Tissot Quickster – trwałość i sportowy charakter
Zegarki z serii Quickster zachwycają sportowym designem oraz wysoką jakością wykonania. Charakterystycznymi elementami tej ciekawej i stosunkowo niedrogiej kolekcji są duże koronki, funkcja stopera oraz wielokolorowe paski NATO.
This page contains information about:
5 najważniejszych cech modeli Tissot Quickster
- Sportowy charakter: mocne barwy, skala tachymetryczna na lunecie
- Werki kwarcowe z chronografami o bardzo wysokiej precyzji
- Bransolety ze stali lub paski ze skóry, silikonu albo materiału tekstylnego (tzw. NATO)
- Korzystny stosunek jakości i ceny – szwajcarska precyzja za mniej niż 300 euro!
- Stalowa koperta o wodoszczelności do 100 m, opcjonalnie z różowozłotą lub czarną matową powłoką
Nuta młodzieżowego stylu w ofercie Tissot
Sportowy charakter kolekcji Tissot Quickster można rozpoznać na pierwszy rzut oka. Podkreśla go zarówno skala tachymetryczna na lunecie, jak i wielobarwne wzornictwo cyferblatów oraz pasków. Zegarki Quickster wyraźnie nawiązują do designu modeli PR 516 należących do sportowej kolekcji Tissot z lat 60. ubiegłego wieku. Innymi bezpośrednimi następcami tej serii są współczesne modele w stylu retro o nazwie PRS 516, które należą do linii T-Sport. Niezobowiązujący wizerunek zegarków Quickster podkreślają przede wszystkim jaskrawe detale, które silnie kontrastują z czarnymi lub niebieskimi cyferblatami. Dynamiczny charakter zegarka uwydatnia również kombinacja indeksów z cyframi arabskimi. Zastosowanie masywnych koronek oraz solidnych pasków tekstylnych typu NATO stanowi oznakę wytrzymałości modelu. Dla miłośników innych, nieco bardziej klasycznych czasomierzy Tissot przygotował kolekcję T-Classic. Manufaktura Tissot może pochwalić się już ponad stuletnią tradycją. Została założona w 1853 roku przez Charlesa Féliciena Tissota oraz jego syna Charlesa-Emile'a.
Zalety zegarków Tissot Quickster
Jeżeli poszukujesz niezawodnego czasomierza sportowego w przystępnej cenie, Tissot Quickster będzie strzałem w dziesiątkę! Zegarki Quickster idealnie nadają się dla każdego, kto ceni sobie luźny styl, wysoką precyzję oraz niewygórowane ceny. Wartość nienoszonego podstawowego wydania z trzema wskazówkami, datownikiem oraz stoperem nie przekracza 300 euro. Nieco bardziej wyrafinowane egzemplarze z czarną lub różowozłotą powłoką na kopertach kosztują już około 350 euro.
Ciekawą alternatywę dla linii Quickster stanowi oferowana przez firmę Certina kolekcja DS Podium. Składają się na nią liczne modele trzywskazówkowe ze wskaźnikami daty oraz chronografami. Ceny najprostszych wydań z kalibrami kwarcowymi wynoszą nieco powyżej 300 euro. Za wersje ze stoperem należy zapłacić już około 350 euro. Z wydatkiem rzędu 400 euro trzeba się liczyć w przypadku egzemplarzy wyposażonych w funkcję GMT lub w kaliber automatyczny. Najdroższe zegarki DS Podium to modele automatyczne z funkcją chronografu – ich wartość to około 700 euro.
Wskazówki odnośnie zakupu Tissot Quickster
- Szwajcarski zegarek już od 300 euro
- Bardzo precyzyjna funkcja chronografu
- Modne paski NATO
Tissot Quickster – esencja różnorodności
Istotną cechą serii Quickster jest szeroki wybór popularnych pasków tekstylnych typu NATO. Do ich zalet należą przede wszystkim trwałość oraz łatwość użytkowania. Powstanie tego typu pasków współcześni fani zegarków zawdzięczają brytyjskiej armii, która dla swoich żołnierzy produkowała je z nylonu o dobrze maskującym szarym odcieniu. Dzięki specjalnemu mechanizmowi zabezpieczającemu paski NATO pomagają uniknąć zsunięcia się zegarka z ręki nawet po pęknięciu teleskopu, który łączy pasek z kopertą. Dzisiejsze paski w ofercie Tissot powstają w wielu barwach i kombinacjach kolorystycznych. Do popularnych kolorów należą czerwony, biały, czarny, pomarańczowy, niebieski i różowy. Oprócz pasków tekstylnych w kolekcji Quickster znajdują się paski skórzane i silikonowe, jak również klasyczne bransolety ze stalowymi ogniwami.
Równie szerokiego wyboru wersji kolorystycznych możemy również oczekiwać w przypadku cyferblatów i kopert zegarków Quickster. Obok wydań z czarną matową obudową i pomarańczową lunetą w kolekcji znajdują się też eleganckie modele z powłoką imitującą odcień różowego złota. Te wyrafinowane egzemplarze dostępne są z brązowym paskiem ze skóry, który świetnie pasuje do produkowanych w tym samym kolorze detali na cyferblacie. Jednymi z ciekawszych wersji modelu Quickster są wydania „Football“. Można je rozpoznać m.in. po wygrawerowanej na rewersie koperty piłce nożnej. Dzięki funkcji chronografu zegarki te świetnie nadają się do mierzenia czasu meczu. Posiadają nawet specjalny cyferblat na pozycji dwójki służący właśnie do tego celu.
DS Podium – ciekawa alternatywa od Certiny
Jeżeli spodobały Ci się modele Quickster, do gustu z pewnością przypadną Ci zegarki DS Podium firmy Certina. Do kolekcji tej należą zarówno sportowe chronografy, jak i nieco bardziej klasyczne – choć wciąż niepozbawione sportowej nuty – wydania z datownikiem. Jako napędu producent używa w ich przypadku kwarcowego werku ETA F06.111. W porównaniu z Quicksterami czasomierze DS Podium są nieco mniejsze – średnica ich kopert wynosi 38 mm. Cyferblaty są dostępne w kilku typowych kolorach: czarnym, szarym, srebrnym, brązowym i niebieskim. W kwestii materiału wykonania bransolet oraz koperty do wyboru otrzymujemy stal szlachetną albo tytan, który cechuje niezwykła wytrzymałość oraz niewielka waga. Za egzemplarze stalowe trzeba zapłacić około 300 euro, a wydania tytanowe można otrzymać już za 450 euro.
Kwarcowe chronografy z kolekcji DS Podium kosztują około 400 euro. Podobnie jak zegarki Quickster posiadają podziałkę tachymetryczną na lunecie. Skala ta służy do obliczania średnich prędkości np. w trakcie wyścigów samochodowych. Sportowy charakter i dynamiczny design tych wydań DS Podium podkreślają zarówno czerwone akcenty na cyferblacie, jak i trzy dodatkowe tarcze w miejscu dwójki, szóstki i dziesiątki. Innym charakterystycznym elementem jest także solidna osłona koronki. W porównaniu do skromniejszego i bardziej klasycznego wydania DS Podium chronografy z tej kolekcji ą nieco większe – średnica ich kopert wynosi 40 mm.
W ofercie szwajcarskiego producenta istnieją ponadto egzemplarze Big Size tego modelu o średnicy 44 mm. Świetnie nadają się one na bardziej masywne nadgarstki. W wielu czasomierzach Certina wykorzystuje niezwykle precyzyjne werki kwarcowe ETA 251.264 AA Precidrive. Błąd pomiaru nie przekracza w ich przypadku 10 sekund na rok, co oznacza, że są znacznie dokładniejsze niż nawet najbardziej precyzyjne modele mechaniczne. Kaliber Precidrive spełnia wymagania Szwajcarskiego Instytutu Testów Chronometrycznych dla werków kwarcowych. Według tych wytycznych mechanizm kwarcowy nie może spóźniać się lub spieszyć więcej niż 7 setnych sekundy na dzień (25 sekund na rok). Dla porównania, analogiczne wartości dla werków mechanicznych to 4 sekundy na dzień, jeśli zegarek się spóźnia, oraz 6 sekund dziennie, gdy zegarek się spieszy.
Inną szczególną właściwością napędów Precidrive jest możliwość pomiaru czasu z dokładnością do setnych części sekundy. Pomiar odbywa się za pomocą dodatkowej wskazówki, która znajduje się na małej tarczy obok dwójki oraz obraca się o 360 stopni w ciągu sekundy. Po zatrzymaniu stopera górnym przyciskiem dokładną wartość pomiaru można odczytać zestawiając wskazanie pomocniczego cyferblatu z pozycją głównego sekundnika.
Merkmale der Certina DS Podium
- Wydania klasyczne oraz z chronografem
- Możliwość bardzo precyzyjnego pomiaru dzięki kalibrowi Precidrive
- Wysoka dokładność wskazań – błąd pomiarowy nie przekracza 10 sekund na rok
- Design inspirowany motoryzacją