- 30
- 60
- 120
Zegarki w przystępnych cenach
Zegarki nurkowe Longines HydroConquest imponują elegancją i sportowym stylem – sprawdzą się przy prawie każdej okazji: na uroczystej kolacji, na plaży czy w pracy. Na szczególną uwagę zasługują przystępne cenowo chronografy z kołem kolumnowym.
Najważniejsze informacje
- Zegarki nurkowe z jednostronnie obrotową lunetą
- Wodoszczelny do 300 m (30 barów)
- Najpopularniejszy model chronografu z kołem kolumnowym
- Dostępny też w wersji bicolor
- Wybitnie dobry stosunek jakości do ceny
Longines HydroConquest – wielostronny zegarek z Saint-Imier
Zegarki z linii Longines HydroConquest to z prawdziwego zdarzenia zegarki dla nurków — znajdziemy tu fluorescencyjne wskazówki i indeksy, jednostronnie obrotową lunetę, a także zakręcaną koronkę oraz dekiel. Zegarki są przykładem sportowej elegancji i posiadają stosunkowo niewielkie koperty – luksusowe zegarki Longines pasują zarówno do stylizacji casual jak i biznesowych. Ponieważ zegarki są dość płaskie, śmiało możemy je skomponować z koszulą z długim rękawem.
Linia HydroConquest niewątpliwie zadowoli potrzeby nurków, zegarki posiadają bowiem wodoszczelność do 300 m (30 barów) i z pewnością sprawdzą się też podczas nurkowania na głębokościach. Pomocna okaże się przedłużka bransolety: długość paska kauczukowego lub bransolety ze stali szlachetnej można błyskawicznie dopasować do skafandra nurkowego. To szczególnie przydatna funkcja zwłaszcza latem, gdy w upalne dni puchną nadgarstki. Miłośnicy chronografów docenią także funkcję stopera. Zegarki z kolekcji HydroConquest to utrzymany w przystępnej cenie uniwersalny dodatek, który podkreśli każdą stylizację.
Ile kosztuje zegarek HydroConquest?
Używany zegarek HydroConquest z trzema wskazówkami i datownikiem, wyposażony w mechanizm automatyczny L633 bazujący na kalibrze ETA 2824, kupimy za około 700 euro. Nowe zegarki tej linii są nieznacznie droższe i dostępne za około 800 euro. Przy kupnie nienoszonego zegarka tej linii w wersji bicolor z naciągiem automatycznym musimy liczyć się z wydatkiem co najmniej 900 euro. Używane chronografy automatyczne kupimy za około 1000 euro, a nowe za około 1300 euro. Obecnie stopery wyposażane są w mechanizm L688 z kołem kolumnowym. Wielbiciele chronografów preferują prestiżową i wysokiej jakości zintegrowaną koronkę od częściej spotykanych dźwigni, jakie spotkać można na przykład w mechanizmach Valjoux 7750.
Używany zegarek Longines HydroConquest z mechanizmem kwarcowym i trzema wskazówkami kupimy już za mniej niż 500 euro, z kolei za ten sam model w stanie nienoszonym wyposażony w naciągany mechanizm kwarcowy zapłacimy 700 euro. Wersja bicolor, w której koperta i bransoleta są powlekane żółtym złotem, dostępna jest już za około 800 euro. W tym przedziale cenowym plasują się też używane chronografy kwarcowe, z kolei te w stanie nienoszonym, dysponujące funkcją stopera, kosztują co najmniej 900 euro. Precyzyjny mechanizm napędzany na baterię umożliwia odmierzanie czasu z dokładnością co do setnej sekundy.
Te modele posiadają kopertę ze stali szlachetnej lub w wersji bicolor o średnicy 41 mm.
Ceny poszczególnych modeli
Numer referencyjny | Kaliber | Rezerwa chodu | Datownik | Chronograf | Cena |
L3.642.4.56.6 | Kaliber L633, naciąg automatyczny | 38 godzin | x | - | ok. 800 euro |
L3.642.3.96.7 | Kaliber L633, naciąg automatyczny | 38 godzin | x | - | ok. 900 euro |
L3.744.4.56.6 | Kaliber L688, naciąg automatyczny | 54 godziny | x | x(koło kolumnowe) | ok. 1300 euro |
L3.743.4.56.2 | Kaliber L440, mechanizm kwarcowy | Bateria | x | x | ok. 900 euro |
Elegancki zegarek nurkowy
Szukasz gustownego i niedrogiego zegarka nurkowego z trzema wskazówkami? Longines HydroConquest o numerze referencyjnym L3.642.4.56.6 zapewne Cię przekona. Chronograf pozostaje wodoszczelny do 300 m (30 barów) i jest na tyle masywny, aby sprawdzić się podczas pływania oraz nurkowania na dowolnych głębokościach. Wskazówki, indeksy i cyfry arabskie zostały pokrytą masą fluorescencyjną w kolorze zieleni, przez co są dobrze widoczne również w ciemności. Z łatwością odczytasz czas zarówno pod wodą jak i w kinie czy operze. Masę fluorescencyjną wykorzystano też na jednostronnie obrotowej lunecie dla oznaczenia pozycji zerowej. Oznaczenia na lunecie umożliwiają odczytanie czasu nurkowania z dokładnością co do minuty. Polerowana obudowa koronki oraz środkowe ogniwa bransolety nadają mu elegancki wygląd, przez co zegarek idealnie pasuje do garnituru czy koszuli. Dzięki płaskiej kopercie ten zegarek nurkowy będzie idealnym uzupełnieniem eleganckiej stylizacji.
To, że ogniwa bransolety są połączone śrubkami, świadczy o wysokiej jakości wykonania. Wielu producentów zegarków łączy ogniwa metalowej bransolety za pomocą cienkich sztyftów zamiast śrubek. Sztyfty bądź śrubki służą głównie w celu dopasowania bransolety do obwodu nadgarstka. Szczególnie wygodne są bransolety z przedłużką do nurkowania. Dzięki niej w zegarkach HydroConquest można dowolnie skracać lub wydłużać kauczukowy pasek czy metalową bransoletę. Zakładanie skafandra nurkowego nie będzie teraz wymagało uciążliwego wpinania dodatkowych ogniw. Bransoleta posiada satynowane bądź polerowane ogniwa i prezentuje się znakomicie. Efektownie prezentuje się też polerowana obudowa, która dodatkowo chroni przykręconą koronkę przed wstrząsami. Ciekawym detalem jest wygrawerowany na koronce logotyp Longines. Zegarek posiada odporne na zarysowania, antyrefleksyjne szkło szafirowe. Na spodzie zegarka znajduje się przykręcony dekiel z grawerem, który gwarantuje staranne uszczelnienie koperty.
Kaliber automatyczny L633 napędza wskazówki i datownik w zegarku HydroConquest L3.642.4.56.6. Jest to mechanizm bazujący na ETA 2824, wyjątkowo dokładnym kalibrze mechanicznym stosowanym w wielu zegarkach automatycznych. Ten kaliber znajdziemy też w utrzymanym w stylu retro zegarku nurkowym Longines Heritage Legend Diver z kolekcji Heritage. Ponieważ kaliber L633 posiada naciąg automatyczny, czasomierz czerpie energię samoistnie wraz z ruchem nadgarstka. Rezerwa chodu wynosi 38 godzin od całkowitego naciągnięcia sprężyny dostarczającej zegarkowi mechanicznemu energię. Mechanizm pracuje z częstotliwością 28 800 drgań na godzinę (A/h), czyli 4 Hz.
Cechy
- Kaliber L633 z naciągiem automatycznym i datownikiem
- 38-godzinna rezerwa chodu
- Koperta o średnicy 41 mm
- Wodoszczelność do 300 metrów (30 barów)
- Jednostronnie obrotowa luneta ze świecącą pozycją zerową
Chronograf dla nurków
Większość dostępnych na rynku chronografów nie jest przeznaczona do nurkowania. W ich wypadku w zupełności wystarczająca jest wodoszczelność do 100 m (10 barów). Taki zegarek poradzi sobie podczas pływania. Chronografy z kolekcji HydroConquest posiadają jednak wodoszczelność do 300 m (30 barów), jako że skierowane są do osób uprawiających sporty wodne oraz nurków. Z wyglądu czasomierze te przypominają modele z trzema wskazówkami. Do wyboru dostępne są wydania z lunetą i cyferblatem w kolorze czarnym, niebieskim, czerwonym oraz białym. Szczególnie sportowo prezentują się modele z białym cyferblatem i czerwoną lunetą.
Czołowe modele chronografów firmy Longines posiadają kaliber L688 oraz mechanizm z kołem kolumnowym . Zaletą koła kolumnowego w porównaniu do powszechnie spotykanych dźwigni jest o wiele łatwiejsza obsługa przycisku. Firma ETA produkuje kaliber L688 ekskluzywnie dla Longines. Dla ETA podczas projektowania najważniejsze było udogodnienie obsługi. Chociaż koralikowy mechanizm z grawerem zapewne zdobyłby uznanie, nie da się go podziwiać na co dzień, ponieważ koperta posiada stalowy dekiel. Wielbicieli chronografów z kołem kolumnowym i przezroczystym deklem z pewnością zainteresuje model L2.786.4.56.3 z linii Conquest Classic. Na zegarek ten musimy wydać około 2100 euro, czyli o kilkaset euro więcej niż na chronograf HydroConquest.