysokość jego koperty wynosi jedynie 11,3 mm. Czasomierz świetnie prezentuje się pod mankietem koszuli i stanowi idealny przykład zegarka garniturowego. Jego design określić można jako prosty, a zarazem elegancki . Dzięki smukłym indeksom godzinowym cyferblat sprawia wrażenie uporządkowanego i przejrzystego. Całości dopełniają eleganckie wskazówki. Na uwagę zasługuje umieszczona nad godziną 6 subtarcza, w którą wkomponowano aktualną datę oraz wskaźnik faz księżyca. Zegarek dostępny jest w dwóch wersjach – z kopertą ze stali szlachetnej oraz z 18-karatowego różowego złota. Lunetę damskiej wersji modelu Slimline Moonphase ozdobiono dodatkowo diamentami. Umieszczono je także w miejscu indeksów godzinowych. Marka Frédérique Constant zazwyczaj wyposaża swoje zegarki w paski ze skóry aligatora. W przypadku modeli męskich użytkownik może się jednak zdecydować na siedmiorzędową bransoletę ze stali szlachetnej.
Za nienoszony Manufacture Slimline Moonphase trzeba zapłacić minimum 1900 euro. Ceny wariantów pozłacanych zaczynają się od 2500 euro. Droższe są modele wykonane z 18-karatowego różowego złota – ich zakup to wydatek około 8000 euro. Wysadzane diamentami modele damskie kosztują natomiast około 3800 euro.
Podążając z duchem czasu – Horological Smartwatch
Model Horological Smartwatch marki Frédérique Constant to zegarek na miarę XXI wieku. Co prawda nie widać tego na pierwszy rzut oka, ale wnętrze czasomierza wypełnione jest najnowocześniejszą techniką. Ten inteligentny zegarek jest w stanie m.in. mierzyć Twoją aktywność fizyczną oraz długość i jakość snu. Pomoże Ci się także obudzić oraz będzie Ci przypominał o aktywności w ciągu dnia. Modele NOTIFY poinformują Cię ponadto, gdy ktoś do Ciebie będzie dzwonił lub gdy otrzymasz e-mail. Zamontowana w zegarku funkcja czasu światowego automatycznie wskaże Ci aktualny czas miejscowy niezależnie od tego, gdzie się aktualnie znajdujesz.
Dzięki technologii bluetooth może się połączyć z Twoim smartfonem (iOS oraz Android). Model jest przy tym bardzo elegancki i dostępny w wersji męskiej oraz damskiej. Cyferblaty tych drugich wysadza się niekiedy diamentami. Ceny modeli nienoszonych zaczynają się od około 700 euro. Zegarki męskie utrzymują się w podobnym przedziale cenowym. Droższe są warianty wyposażone w pozłacane koperty – ich zakup to wydatek około 1250 euro.
Przegląd funkcji
- Tracker aktywności
- Monitorowanie snu
- Inteligentny budzik
- Motywujące alerty Get Active
- Trener osobisty
- Czas światowy
- Powiadomienia w przypadku modeli NOTIFY
- Zapis danych w chmurze
Frédérique Constant Classics – tradycyjne zegarki dla dżentelmenów
Jak sama nazwa wskazuje, zegarki z kolekcji Classics rozpoznać można po klasycznym designie. Wyposaża się je w giloszowane cyferblaty, wskazówki feuille lub breguetowskie oraz cyfry rzymskie. Jednym z najpopularniejszych modeli jest Classics Index – wariant trzywskazówkowy wyposażony we wskaźnik daty (przy godzinie 3). Zegarek dostępny jest w wersji pozłacanej, ze stali szlachetnej oraz dwukolorowej (bicolor). Użytkownik może wybrać pomiędzy skórzanym paskiem w kolorze czarnym i brązowym oraz pięcio- lub trzyrzędową stalową bransoletą. W przypadku cyferblatu dostępne są dwa warianty – czarny i biały. Całości dopełniają smukłe indeksy godzinowe oraz cyfry rzymskie. Zegarek napędza kaliber FC-303 bazujący na mechanizmie automatycznym SW200-1 marki Sellita. Jego rezerwa chodu wynosi aż 38 godzin. Zakup nienoszonego Classics Index to wydatek około 700 euro.
Wśród kolekcji Classics odnaleźć można także bardziej praktyczne czasomierze. Dzięki dodatkowej wskazówce godzinowej oraz skali 24-godzinnej model Index GMT umożliwia odczytanie godziny dla drugiej strefy czasowej. Aby stać się jego właścicielem trzeba przygotować około 1300 euro. Osoby zainteresowanie posiadaniem eleganckiego stopera na pewno zainteresuje model Classics Chronograph. Zegarek dostępny jest w wersji pozłacanej oraz ze stali szlachetnej. Na uwagę zasługuje cyferblat, którego centralna część jest giloszowana. Całości dopełniają cyfry rzymskie oraz breguetowskie wskazówki. We wnętrzu zegarka zamontowano kaliber FC-292 ze wskaźnikiem daty (przy godzinie 4). Zakup tego modelu to wydatek rzędu 650 euro.
Zegarki damskie marki Frédérique Constant
Marka Frédérique Constant oferuje ponadto szeroki wybór zegarków damskich. Cyferblaty większości z nich wysadzane są diamentami. Dostępne są także warianty, w których kamieniami ozdobiono dodatkowo lunety. Do najbardziej popularnych modeli należą zegarki World Heart Federation. Wyróżniają je cyferblaty. Na wysokości godziny 12 wycięto w nich dwa serca, przez które użytkownik może przyjrzeć się pracy mechanizmu. Całości dopełniają pozłacane koperty ze stali szlachetnej. Podobny design wykorzystano także w modelach Heart Beat – ich tarcze posiadają jednak wycięcia w kształcie koła. Obie serie należą do kolekcji Ladies Automatic. W wersji nienoszonej zegarki te kosztują około 1500 euro.
Inną kolekcją Frédérique Constant skierowaną do pań jest seria Classics Delight. Większość jej zegarków posiada bardzo kobiecy design, który podkreślono za pomocą delikatnej bransolety i smukłych uszu koperty. Na uwagę zasługują przede wszystkim warianty bicolor, których luneta oraz środkowe ogniwa bransolety są pozłacane. W niektórych egzemplarzach w miejscu indeksów godzinowych umieszczono diamenty. Zegarki wyglądem przypominają modele Beluga marki Ebel. Ceny obu czasomierzy utrzymują się w podobnych granicach. Zakup nienoszonej Belugi wyposażonej w mechanizm kwarcowy to wydatek około 1500 euro. Za nienoszony wariant modelu Classics Delight z mechanizmem automatycznym trzeba natomiast zapłacić około 1400 euro.
Ceny poszczególnych modeli
Kolekcja lub model | Cechy | Cena |
Ladies Automatic | ażurowe cyferblaty, diamentowe zdobienia | od 1500 euro |
Classics Delight Automatic | klasycznie kobiecy design, także w wersji bicolor, częściowo z diamentowymi zdobieniami | od 1400 euro |